Въпроси относно договор по заместване

  • 1 172
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

На трудов договор по заместване съм със срок 2 години, но титулярът напусна, а договорът ми изтича след няколко месеца. Искам да попитам какво се случва с моя договор? Какви са правата ми?

Благодаря!

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 282
Правата ти са същите както при завръщане на титуляра.Ако ръководителят ти реши,може да ти предложи мястото на постоянен тр договор.

# 2
  • Мнения: 3 334
Договор по заместване с фиксиран срок не съществува. Или е по заместване и се прекратява със завръщане на титуляра, или е с определен срок. Ако е по заместване и титуляра е напуснал, кого заместваш? Ако замествания напусни и работодателя не го прекрати, става постоянен.

Превръщане на срочния трудов договор в договор за неопределено време
Чл. 69. (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) (1) Трудовият договор, сключен за определен срок, се превръща в договор за неопределено време, ако работникът или служителят продължи да работи след изтичане на уговорения срок 5 или повече работни дни без писмено възражение от страна на работодателя и длъжността е свободна.
(2) (Доп. - ДВ, бр. 100 от 1992 г.) Предходната алинея се прилага и при срочния трудов договор за заместване на отсъствуващ работник или служител, ако трудовият договор със замествания се прекрати през време на заместването.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт