Пръскане срещу вредители - нужда от съвет

  • 3 643
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте мами, първо извинявам се, ако съществува такава тема и, ако не и е мястото тук.
Днес ми предстои пръскане срещу вредители, ще пръскаме с Айкън, срещу дървеници, но понеже не съм го използвала ще се радвам, ако получа съвети от вас. Питането ми е по - скоро до това дали вещите, които имам под леглото,което не се вдига... обикновено легло и под него ( като едновремешните ) има сложени зимни юргани и подобни неща дали трябва да ги махна и след това да ги пера. Другото е, че дрехите са в гардероб в коридора, дали ще трябва да изпера и тях. Понеже спя на дюшек и под него има чаршаф с ластик трябва ли и там да пръскам. Ако е необходимо да се пръска там и, безопасно ли ще е, ако спя на същото легло вечерта?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 5 959
Аз дървеници не съм имала, Май само дървеници не сме имали у дома ooooh! ooooh!
Но съм се борила доста време с какви ли не буболечки. И аман! Багън ! няма спасение !
Аз на твое място бих извадила дрехи и дюшеци, всичко настрани или на тераса, където няма да се пръска.  Naughty
Бих изпрала после всичко. Понеже имам 2 малки деца де.
Бих организирала напръскване и после 2-3 дни да ни няма. Например преди ваканция или пътуване пръскам, после се прибирам преди всички мия подове, пера и т.н. Ако може да си го организирате де.

Бих добавила и аз да питам, ако някой знае фирма за пръскане с/у хлебарки. Ама ми е важно с какви препарати пръскат. Уж се интересувах, уж рових и четох, не се престрашавам още Thinking Thinking
Не искам биоцидни и тям подобни отрови да пръскам у дома стаите на децата и кухнята. Но напастта е голяма и няма спасение вече #Crazy #Crazy  newsm79
Ако някой знае по- безвредни препарати и фирми които ползват такива препарати?  bouquet

# 2
  • Мнения: 2 755
Дървениците може да живеят и в гардеробите и между юрганите. Аз ти препоръчвам да ги извадиш и да провериш. За пръскането - не пречи, може да пръскаш, след час проветряваш добре и си влизате. Действието на препарата е стомашно. Да не се яде директно от мястото на което е пръскано.

# 3
  • София
  • Мнения: 256
Преди пръскането трябва всичко да се извади, да се изпере при висока температура, да се почисти добре и чак тогава пръскането.
Подробна информация може да получите в  Национален център по заразни и паразитни болести, лаборатория Дезинфекция или на тел. 02/9446999/в. 324

# 4
  • София
  • Мнения: 307
Не ми се вярва, че Айкън-а ще помогне. Миналата година ни трябваха 7 пръскания с препарати през 10-12 дни, за да успеем да се справим с дървениците.
Открихме ги в детската стая - бяха се настанили в леглото на дъщеря ми и в раклата със завивките. В началото изобщо не знаех колко е трудно да бъдат унищожени и общо взето се обадих на първата фирма, на която попаднах, след като пуснах търсачка в нет-а. Те пръскаха 5 пъти  с Айкън + всевъзможни други модерни препарати. Някъде из къщи още пазя протокола с имената на отровите и датите на пръскане. Трябваше да минат около 10-12 часа от пръскането и можеше да се спи в стаята след проветряването и.
Дрехи, завивки, хавлии и всичко друго от плат след първото пръскане беше изпрано на високи градуси и мина през сушилната машина. Нещата, които не бяха за ежедневно ползване прибрахме  във вакуумни торби и така си стояха до края на "борбата".
След като стана ясно, че от първата фирма няма да свърши работа се обърнахме към втора - те пръскаха два пъти, но с нещо много силно отровно - трябваше поне 24 часа след пръскането да не се прибираме.
Скрит текст:
Първата фирма се казва "Стоп Вредители" - още вдигам кръвно, като се сетя за тях. Уж в сайта си даваха гаранции, че ако до 3 пъти не се справят с дървениците, следващото пръскане до унищожаването им щяло да е за тяхна сметка. След четвъртия път попитах защо да плащам, като в сайта пише друго и ми беше обяснено, че всички така пишели и никой нямало да им се обади, ако и те не го пишат, но гаранции реално не можели да се дават. Тези хора ни съсипаха апартамента, буквално поливаха стени, мебели и подове с препарати и въпреки това дървениците, които в началото бяха само в детската стая започнаха да се разхождат и в хола. Пет пъти пръскане през 10-12 дни...не го пожелавам на никого. Всяко пръскане беше по около 2 часа.  Господин Люцканов от Стоп Вредители обясняваше, че около 12 часа трябва да не сме у дома, след което било задължително дъщеря ми да си спи на леглото, за да може дървениците да излизат вечерта да я хапят и така да влязат в контакт с отровата в стаята. И трябвало тя да си спи там, да не се разменяме. За целия период - близо 2 месеца не трябваше да мия подовете в апартамента, за да не се измие отровата. Изхвърлихме почти нов матрак и ракла, вече бях на път да изхвърляме и леглата от детската. По съвет на господин Люцканов си намерихме с връзки някакъв друг препарат, който гарантирано щял да ги изтреби - той щял да дойде да напръска безплатно с него - за шести път. Намерихме препарата, но се оказа, че господин Люцканов имал предвид някакъв друг, а не този, който сме купили и...поредните дадени пари си се оказаха наш проблем. 

Тогава мои близки ми препоръчаха фирма "Инсекта Миланови". Господин Миланов ме предупреди, че 24 часа след пръскането им не трябва да се прибираме в къщи. За около 30 мин напръскаха апартамента - основно по ъглите на стаите и в коридора. Няколко дни след пръскането дървениците изчезнаха. За наше успокоение поискахме да повторим пръскането. Пак 24 часа не се прибрахме. И сагата приключи.


# 5
  • София
  • Мнения: 5 959
Мен точно от тези "отрови" с които пръскат ме е страх. Не смея да пръскам със силни препарати заради децата. Само като прочета че биоцидните препарати са отрова и опасни и ми е достатъчно да се панирам  Naughty Но няма изтребление, при нас са хлебарки.
Естествено, че фирмата която пръска ще каже че няма проблем и че не е толкова отровно и т/н/, ама не е шубе.... Embarassed Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 307
Ако са само 1-2 пръскания и има къде да се изнесете за този период, предполагам че няма да е проблем. Само преди да се върнете трябва да се направи сериозно почистване.
Миналата година около 3 месеца живяхме сред отровите - както писах не трябваше да мием пода през този период. Бяхме пратили котката при приятели за това време, защото колкото и да ме уверяваха, че препарата не е опасен след определения от фирмата период, не смеех да я оставя. Когато се убедихме, че вече няма дървеници направих основно почистване на апартамента - около 10 часа чистих. Тогава успях да се натровя. Беше ми ужасно лошо, лицето и ръцете ми се бяха зачервили и пареха като след силно слънчево изгаряне. Но при нас бяха 7 пръскания.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 5 210
Малко да повдигна темата. Тъкмо се изместих в нова квартира и още преди да си донеса багажа напръсках с Айкън. За трети път купувам от този препарат. Не знам колко силна и безвредна е отровата, но ми е важен крайният резултат. Пръскам в абсолютно всички ъгли между стените, таваните и пода, де що има перваз и дограма, в каналите, на терасата и около входната врата стабилно. Предварително съм изчистила, за да не се налага да чистя скоро след пръскането и да измия отровата. Докато пръскам съм задължително с маска и ръкавици. Внимавам да не ми попадне в очите. И оставям цяла вечер да се проветрява навсякъде, като на следващия ден си вкарвам багажа по места. Вечерта след пръскане ме болят малко синусите. Все едно нещо ми боцка. Но като се събудя на следващия ден вече нищо ми няма, а насекоми не съм виждала от години. Действа срещу хлебарки, миризливки, паяци, молци, бълхи... абе всякакви пълзящи и летящи гадове.

# 8
  • Мнения: 1
Здравейте. Нашият проблем с дървениците се появи преди 4-5 месеца. След три напръсквания гадинките изчезнаха. Притеснява ме обаче факта, че три месеца по-късно целия апартамент продължава да мирише на препарата. Някой знае ли дали това е опасно? От фирмата ме увериха, че е безвредно за хора.

Общи условия

Активация на акаунт