Пародонтоза

  • 124 605
  • 744
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 1 487
Чета, че се споменава лазер за почистване. За първи път го чувам това, а се лекувам и поддържам пародонтит от вече не помня колко години. Лазерът не е ли само за стягане на венците и евентуално противовъзпалително? Преди години май ми правиха процедура, не беше скъпа, но нямаше и кой знае какъв ефект. Според моята пародонтоложка, редовните почиствания на зъбен камък, включително и подвенечен, и качественото четкане на плаката са най-надеждните методи за борба с възпаленията. Хубаво е и да се подсилва имунната система. В тази връзка някой да е пил Саменто и да е забелязал подобряване състоянието на венците?

# 241
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Чета, че се споменава лазер за почистване. За първи път го чувам това, а се лекувам и поддържам пародонтит от вече не помня колко години. Лазерът не е ли само за стягане на венците и евентуално противовъзпалително? Преди години май ми правиха процедура, не беше скъпа, но нямаше и кой знае какъв ефект. Според моята пародонтоложка, редовните почиствания на зъбен камък, включително и подвенечен, и качественото четкане на плаката са най-надеждните методи за борба с възпаленията. Хубаво е и да се подсилва имунната система. В тази връзка някой да е пил Саменто и да е забелязал подобряване състоянието на венците?

Според това, което вчера ми обясни докторът, лечението се състои от кюртаж (лазерен), който се прави с упойка (пък аз съм чела, че не е болезнен), на 4 пъти. След това - 3 процедури физиотерапия, които пак се правят с лазер и  не болят. Тяхната цел е стягане на венеца.
За подсилването на имунната система и аз съм чела, но докторът не ми предложи да пия нищо. Чела съм и за хомеопатия, даже пих преди 2 години комбинация от гранулки, но не бях много редовна и не забелязах ефект. Саменто не съм пробвала.

Някой да е ползвал услугите на Дентална клиника Камбов? Гледам, че имат пакет за лечение на пародонтит на цена, 2 пъти по-ниска от тази, която ми обяви моя доктор вчера. Въпросът е  доколко е качествено това лечение? Thinking
http://dentalclinic.bg/%D0%B7%D1%8A%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B … %D1%82%D0%B8.html

# 242
  • Мнения: 178
Днес бях на контролен преглед, венците ми са спокойни (джобовете са 1мм). Моят доктор ми каза да пия два месеца витамини, през 5-6м. Почистване на зъбен камък. Похвали ме че се справям добре с плаката, но съм упражнявала голям натиск при четкането и това не било ОК за венците, последва пак лекция за правилното четкане Tired за имунитета пия жен шен с пчелно млечице, а като го свърша каза да си взема "някакви витамини" newsm78

# 243
  • Мнения: 18
Чета, че се споменава лазер за почистване. За първи път го чувам това, а се лекувам и поддържам пародонтит от вече не помня колко години. Лазерът не е ли само за стягане на венците и евентуално противовъзпалително? Преди години май ми правиха процедура, не беше скъпа, но нямаше и кой знае какъв ефект. Според моята пародонтоложка, редовните почиствания на зъбен камък, включително и подвенечен, и качественото четкане на плаката са най-надеждните методи за борба с възпаленията. Хубаво е и да се подсилва имунната система. В тази връзка някой да е пил Саменто и да е забелязал подобряване състоянието на венците?
Здравей! Аз съм пила Саменто за подсилване на имунитета след поставена диагноза пародонтит. Купх си голямото шишенце през декември, стига за около два месеца и нещо. Мога да кажа, че съм доволна и не съм боледувала,  след като започнах за го пия. Но отказах и цигарите, а те много пречат както на имунната система, така и на венците, каквото и да си говорим.  В края на март ще съм на контролен преглед, да видим каква  ще бъде тежката дума на пародонтоложката ми, но поне на външен вид венците ми са много спокойни.

# 244
  • Мнения: 68 647
Микробиологията е остарял похват. Не може да пиеш АБ цял живот. А и в устата постоянно има бактерии. Също зъбите са единственият орган, който не се самопочиства.
Друго трябва....да се затворят джобовете.

# 245
  • Мнения: 16
Здравейте, моля, препоръчайте ми на лични добър пародонтолог в София, от който сте доволни. Аз съм с много проблемни венци, тотално изгубена кост на долните предни зъби и клатещи се всички останали. Вчера бях на консултация, казаха ми, че за вадене са поне 8 от тях, но не се заемат със случай като моя, а аз наистина не знам къде и при кого да отида. Благодаря!

# 246
  • Мнения: 6 529
Здравейте, моля, препоръчайте ми на лични добър пародонтолог в София, от който сте доволни. Аз съм с много проблемни венци, тотално изгубена кост на долните предни зъби и клатещи се всички останали. Вчера бях на консултация, казаха ми, че за вадене са поне 8 от тях, но не се заемат със случай като моя, а аз наистина не знам къде и при кого да отида. Благодаря!

И аз имам същия проблем...

Клатят ми се зъбите, на които се държи моста, поради стопяване на кост. Повечето зъболекари искат да извадят всички зъби /което е най-лесно за тях/ и да ми направят чене за около 2000 лв. Д-р Събева е излязла в отпуск по майчинство и не знам при кого друг да отида във Варна

# 247
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Здравейте, моля, препоръчайте ми на лични добър пародонтолог в София, от който сте доволни. Аз съм с много проблемни венци, тотално изгубена кост на долните предни зъби и клатещи се всички останали. Вчера бях на консултация, казаха ми, че за вадене са поне 8 от тях, но не се заемат със случай като моя, а аз наистина не знам къде и при кого да отида. Благодаря!

Присъединявам се към молбата за препоръки, но ако може тук, в темата. Смятам, че така ще са полезни на повече хора Simple Smile
Аз за сега съм се ориентирала към д-р Георги Михайлов, или Дентална клиника Камбов, но не съм открила отзиви  за тях.

# 248
  • Мнения: 68 647
Отзиви няма, защото малко хора ходят на пародонтолог, а още по-малко знаят изобщо за съществуването на такива специалисти.

# 249
  • Мнения: 4 275
В нашия град, че и в областния такова чудо няма... А дори и да има, най-вероятно ще е със съмнителни умения. Майка ми има проблемни зъби и мисля да я накарам да си направи една панорамна снимка и да я покажа на специалист на първо време, а после вече ще мислим към кой град ще се ориентираме. Но без пътуване няма да стане...

# 250
  • София
  • Мнения: 1 487
Здравейте, моля, препоръчайте ми на лични добър пародонтолог в София, от който сте доволни. Аз съм с много проблемни венци, тотално изгубена кост на долните предни зъби и клатещи се всички останали. Вчера бях на консултация, казаха ми, че за вадене са поне 8 от тях, но не се заемат със случай като моя, а аз наистина не знам къде и при кого да отида. Благодаря!
Аз се лекувам при д-р Абриз в Тара дент в Люлин. Смятам, че е доста адекватна. Пращала ме е и на консултация при шефката на катедра парадонтология проф. Христина Попова, 60 лв струваше, може би ще
 е полезно в твоя случай.

# 251
  • Мнения: 6 529
Днес ми препоръчаха д-р Ирена Георгиева от МДЦ - Варна. Имплантиране на костно вещество 670 лв и след това се плаща при всяко посещение. Почистване на зъбен камък - 99 лв. Някой да има други наблюдения?

# 252
  • Мнения: 6 529
Някой ходил ли е при д-р Енчева във Варна и какви са впечатленията от обработката с  Er:YAG лазер LiteTouch. Има ли ефект?

# 253
  • Мнения: 6 529
Здравейте! И аз съм с диагноза пародонтит. Установиха я след панорамна снимка. Страното е, че не ми тече кръв от венците, нямам разклатени зъби  и оплаквания, освен един леко разраснал се венец, за който зъболекарят ми смята, че е хормонално /на 54 г. съм/ и който не ме боли и не ми пречи. Породонтологът, към който ме насочи зъболекарят ми,  твърди, че лечението е всяка седмица почистване на зъбен камък  в продължение на поне 2-3 месеца /чудя се дали ще се натрупа зъбен камък за толкова кратко време/, като дори не ми полира зъбите след почистването на зъбния камък.  Адекватно ли ви се струва това лечение? Доста съм си патила от зъболекари и лекари и просто нямам вяра на медицината у нас. Ако някой може да ми препоръча добър пародонтолог  в София/лично проверен/ ще съм много благодарна.

Някои казват, че на панорамната снимка не се вижда всичко. Секторните снимки показвали в детайли какво е състоянието. Сега ще ходя на пародонтолог заради болка във венеца под мост и се чудя каква снимка да си направя  newsm78

# 254
  • Мнения: 16
Здравейте, някой има ли отзиви от клиниката на д-р Шулева? Май тя е най-известна в София и повечето пародонтолози са учили по един или друг начин от нея.
Също така дали има някой от вас с шина на цялата челюст - на мен ми предлагат такова временно решение за горната и долната челюст. Аз се страхувам, защото ми казаха, че в процеса на работа ще се види колко зъби трябва да се махнат и ще ги махат тогава, но аз не мога да се реша да го направя. А долните резци в момента се държат на магия...Cry

Общи условия

Активация на акаунт