Пародонтоза

  • 125 731
  • 744
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 6 551
Предполага се, че се премахва възпалението в основата и около корена, което тлее там - махаш корена, няма възпаление. Аз така го разбрах, като говорихме с пародонтолога.

Аз възпаление нямам, според пародонтолога третият корен висял във въздуха, защото в съседство друг зъб няма и щял да ми прави проблеми. Та струва ли си въобще да си го причинявам, като гаранции никакви не дава?  newsm78 Thinking

# 331
  • Мнения: 152
Жабуренето с шарлан го правя вече повече от 2 години, но то не е само за зъби, а и за общо състояние.
Аз първия път не успях да го задържа в устатата си повече от 2-3 минути, но постепенно се научих да не се вглъбявам в това, че имам нещо в устата. Вече така съм свикнала с този сутрешен ритуал, че ми е неестествено, ако се случи да не го направя. Чувството за чистота в устата е невероятно.
Но тъй като започнаха да ми се клатят 2 предни зъба /като съм сигурна, че това се получи след почистване на зъбен камък с ваучер от Грабо, т.е. не при стоматолога, при който ходя редовно/, сега, освен че ходя на зъболекар, си правя жабурене с настойка от прополис и корен на блатен аир.
По принцип бяхме стигнали с моя стоматолог до решение за шиниране на предните зъби. Последва лечение с лазерна терапия, от което лично аз не усетих ефект върху зъбите си /може и да има, но продължиха да се клатят/.
Почти месец не можа да ми намери тънка тел, с която да шинира зъбите ми, а и не му се искаше явно.
Принципно той много обяснява какво точно прави в устата ми, но аз от притеснение и не помня. Последно реши да ми извади нервите на предния зъб и да направи прочистване на каналите. Това лечение продължава вече повече от месец. Аз също реших да действам по някакъв начин, за да си помогна, и намерих това:
  https://www.goreshto.net/11107/boris-bolotov-tova-e-receptata-za … vi-sa-sastavkite/ Има го и в други сайтове. Направих тези настойки и от близо седмица започнах да се жабуркам. Много е люта тази комбинация, чак сълзи ми излизат, но търпя.
Засега съм доволна, определено клатенето на зъбите ми намаля и ги чувствам по-стабилни.
На зъболекар съм на 5-ти, когато трябва да ми бъде приключено лечението на зъба с извадените корени, и се надявам и стоматологът ми да отчете намаляването на подвижността на зъбите ми.


Извинявам се за глупавия въпрос, но прополиса не оцветява ли много зъбите, защото е някакси лепкав и черен?

# 332
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Ale4ko_Pipsi, прополисът не оцветява. Поне във варианта, в който аз го прилагам - писах по-рано - минавам границата между зъба и венеца с клечка за уши, напоена с клеева тинктура.

 Да се отчета - днес ми шинираха предните зъби и сложиха локален антибиотик на тях и на двата, които преживяха лазерна процедура преди 2 седмици. Те според докторката добре се възстановявали. Аз нищо не усещам.

# 333
  • Мнения: 152
Ти при кой парадонтолог ходиш? Доволна ли си? Трябва да отида, а освен за д-р Шулева в София, за никой нямам впечатления, а трябва спешно и задължително да отида.
Ако прецениш може и на ЛС да ми пишеш.

# 334
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Ти при кой парадонтолог ходиш? Доволна ли си? Трябва да отида, а освен за д-р Шулева в София, за никой нямам впечатления, а трябва спешно и задължително да отида.
Ако прецениш може и на ЛС да ми пишеш.


Ходя при д-р Аламанова в Дентален център 6 - това, доколкото знам е бившата стоматологична поликлиника. Д-р Аламанова не се води точно пародонтолог (доколкото знам, не съм и гледала дипломата Wink ), но знае какво прави. Приятелка ми я препоръча и засега съм доволна.

# 335
  • Мнения: 152
SvetlaK много благодаря bouquet Heart Eyes

# 336
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 862

Извинявам се за глупавия въпрос, но прополиса не оцветява ли много зъбите, защото е някакси лепкав и черен?
[/quote]

Въобще не е глупав въпросът ти, а е точно на място. При мен оцветява и се налага да търкам зъбите си със сода и сол на определен период от време.

# 337
  • Мнения: 426

 Да се отчета - днес ми шинираха предните зъби и сложиха локален антибиотик на тях и на двата, които преживяха лазерна процедура преди 2 седмици. Те според докторката добре се възстановявали. Аз нищо не усещам.

Какво точно представлява шинирането? Дълготрайно решение ли е? Може ли да споделиш подробно.
Пожелавам ти да има положителен и дълготраен резултат.

Последна редакция: чт, 14 юни 2018, 10:44 от Potrebitelka1

# 338
  • Перник
  • Мнения: 4 869

 Да се отчета - днес ми шинираха предните зъби и сложиха локален антибиотик на тях и на двата, които преживяха лазерна процедура преди 2 седмици. Те според докторката добре се възстановявали. Аз нищо не усещам.

Какво точно представлчва шинирането? Дълготрайно решение ли е? Може ли да споделиш подробно.
Пожелавам ти да има положителен и дълготраен резултат.
Ето описание
https://zabolekar-ralev.com/%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8 … 1%8A%D0%B1%D0%B8/

И видео http://www.cariesmedia.com/?p=843

Моите зъби не се клатеха почти, но са с доста оголени корени и двамата пародонтолози казаха, че трябва да се шинират. 4-те предни долни зъба са "свързани" със стабилните кучешки - общо 6 зъба. Това е най-скъпата процедура, която съм правила до момента - 300 лв. Надявам се, че е дълготрайно решение. Все още свиквам, защото макар да не се вижда и да не изглежда така, усещам зъбите си плътни, дебели и тежки.

# 339
  • Мнения: 426
Светла,
пожелавам ти скоро да свикнеш със шината и да забравиш за разклатените зъби!
И при теб ли шината е с фибростъкло, както е описано в статията? Предполагам, че процедурата не е болезнена.
Само не разбрах: тази шина трябва ли да се смени след някакъв определен период, или остава така, докато (в твоя случай) не се разклатят и кучешките зъби?
Благодаря за инфото и видеото.

# 340
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Potrebitelka1, да, шината е от фибростъкло. Не съм се интересувала дали трябва да се сменя, а се надявам и кучешките ми зъби да не се разклатят Wink Те не са оголени. Не е болезнена процедурата.

# 341
  • София
  • Мнения: 1 494
Честно казано не знам каква е разликата между парадонтална шина и постоянния ритейнър, който се слага след носене на брекети. Ще питам следващия път. На мен ми предстои шиниране след брекетите.
Светла или някой друг, на който са му слагали локален антибиотик, знаете ли какъв е? Моята парадонтоложка ми предлага някакъв, който отскоро бил в България - Gelcide, 150 лв струва

# 342
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Вчера ми сложиха Донтизолон. Не знам колко струва, защото не съм го плащала все още - нямах достатъчно кеш в себе си Blush Той се слага с нещо като спринцовка, но не се боде венеца. Предните пъти ми слагаше нещо друго, на което не запомних името - кафяво, изглеждащо като конци. То струва 10-15 лв.

Бързо търсене в Гугъл ми "казва", че ритейнърът е от тел, значи разликата с пародонталната шина, която е от фибровлакно е в това - материалът, от който се изработва. Не твърдя, че съм права все пак Hands V

# 343
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 862
И при мен вариантът е шиниране с много фина тел, тъй като долните ми предни зъби са криви, но засега отлагам.

# 344
  • Мнения: 16
Здравейте, да кажа какъв е резултатът при мен - шинирани долни предни зъби с фибровлакно - шината е почти постоянна, зъболекарката каза, че има пациенти, при които издържа вече доста години - това си зависи от самите зъби, колко ще издържи шината на тях. При горните предни се опита да сложи същата, но има голямо припокриване при захапката с долните и не мога да затворя челюстта, така, че сега съм с вътрешни брекети, те са временни, евентуално ако се стабилизират горните ще бъдат свалени брекетите. Лошото е, че като са отвътре и ми пречат, много трудно се свиква, да не кажа, че не се свиква, езика е постоянно там, а и не мога да говоря  (при съскащи съгласни, думи с ц, с, з не мога да ги изговарям и е много тъпо, все едно че съм ударила две малки и завалям думите!). В момента съм с по-горе споменатия Gelside, той е с активност около 10 дни след поставяне, при мен има ефект, но не знам дали е само от него, защото имам около 7 посещения при пародонтолог и венците ми спряха да кървят и да са възпалени, но иначе костта е непоправимо загубена, сега след като се стабилизира ще се види какво ще предприемаме по-нататък.

Общи условия

Активация на акаунт