Как бихте променили дома си, ако нямате ограничение от време и средства?

  • 16 819
  • 123
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 4 057
В тази жега не ви ли се обсъждат басейни?
Аз искам екобасейн, от тези, които се самопречистват, без химикали. В някой друг живот обаче... Grinning


Скрит текст:





Аз не искам басейни, цял живот съм край морето, искам гора, зеленина, полянки и храсти, сянка и въздух, който да не е влажен и мирише на умрели миди Simple Smile

# 91
  • Мнения: 3 480
Също съм родена и израстнала край морето и ужасно го обичам и ми липсва, където живея, че нямам море!
Когато живях и работех в София през лятото всеки уикенд си ходех до морето ...

На мен ми харесва комбинацията море + гпланина.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Също съм родена и израстнала край морето и ужасно го обичам и ми липсва, където живея, че нямам море!
Когато живях и работех в София през лятото всеки уикенд си ходех до морето ...

На мен ми харесва комбинацията море + гпланина.
Аз не понасям горещини и е възможно затова да мечтая за дива градина с кътчета за сядане сред зеленината, малки пътечки и естествени полянки, усещането от стъпване по прясно окосена трева е несравнимо с нагорещения пясък.
На морето слизам само пролет и есен. Като видя наредени като сардели хора на пясъка и въздуха лепнещ и тежък да го режеш с нож и се отказвам. Обикновено рано сутрин или вечер, преди/след сезон, тогава морето е мое и мога да го гледам безкрайно, прекрасно и за медитация и размисъл и разтоварване, меланхолично. Гората е живот, зеленото енергия, няма я тази мокреща мараня през лятото.

# 93
  • София
  • Мнения: 14 786
Реалните ми мечти, да довършим къщичката ни в полите на Витоша. Правим си я бавно с много любов ,точно както искаме. А и едно малко апартаментче(къще) на Северното черноморие.

Фантастичните ни мечти , къща на брега на морето на някое целогодишно топло място. Ако може нещо ето такова, което между другото много прилича на къщата ни в строителство.
https://www.houseplans.com/plan/3472-square-feet-4-bedroom-3-5-b … nal-country-40462
или таква
http://www.homebunch.com/beach-house-airy-coastal-interiors/



Натъпкани плажове е гадост, ама ей тези къщички на бряг, само за мен, са друга работа.

# 94
  • София
  • Мнения: 30 209
Аз затова мечтая за малка къща. Палат не ми трябва. Няма да се гоним с ММ в него. Все пак децата един ден ще станат самостоятелни.
Басейн не искам. Стига ми морска гледка, съчетана със зеленина и спокойствие, народ и шумотевица не ми трябват.

# 95
  • Мнения: 3 480
И аз щях да кажа, че ако имаш такава къща с личен плаж няма да виждаш блъсканици. Аз и сега не ходя на такива плажове, ужасно се дразня от демонстрации на батки, каки, кифли и невъзпитани деца. Предпочитам да дадем повечко пари като сме на почивка, но да е цивилизовано, чисто и шезлонгите да са по-разредени.
Държа много и на топлото време аз. Поне средиземноморски климат.
Мразя сняг, дъжд, кал и студ.

# 96
  • София
  • Мнения: 2 995


Бижу! Само да беше малко по-дълъг.
Точно сега само за това горе си мечтая. А, и да си довърша библиотеката.

То не е нужно да имаш къща на плаж. Много такива се дават под наем, а и през неактивните сезони друг ги обгрижва. Те и без това тогава са скръбна гледка.

# 97
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Това ми е мечтата 

# 98
  • Мнения: 28 960
Също съм родена и израстнала край морето и ужасно го обичам и ми липсва, където живея, че нямам море!
Когато живях и работех в София през лятото всеки уикенд си ходех до морето ...

На мен ми харесва комбинацията море + гпланина.
Аз не понасям горещини и е възможно затова да мечтая за дива градина с кътчета за сядане сред зеленината, малки пътечки и естествени полянки, усещането от стъпване по прясно окосена трева е несравнимо с нагорещения пясък.
На морето слизам само пролет и есен. Като видя наредени като сардели хора на пясъка и въздуха лепнещ и тежък да го режеш с нож и се отказвам. Обикновено рано сутрин или вечер, преди/след сезон, тогава морето е мое и мога да го гледам безкрайно, прекрасно и за медитация и размисъл и разтоварване, меланхолично. Гората е живот, зеленото енергия, няма я тази мокреща мараня през лятото.
Боже това все едно аз съм го писала, живея на море, но ходя там само пролет, ранно лято и след първи септември....обичам ,когато лятото си отиде и заедно с него безбройните курортисти да ходя на спокойния златен есенен плаж, имам чувството че тогава е само мой! Blush А ако не отида в планинката в моята любима Трявна, все едно не съм почивала! Wink

# 99
  • SF
  • Мнения: 21 487
Ако ми се изсипят куп пари, моят дом би бил нещо такова и би бил някъде там:







И гледката от кухнята:





В общи линии - муха да кацне, да се разчекне. Simple Smile Не съм сигурна за пода в кухнята. Предпочитам бели гланцови големи плочи. Този не ми е достатъчно огледален.

# 100
  • Мнения: 3 480
Харесвам чисти линии, модернизъм и минимализъм, но това ми идва прекалено клинично. Моят офис е подобен и може би заради това вкъщи търся повече топлина и характер. Имаме супермодерна асансьорна инсталация и шахтите са в центъра на една от сградите (най-голямата по рода си в Европа) и всичките тия комп/търни и роботизирани системи ме карат да се чуватвам като в Гатака. Разбира се, това е лично мое мнение и всеки има право на свое.  Peace

Реален дом много ми харесва домът на SkyBlue ot foruma.  bouquet От това, което съм видяла като ин- и екстериор.

# 101
  • София
  • Мнения: 30 209
Харесвам белия цвят, но гледам снимките и в мен веднага проговаря майката и домакинята. Laughing (това си е като професионално изкривяване) Бяло и две деца, от които едното бебе, просто са несъвместими за мен на този етап. Blush

# 102
  • Мнения: 1 483
Аз пък не бих отказала от онези дизайнерски къщи от 60-те, с плоските покриви. Начина, по който ги реновират сега - с ония ми ти гладки ламперии, плъзгащи врати и не знам си какво, много ми допада. Heart Eyes И също се присъединявам към желанието за двор със зеленина и барбекю.

Скрит текст:


Последна редакция: сб, 01 юли 2017, 18:28 от killpop

# 103
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Ох, мечти, мечти ...
Ей, такава къща искам в селце на 30-40 км. от София и да пътуваме всеки ден за работа ... Да хамалогия ще е, но мечта ... След 2-3 години се надявам да е осъществена Simple Smile Не с такава чак голяма къща, но поне нещо доближаващо се до нея Simple Smile

http://jilishta.com/proekt_na_kasta_2013_23.php

# 104
  • София
  • Мнения: 2 995


Бижу! Само да беше малко по-дълъг.
Точно сега само за това горе си мечтая. А, и да си довърша библиотеката.
Значи. Мога да кажа, че си надухме един голям басейн и вече нищо не липсва. Можв би само малко тишина, но с деца и кучета пари давам да ме светнат как се ппсъига.

Общи условия

Активация на акаунт