Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 3

  • 117 064
  • 738
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 5 782
не помня вече, дали съм писала. препоръчвам към вечерната иглика и ашваганда. пия вече 5 месеца и горещи вълни няма.

# 271
  • Мнения: X
На мен ми препоръчаха в една аптека екстракт от билката цариче( шапиче, женска мантия,ALCHEMILLA VULGARIS  и др. имена) Нормализирал цикъла, предотвратявал задържане и образуване на кисти( моя проблем), оБлекчавал симптомите при пре и менопауза.
https://www.globuli.de/einzelmittel/globuli-von-a-bis-a/alchemilla-vulgaris/
Ето това мисля да поръчам
https://www.medpex.de/alchemilla-vulgaris-d-2-dilution-p7454201? … i4tEALw_wcB#ai300
Спиртен извлек, по 9 капки на ден се пие. Ще го пробвам.
Копирам приложението в скрит текст.
Скрит текст:
Alchemilla vulgaris се използва като средство за укрепване на матката при пролапса на матката и при възпаление на корема. При нередовно менструално кървене (Metrorrhagie) Alchemilla vulgaris може да хармонизира цикъла на жената. В случай на изпускане (флуор), приемането на Alchemilla vulgaris често е полезно. Остри психически и физически "гинекологични разстройства" често реагират добре на мантия на дамата. Те включват преди всичко симптомите на хормонално преходно време: пубертет, менструални или менопаузални проблеми. По-специално, Alchemilla vulgaris може да облекчи свързаните с цикъла главоболия и мигрени. Хормоналните кожни петна при юношите може да са индикация за Alchemilla vulgaris. Мантата на дамата също може да бъде полезна при случаи на затлъстяване, дължащи се на дисфункция на яйчниците (дисфункция на яйчниците). Друга медицинска индикация за употребата на лекарството е по-бързото регресиране на матката след раждането. Лекарството също се счита за дехидратиращо и диуретично (диуретично). Той може също така да облекчи стомашните и чревните оплаквания, загуба на апетит, гадене и подуване на корема. Орални и фарингиални възпаления, инфекции на пикочния мехур и уморени, възпалени очи са друго потенциално приложение за мантията на жената. Мускулната слабост при малките деца може да бъде лекувана с това лекарство [1] [2] [3] [4]. Лекарството също се счита за дехидратиращо и диуретично (диуретично). Той може също така да облекчи стомашните и чревните оплаквания, загуба на апетит, гадене и подуване на корема. Орални и фарингиални възпаления, инфекции на пикочния мехур и уморени, възпалени очи са друго потенциално приложение за мантията на жената. Мускулната слабост при малките деца може да бъде лекувана с това лекарство [1] [2] [3] [4]. Лекарството също се счита за дехидратиращо и диуретично (диуретично). Той може също така да облекчи стомашните и чревните оплаквания, загуба на апетит, гадене и подуване на корема. Орални и фарингиални възпаления, инфекции на пикочния мехур и уморени, възпалени очи са друго потенциално приложение за мантията на жената. Мускулната слабост при малките деца може да бъде лекувана с това лекарство [1] [2] [3] [4].

За каква възраст е подходящо?
Alchemilla vulgaris е женско лекарство, което може да се използва при жени и момичета от всички възрасти

Последна редакция: нд, 28 яну 2018, 13:24 от Анонимен

# 272
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Здравейте и от мен!
Накратко - 42 годишна, след раждането премахнаха матка и 1 яйчник.
Започнаха ме отскоро едни гадни симптоми като прималяване, панически атаки, потене, втрисане, та се чудя дали да не пусна хормони и да видя, може би единствения ми яйчник вече не функционира. Пускала съм преди време естрадиол , LH, FSH. Тях ли трябва да пусна според Вас, за да се види, да ли вече не съм в менопауза и за хормонална терапия.
Благодаря Ви

# 273
  • Мнения: 1 555
Привет, момичета, включвам се в темата с моите възрастови изменения... Всъщност даже не знам дали са възрастови още. Поне се надявам да не излезе нещо по-сериозно.
На 45 съм, винаги съм имала много редовен цикъл без никакви проблеми. Две леки бременности и две здрави, вече пораснали деца. От една година цикълът ми много се раздвижи. Като цяло се скъси, но три пъти ме изненадва с много къси паузи - около 14 дни, компенсирани после от дълги паузи - 40 дни. Последният ми профилактичен преглед беше преди 9 месеца и всичко беше наред.
Днес съм в лек ужас - цикълът ми свърши преди два дни, но от снощи съм с много обилно кръвотечение. Днес се опитах да се свържа с лекарката, при която ходя на профилактични прегледи, но не успях.
Смятам сега да посетя спешен кабинет, за да ми назначат нещо кръвоспиращо, а утре ще си запиша час при друг гинеколог. Моята лекарка нещо много разсеяна ми се струваше последния път и се притеснявам да не е пропуснала нещо.

# 274
  • тук и там
  • Мнения: 11 573
Аз последните години пренебрегвах пълните изследвания.Все си пусках-холестерол,кръвна захар .Последният път ми пуснаха пълни и се оказах със ниско желязо. Сега приемам на таблетки.Аз нямам обилен цикъл,даже напротив-тоест в моят случай няма връзка със цикъла. Споменавам го-защото чета последните странници за много обилни цикли и кръвоизливи.Пускайте и желязо като се изследвате. Peace

# 275
  • Мнения: 838
Интересна тема. Вместо запис, направо питам:
Какво се случва с бебето, ако забременееш в периода на пре-менопауза, както е описан?
Има ли рискове от намалялата хормонална активност?
И за всяко отклонение ли да ходим на лекар или просто да приемем, че е нормално да ти прескочи МЦ някой друг ден или месец?

# 276
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен.46 годишна.Във втори пубертет от година и нещо.За миналата година имам 5 цикъла.Чувствам се като тийн....даже не знам дали и кога ще дойдат гости,колко време ще останат...Не взимам нищо.Пих два пъти дуфастон.като спрях ...пак си изчезна за месеци.Е...няма да се моля...

# 277
  • София
  • Мнения: 4 548
Здравейте, дойде и моят ред да се включа в темата. На 47 съм. И аз съм в чуденка има ли полза от ходенето по лекари. Миналата година ме пропусна 3 месеца, после идваше доста обилно и продължително - почти по две седмици. Ходих на лекар и заради други проблеми (киста). Каза, че ми било рано, а и че не препоръчва хормонална терапия, тъй или иначе. Та сега пак от 3 месеца ни вест ни кост. Трескат си ме топлите вълни, но някак вече не им обръщам внимание толкова. Понеже съм дейна натура и ако има някакъв проблем, се захващам да го решавам. В настоящата ситуация, обаче, се чудя дали трябва да правя каквото и да било. Наясно съм с евентуалните вреди от липсата на М, но според мен най-добре е нещата да се случват по естествения им начин. ЛЛ ми казва да си изследвам хормоните, но и за това не знам дали да правя. Ще ги изследвам и какво? Бих приемала разни растителни препарати за облекчаване на симптомите, но като ви чета и от тях не при всеки има полза. Каква всъщност е ползата от това чрез изследвания категорично се определи, че жената влиза в менопаузата? Разбира се, при положение, че всичко друго е отхвърлено като причина за смущения в М.

# 278
  • Мнения: 1 030
Привет, момичета, включвам се в темата с моите възрастови изменения... Всъщност даже не знам дали са възрастови още. Поне се надявам да не излезе нещо по-сериозно.
На 45 съм, винаги съм имала много редовен цикъл без никакви проблеми. Две леки бременности и две здрави, вече пораснали деца. От една година цикълът ми много се раздвижи. Като цяло се скъси, но три пъти ме изненадва с много къси паузи - около 14 дни, компенсирани после от дълги паузи - 40 дни. Последният ми профилактичен преглед беше преди 9 месеца и всичко беше наред.
Днес съм в лек ужас - цикълът ми свърши преди два дни, но от снощи съм с много обилно кръвотечение. Днес се опитах да се свържа с лекарката, при която ходя на профилактични прегледи, но не успях.
Смятам сега да посетя спешен кабинет, за да ми назначат нещо кръвоспиращо, а утре ще си запиша час при друг гинеколог. Моята лекарка нещо много разсеяна ми се струваше последния път и се притеснявам да не е пропуснала нещо.
Милата! Като знам аз какъв ужас преживях , когато получих кръвоизлив, още ми държи влага! Наистина отиди да ти сложат нещо. И си вземи калций с витамин С. На мен много ми помогна.

# 279
  • Мнения: 1 555
Милата! Като знам аз какъв ужас преживях , когато получих кръвоизлив, още ми държи влага! Наистина отиди да ти сложат нещо. И си вземи калций с витамин С. На мен много ми помогна.

Благодаря ти Simple Smile За съжаление не успях да посетя спешен кабинет, нямаха дежурни гинеколози. В обикновения спешен кабинет нямало как да ми назначат толкова специфично лечение без преглед (прави са, разбира се). На своя глава няма да вземам никакви сериозни лекарства. Ще карам на желязо, калций и вит. С до утре и ще се запиша за преглед при д-р Георги Крумов, за който тук, във форума, четох чудесни отзиви.

Като че ли малко намаля кръвотечението, това ме окуражи... Иначе в Пловдив имаме една клиника - "Медикус Алфа", в нея осигуряват необходимия специалист максимум до час, но ти режат главата във финансово отношение. Досега там ходех на профилактични прегледи при гинеколог, но след последния път твърдо реших, че ги сменям. За стандартен преглед, цитонамазка, изследване на секрет, преглед на ехограф вътрешни органи и гърди платих 165 лв. Малко са се самозабравили. Дори на лекарката и стана неудобно от получилата се сума и извинително каза, че наскоро имали увеличение.

# 280
  • Мнения: 1 030
Милата! Като знам аз какъв ужас преживях , когато получих кръвоизлив, още ми държи влага! Наистина отиди да ти сложат нещо. И си вземи калций с витамин С. На мен много ми помогна.

Благодаря ти Simple Smile За съжаление не успях да посетя спешен кабинет, нямаха дежурни гинеколози. В обикновения спешен кабинет нямало как да ми назначат толкова специфично лечение без преглед (прави са, разбира се). На своя глава няма да вземам никакви сериозни лекарства. Ще карам на желязо, калций и вит. С до утре и ще се запиша за преглед при д-р Георги Крумов, за който тук, във форума, четох чудесни отзиви.

Като че ли малко намаля кръвотечението, това ме окуражи... Иначе в Пловдив имаме една клиника - "Медикус Алфа", в нея осигуряват необходимия специалист максимум до час, но ти режат главата във финансово отношение. Досега там ходех на профилактични прегледи при гинеколог, но след последния път твърдо реших, че ги сменям. За стандартен преглед, цитонамазка, изследване на секрет, преглед на ехограф вътрешни органи и гърди платих 165 лв. Малко са се самозабравили. Дори на лекарката и стана неудобно от получилата се сума и извинително каза, че наскоро имали увеличение.

Ако обилното течение е по-време на цикъла, ок. Но след цикъла си е притеснително! Когато аз бях така, след инжекция децинон, не намаля изобщо! На другия ден при друг лекар на преглед! Той каза, че не съм била за тази инжекция, не била за случая! Странно, тъй като доколкото зная, е точно за тези случаи! А най- странното е, че ми спря от 4 ампули витамин с , изпити наведнъж, и една разтворима таблетка калций с витамин с.

# 281
  • Мнения: 1 030
Влизането в темата ми напомни, че е време за годишния преглед, хормони, прегледи, цитонамазка. Винаги ми трябва поне седмица настройка и голямо треперене, докато ми излязат резултатите! Голяма параноя съм Rolling Eyes

# 282
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
какво представляват тези горещи вълни, какво чувствате

# 283
  • Мнения: 36
    Аз само нощем се изпотяване,горещо мие за няколко минути.После ми става студено и се завивам през глава ☺

# 284
  • Мнения: 6 738
Здравейте, дойде и моят ред да се включа в темата. На 47 съм. И аз съм в чуденка има ли полза от ходенето по лекари. Миналата година ме пропусна 3 месеца, после идваше доста обилно и продължително - почти по две седмици. Ходих на лекар и заради други проблеми (киста). Каза, че ми било рано, а и че не препоръчва хормонална терапия, тъй или иначе. Та сега пак от 3 месеца ни вест ни кост. Трескат си ме топлите вълни, но някак вече не им обръщам внимание толкова. Понеже съм дейна натура и ако има някакъв проблем, се захващам да го решавам. В настоящата ситуация, обаче, се чудя дали трябва да правя каквото и да било. Наясно съм с евентуалните вреди от липсата на М, но според мен най-добре е нещата да се случват по естествения им начин. ЛЛ ми казва да си изследвам хормоните, но и за това не знам дали да правя. Ще ги изследвам и какво? Бих приемала разни растителни препарати за облекчаване на симптомите, но като ви чета и от тях не при всеки има полза. Каква всъщност е ползата от това чрез изследвания категорично се определи, че жената влиза в менопаузата? Разбира се, при положение, че всичко друго е отхвърлено като причина за смущения в М.
Мисля, че трябва да се следва естествения ход на нещата. Ако всичко протича нормално, освен редовния профилактичен преглед при гинеколог с цитонамазка е напълно достатъчно.

Горещите вълни се усещат като затопляне на лицето и ушите, поне аз това усетих. Като времетраене не повече от секунда, две беше при мен.

Общи условия

Активация на акаунт