Как се справяте с досадни клюкари?

  • 18 300
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
Няма да се впусквам в подробности, интересно ми е как парирате опитите на квартални и не до там лелки, роднини, двулични приятели опитите да изкопчат лична информация като работа, заплата, сем. положение, деца. Понякой път: "Бързам, чао!" не работи, колкото и да се страни от такива индивиди те намират начини за провокация и ми вдигат кръвното с простотията си. Освен да се затворя вкъщи и да не си показвам носа?   newsm78

# 1
  • Мнения: 46 511
Рядко ми се с случвало, но никога не съм им обръщала внимание.
Казваш, добре е работата, да сме живи и здрави, вие как сте и готово.

# 2
  • Мнения: 630
Хм, роднините ми знаят всичко за мен и никой не ме пита, приятелки нямам, а квартални лелки никога не са ми задавали такива въпроси, ама то аз и не общувам много с такива. Чудно ми е как пък точно ще те провокира някой с подобни глупости, че и кръвното ще дигнеш. Гледай по-спокойно на нещата.

# 3
  • София
  • Мнения: 5 948
Аз заради това се изнесох от предишното си жилище. Имаше постоянно присъствие пред входа от уж млади и уж новозаселили се семейства в нова кооперация + от околните къщи. Това в София,  ooooh! ooooh!
Да са лелки или баби разбирам. Ама млади майки и бащи, клюкари , които висят денонощно пред кооперацията , и ти коментират дори какво носиш от магазина в торбата , това не го разбрах.

На мъжа ми веднъж му казали: "абе бира и свещи гледам си купил, че то бира и свещи вървят ли си едно на друго... ха ... ха ... ки... ки" Какво да им кажеш, как да подминеш, какво да се обясняваш.

И това е най - безобидния пример разбира се. Не ми се разказва че ще се ядосам пак Simple Smile

# 4
  • Мнения: 31 669
А ти защо общуваш с двулични хора. Общуването с хора, които не са ни приятни се свежда до минимум - здрасти и чао.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 14 403
Хаха, това за бирата и свещите ми напомни една съседка: а, ябълки си купила, на диета ли си?

На въпроса - или ги заобикаляш отдалеч, или уклончиви отговори, няма май много начини.

# 6
  • Мнения: 46 511
На мъжа ми веднъж му казали: "абе бира и свещи гледам си купил, че то бира и свещи вървят ли си едно на друго... ха ... ха ... ки... ки" Какво да им кажеш, как да подминеш, какво да се обясняваш.
Това не е ли просто шега, казана м/у другото, какво виждате зад тези думи?

# 7
  • София
  • Мнения: 7 990
Явно не предразполагам към подобни разговори, защото не са ми задавали такива детайлни въпроси. С близки приятели няма проблем да си обсъждаме и работата, и творческите планове, но това е само по моя преценка с кого и какво да споделям. А споделям рядко и далеч не с всички. Явно това се усеща, защото роднини, съседи изобщо не успяват да изявят любопитството си, ако приемем, че го има.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Клюкарите са като пиар0агенция - без тях няма сеелебритита. така че, приеми го като комплимент.

# 9
  • София
  • Мнения: 28 562
Няма да се впусквам в подробности, интересно ми е как парирате опитите на квартални и не до там лелки, роднини, двулични приятели опитите да изкопчат лична информация като работа, заплата, сем. положение, деца. Понякой път: "Бързам, чао!" не работи, колкото и да се страни от такива индивиди те намират начини за провокация и ми вдигат кръвното с простотията си. Освен да се затворя вкъщи и да не си показвам носа?   newsm78

Все по-грубо и директно, напоследък. Има едни съседи, които са родители на едно от децата в групата на сина ми в ДГ и явно са решили, че това им дава право да разпитват къде работим, какви са ни планове за лятото, какви пари сме дали за нещо си, че даже и лични неща за други съседи... Благоволиха да се разсърдят едва когато отговорих, че не е тяхна работа. Една пък баба на приятел на сина ми от ДГ се беше опитвала да го разпитва за друго дете, но той я беше препратил към мен, защото не могъл да ѝ отговори. Не понасям клюкари.

# 10
  • Мнения: 1 032
Добре де, как стигат до вас тези клюкари? Едно смотолевено "Здрасти" без спиране за раздумки, едва ли ще доведе до много клюкарстване.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 14 403
"Чакай да те питам нещо" е един вариант. Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 28 562
Хайде сега, как стигали. Излязла съм със сина ми вечерта, той си играе, аз съм седнала на пейка, те ме виждат и пристигат. Примерно.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 948
Да, няма как да отминеш и да не общуваш. Това са често приятелчета на децата, от блока, от училище и т.н. как да отмина , не става ... но има някакъв предел, Има момент в които се усещаш че се обясняваш за всичко и си на кръстосан разпит. Naughty Да ви кажа честно, не ми е хрумвало да разпитвам хората в стил: от къде се връщате?  аааа, нова кола май, колко струва? ааа с бабата сте, че тя другата баба май никога не идва, не я познаваме даже?

Върха при нас беше, когато позната от предишния квартал , се оказа че работи по замерване на показателите на водата вече ooooh! ooooh! влезе,  огледа се, в новото ни жилище, извади фенерче и обиколи всички стаи. Изкоментира всичко Grinning обясни всичко за всички в стария квартал. Разпита нас, както си му е реда. 30 минути в коридора "общувахме" Laughing Laughing Laughing

При следващо замерване, дошла, мен ме е нямало. Звъннала на мъжа ми и си оставила багажа у нас, дреха,  чанта , очила, и казала ще обикаля блока нагоре.  ooooh! ooooh!

Връщам се аз , гледам непознати дамски дрехи в коридора. Вече у мен напират въпросите  Shocked Shocked Shocked Влизам леко на Ф в хола, мъжа ми ме посреща и той на Ф. Много се смяхме, ма не е смешно.

# 14
  • Мнения: X
Напоследък открих прекрасния контравъпрос "А ти защо питаш/защо се интересуваш?". Следва объркване, ако отговорът е "А, само така" - сменям темата. Twisted Evil

Мислех и аз да пускам подобна тема, особено ме интересува как да спреш лични въпроси от човек, когото всъщност харесваш и не искаш да обидиш, но в същото време не желаеш да държиш в течение с житието си. Ако някой има опит, да сподели. Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 28 562
Да, няма как да отминеш и да не общуваш.
Скрит текст:
Това са често приятелчета на децата, от блока, от училище и т.н. как да отмина , не става ... но има някакъв предел, Има момент в които се усещаш че се обясняваш за всичко и си на кръстосан разпит. Naughty Да ви кажа честно, не ми е хрумвало да разпитвам хората в стил: от къде се връщате?  аааа, нова кола май, колко струва? ааа с бабата сте, че тя другата баба май никога не идва, не я познаваме даже?

Върха при нас беше, когато позната от предишния квартал , се оказа че работи по замерване на показателите на водата вече ooooh! ooooh! влезе,  огледа се, в новото ни жилище, извади фенерче и обиколи всички стаи. Изкоментира всичко Grinning обясни всичко за всички в стария квартал. Разпита нас, както си му е реда. 30 минути в коридора "общувахме" Laughing Laughing Laughing

При следващо замерване, дошла, мен ме е нямало. Звъннала на мъжа ми и си оставила багажа у нас, дреха,  чанта , очила, и казала ще обикаля блока нагоре.  ooooh! ooooh!

Връщам се аз , гледам непознати дамски дрехи в коридора. Вече у мен напират въпросите  Shocked Shocked Shocked Влизам леко на Ф в хола, мъжа ми ме посреща и той на Ф. Много се смяхме, ма не е смешно.
А, когато съм в движение, отминавам без никакъв проблем. Проблемът е, когато съм седнала някъде или съм в магазин... Тогава "Здрасти и чао, че бързам" не става.

# 16
  • Мнения: 10 993
И аз мисля, че трябва да приемаш хората, които искат да изкопчат клюки от теб като комплимент. Аз никога не съм имала проблем с клюкари, който каквото ме пита -отговарям. Тайни нямам.
Може би е добре на всеки въпрос да отговаряш: добре сме, всичко е наред.
Иначе майка ми смени града заради клюкари. Какво толкова я клюкарстват, не знам. Аз съм малко самовлюбена и не чувам какво ми говорят, пък и не ме интересува. Всеки си е с проблемите. Но щом някой те пита нещо определено си интересна. Това вече е привилегия. Лошо е ако никой нищо не те пита. Тогава значи съвсем си я закъсала.

# 17
  • Мнения: 24 331
Разпитават и провокират, когато усетят, че им се връзвате!
Аз не разпитвам, но не позволявам и мен да разпитват. Или не се спирам въобще, а минавам само с едно "Добър ден", или отговарям кратко, с което показвам, че не желая да бъда "интервюирана".

# 18
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Обикновено ми става смешно. Особено на въпрос относно доходите. И след като отсрещният се е поставил сам в такава абсурдна ситуация аз не виждам проблем да я направя още по-абсурдна, казвайки невярна сума, но достатъчно впечатляваща за да се облещи насреща ми. Ако е поне малко умен схваща нетактичността на питането си и не повтаря. Ако не е, започва да завижда. А аз се забавлявам.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 948
Четох скоро, че това е една от най - честите причина за миграцията на хора, не само в Бг, даже беше за Щатите май.  newsm78 Проучването сочи, че местенето и смяната на местоживеенето е условие за просперитет и е  начин на живот на цяло едно поколение. Дължи се на ред фактори, сред които: хората не понасят съседската среда, еснафските, роднински обсъждания и клюки. Това често е закостенял, стар морал,  с който двулични хора с тесногръди разбирания съдят и коментират живота на някого. Трябва да робуваш на клишета.
Човек явно решава да избяга от това.

Може да е вярно Thinking

# 20
  • Варна
  • Мнения: 737
Знам колко е досадно #Crazy #2gunfire И аз познавам две съседки,които все нещо питат и в крайна сметка започнах да ги отбягвал дълго време или казвал ,,добре'' и ,,нищо'' така разбраха,че не ми се говори с тях.За щастие нямам подобни приятели. Stop

# 21
  • Мнения: 31 669
Имах една любопитна бабка в блока преди години. Все ме разпитваше. Живея на първия етаж и съм я слушала как разпитва хората и като си тръгне почва с другите да ги обсъжда грозно. Та и мен така ме питаше как си и какво правиш. И аз обичайното - добре, благодаря, обичайните неща си правя. А тя с яд вика - ама само това ли ще кажеш. А аз и викам " е писмен доклад няма да ти пиша"  Joy

# 22
  • София
  • Мнения: 12 374
Нямам квартални клюкари в блока и около блока. Съседите са мили и възпитани; никой не се занимава с личния ни живот, нито пък ние с техния. Имаме цивилизовани отношения.

Най-големите клюта бяха едно време съседките на баба ми във Велинград. Човек не можеше и до магазина да мръдне, без да го спрат и да попитат какво си напазарувал. Буквално са ми отваряли чантата, за да видят. Адски ме дразнеха и все се оплаквах на баба.

# 23
  • Мнения: 31 669
Отваряли са ти чантата  Shocked
Ужасно нахално.
Иначе е странно заради някакви клюкари да напуснеш дом и град.

# 24
  • Мнения: 52
Има ги и в нашия блок, и навсякъде.Това са хора без личен живот.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 8 229
Нямам спомени да са ме разпитвали целенасочено клюкари или може би просто не обръщам внимание на такива неща.
Въпроси, на които не желая да отговарям, просто отклонявам. Винаги можеш да кажеш нещо от рода на - "добре, доволна съм" или "още нямам нищо планувано".

# 26
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мен едно време ме разпитваха така. Търпението ми по принцип е доста дълбок вир, ама и то свършва. А свърши ли, почват отговори дето пращат в трета глуха. Не, не ми пука особено че се обиждат. Все пак си завират носа дето не им е работа, не е моя вината ако им го отрежат  Peace

# 27
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Kлюкарстването , обсъждането си е ОК  Laughing
стига  да не се злослови  Crazy
Даже съм Ок да се измислят разни неща , стига да са хубави  Laughing

# 28
  • Мнения: 2 849
Мислех и аз да пускам подобна тема, особено ме интересува как да спреш лични въпроси от човек, когото всъщност харесваш и не искаш да обидиш, но в същото време не желаеш да държиш в течение с житието си. Ако някой има опит, да сподели. Peace

"Съжалявам, но това са лични неща и на такива въпроси не отговарям"  Simple Smile



Няма да се впусквам в подробности, интересно ми е как парирате опитите на квартални и не до там лелки, роднини, двулични приятели опитите да изкопчат лична информация като работа, заплата, сем. положение, деца.

"Съжалявам, но това са лични неща и на такива въпроси не отговарям"

След което ги разкарвам ги и не общувам с тях.  Laughing особено пък двулични 'приятели'  Laughing

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
А, нищо не може да се сравни с това като бях дете на село при баба...
вървя по улицата и само като ги видя наредени бабите знам какво следва "Я кажи, ти на кой чедо си?"  #Crazy Аз кажа накратко името на баба и дядо, и следва "Аааа ама на Б или Д си? (на мама или вуйчо)
Умишлено ги заобикалях от далече.

Иначе сега където живея, си изкарват хората отвън масите и столовете, познайте дали не се клюкари.  Laughing Прибирам се, едно затишие гледане по торбите. Добавете това, че сме и нови съседи (пресни пресни за обсъждане)  Joy Ще им омръзнем скоро. Ама онзи ден като се прибирах валеше и те със столовете под козирката на входа, направо барикадирали.  Mr. Green
На въпроси винаги отговарям с половин уста нещо набързо, усещат се че ми е неприятно. А тези, които не се усетят почвам да ги лъжа всякакви неща и да ги шашкам. Мама все ми се караше, какво ли не им бях говорила. Какво? Поне се забавлявам.  Laughing

# 30
  • Мнения: 52
Пред нас пък има беседка, където се събират пиячите и по някоя бабка от време
на време.Други бабки кибичат по балконите, да не би случайно да изтърват нещо.
Веднъж като се прибирах с торбите, една отгоре се провикна:
-До магазина ли си ходила, какво напазари?
 Joy

# 31
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мама все ми се караше, какво ли не им бях говорила. Какво? Поне се забавлявам.  Laughing
Това е на брат ми любим похват. И лъже с такова сериозно лице, така докарва всичко, че отсреща хем си мислят "Няма начин, не е възможно", хем го слушат и цъкат с език  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 168
Хората, които разпитват, са познати на мои близки. Т.е. виждали сме се на кафе веднъж, общи приказки и нищо повече. И тормозят моите приятелки, които не се връзват, но самият факт, че се питат трети лица вместо мен ме дразни. Това, което ми вдигна кръвното е че едни познати ни вършат голяма услуга, за която си плащаме пари. Но вместо да ни оставят на мира се почва с разитите, т.е. ще ти помогна, ама трябва да знам защо, кое, как, колко. А когато ги питаш за тях мигат на парцали и едва казват: "Ъъъ, ми как да сме, все същото". Такива хора няма как да ги отрежа, при положение, че ми помагат, но след като си плащам, не искам да ми се месят в личните работи. Бабки разни по пейките много бързо ги оправям, те и не чуват, а и ако използвам някои думи-чуждици съвсем се отказват. На една й казах, че всичко ми е на фейсбука(реално не е) и тя не разбра какво й говоря. Викам в интернета, на компютъра и тя само смотолеви, че много сме били модерни и тя не е чувала такова нещо.

# 33
  • Мнения: 17 546
Само един метод съм установила че работи - като им отвърнеш със същия сарказъм, който влагат те във въпросите си или ги питаш същото за тях. Докато от неудобство си любезен, няма да те оставят на мира.
Скоро смених длъжността и понеже работя на това място от много години, доста хора започнаха: ама защо смени мястото, тук по-добре ли си, заплатата тук по-висока ли ти е и там нещо май сте се изпокарали. И вече като някой започне да подхожда от далече със същите въпроси - директно казвам: каквото и да сте чули, не е вярно. Ако искате конкретно да знаете нещо - питайте. И всички млъкват и гледат виновно. По дяволите, не може ли човек да си смени предмета на дейност просто, защото иска някаква промяна?!

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
По дяволите, не може ли човек да си смени предмета на дейност просто, защото иска някаква промяна?!
Не и без да дадеш отчет първо защо го правиш.  Twisted Evil

Мама все ми се караше, какво ли не им бях говорила. Какво? Поне се забавлявам.  Laughing
Това е на брат ми любим похват. И лъже с такова сериозно лице, така докарва всичко, че отсреща хем си мислят "Няма начин, не е възможно", хем го слушат и цъкат с език  Mr. Green
Хаха, поне знам че има и други от моята порода, да го черпиш една биричка значи.  Laughing

# 35
  • Мнения: 31 669

-До магазина ли си ходила, какво напазари?
 Joy

Отговарям - Ми храна съм взела, от супермаркета какво друго да взема, пирони ли?
Обикновено казвам само първата част, а това за пироните на по-нахалните. Mr. Green
Веднъж казах и атомна бомба.  Joy

# 36
  • София
  • Мнения: 1 603
"Как се справяте с досадни клюкари?"
Никак.
Не се интересувам.
Никога не ми е пукало какво мислят за мен бабите пред блока, други съседи, далечни познати и др.
Случвало се  е да ме питат, разбира се. Отговарям на всички според времето, с което разполагам /често едносрично/, а когато имат конкретни въпроси, обяснявам по-подробно.




# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 967
   Мен бабите не ме дразнят вече / като бях млада много им се ядосвах /.
Ами те, няма какво друго да правят освен да гледат кой с
какви торби идва от магазина, да коментират кой кога си мие прозорците,
пере, простира.....Но и веднага засичат влизат ли чужди хора във
входа. JoyНе ти трябват СОТ и камери.

   Мен ме дразнят младите майки, които правят същото като бабите.
Говорят си за деца, за и против ваксините и антибиотиците... и
в същото време знаят и обсъждат кой какво е напазарувал, кой кога
е чистил, кой колко пари има и т. н.
  И все имат претенции, че някой с нещо им е крив.
 
Не всички млади майки са такива, разбира се, просто
в нашия вход от всичките има 3 , които за мен са си с диагноза "баби".
По цял ден стоят с децата пред входа, въпреки, че на 10 метра
има детска площадка и одумват всички.

# 38
  • Мнения: 2 695
Имам една такава досадна роднина и слава богу, че се срещаме веднъж на петилетка  ooooh! Нищо не помага при нея нито мълчание, нито уклончиви отговори, нищо. Такова мъчение е да се говори с нея. Ама къде работиш сега? Ама още ли си там? А кога ще се омъжваш? А деца защо нямаш, айде време ти е! Това обикновено придружено със силно съчувствен израз на лицето. С две думи няма спасение от такива досадници.

# 39
  • Мнения: 4 303
Веднъж такъв сарказъм изпитах на собствен гръб и се замислих как уж невинен въпрос може да те заведе в групата на клюкарите.
Та случката е следната: Ходим с група на занимания в извън работно време. Едно от момичетата ми е по близка и е живяла в блока, в който се оказа, че живее в момента и още едно от групата. Тъй като посоката ни е една и можеше да се прибираме заедно, което мислех да ѝ предложа/обикновено аз съм с кола/, попитах моята близка: Защо не ми каза, че Х живее в еди кой си блок. Отговор: А трябваше ли?
Замислих се. Не, не трябваше. И се опитвам да не задавам въпроси,а само да слушам. Така се получава повече информация, ако те интересува нещо.
Случка малко комична за бабите от блока. Една самотна жена им е влязла в полезрението да я следят. Имали съмнение, че си има приятел и ходи при него. Вчера дигнали на крак блока им, с наистина разумно подозрение, че не са я виждали и може нещо лошо да се е случило. звънели на сватята ѝ, на снахата, на внучката ѝ, докато разберат, че е на гости. Неволен слушател станах в близкото кафе. С такава емоция го разказваха, а и понеже познавам въпросната ѝ тях по физиономии ми беше и забавно, макар че жената сигурно се е ядосала.

# 40
  • Мнения: 14 302
Съседите във входа на родителите ми са такива клюкари, че роман мога да напиша  hahaha
Свиква се, де аз като тинейджърка много се гъбарках с тях, но не можех да направя купон или да извикам тайно гадже, без всичко да се докладва в подробности.
Скоро ходих в мама, но пристигам по-рано, те не са се върнали още от работа. Съседът ме информира, че ги няма. После ме информира, че и брат ми и жена му са излезли (живеят на горния етаж). После информирал брат ми, че съм дошла, а след това и мама и татко  hahaha
Питането какво си напазарувал е редовно.
Едно време бяха заявили на дядо ми (и той в този вход живее), че никой няма да се ожени за мен, защото различни коли ме прибират по различно време на денонощието  Mr. Green
В каквито и часови диапазони да съм се прибирала винаги някой услужлив съсед ми светваше лампите на входа като заслизам по стълбите  Joy
Водихме веднъж оценители в апартамента, докато мама и татко бяха на работа. Естествено ги видели и после притеснено заобяснявали на мама, че сме водили някакви хора и те правили снимки (снимаха и от вън). Мама казала, че сигурно искаме да продаваме апартамента  Mr. Green
Когато татко си смени колата (нищо особено) го бяха почнали с въпросите. Той им казал, че спечелил от лотарията  hahaha
Досадно е, но се свиква. На мен не ми пука, те и не ми говорят, защото знаят, че съм темерут. Разпитват майка и татко, ама те така ги пускат по пързалката, че не искам да знам какво се говори за семейството  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 5 513
Аз на въпроса отговарям уклончиво и задавам същия обратно.В повечето случаи след втория въпрос те започват да ми разказват ,а не аз на тях.Даже им бутам и фитилите.По някое време казвам айде чао,че закъснях и тръгвам.
Като седях с детето на вън един път казах на една лелка,че се оглеждам от кога да взема пари на заем ,че съм я окъсала и тя изчезна ,че имала много работа.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 959
  Мен бабите не ме дразнят вече / като бях млада много им се ядосвах /.
Ами те, няма какво друго да правят освен да гледат кой с
какви торби идва от магазина, да коментират кой кога си мие прозорците,
пере, простира.....Но и веднага засичат влизат ли чужди хора във
входа. JoyНе ти трябват СОТ и камери.

  

Ей от това и аз съм имала полза!
В единият блок имахме една леля В, Живееше на първия етаж. Винаги знаеше кой влиза и кой излиза от входа. Благодарение на нея тогавашната ни хазяйка беше научила, че наемателят ѝ е напуснал.
Ние пък я ползвахме за охрана. Като отивахме някъде в отпуска или за уикенда, само ѝ казвахме, че отсъстваме и тя имаше грижата да хвърля едно око на апартамента. Мъжът ми постоянно я черпеше с нещо или пък ѝ давахме стари вестници и тя ги предаваше на вторични суровини. Жената беше с малка пенсия.
По-късно през годините, пак съм живяла в блок с баби. Да, разпитваха, но пък като знаят кой влиза и кой излиза, бях по-спокойна.
Но никога никой не ме е питал колко ми е заплатата или други такива много лични неща. Клюките са били по-повърхностни. А и аз съм перде малко. И да са ми говорили зад гърба, това е била най-малката ми грижа. Имам много по-големи и нямам време да се занимавам с чуждата глупост.

А понякога бабите са много забавни - една година трябваше да гледаме баща ми на легло у нас. Те естествено веднага за разпитваха. Казах им, а те ахкат, охкат и съчувстват. Тогава едната ме пита: Баща ти на колко години е? Аз казвам: На 70. И като почнаха: Ами той млад човек! И пак се тюхкат. Както ми беше криво, така ми стана смешно. Те сладурките бяха около 75-76 тогава Joy Joy Joy

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 08:00 от Жълто Цвете

# 43
  • Мнения: 52
Това с нездравия интерес към личния живот, ми е до болка познато.Живея сама,
и имам чувството, че всеки момент съседките ще почнат да ме сватосват.  Laughing

# 44
  • Мнения: 14 629
Нямам проблем с клюкари.Не позволявам разпити.Винаги съм пазила личното си пространство.И съседи и колеги с клюкарски наклонности са се убедили,че при мен не им  минават номерата.Мълчат и не питат.Явно,когато вече става нетърпимо се е случвало да попитат трети човек близък до мен и той после ми казва.Една съседка се престрашила и питала ''случайно'' мъжа ми по един въпрос.Той си я знае и украсил ситуацията.После се смяхме.
Имах съседка,която ми докладваше за всички наематели минали през апартамент ми под наем.Даже аз ги предупреждавах,че ще ги разпитва.За едното семейство като се изнасяли беше решила,че бягат.Като разбра,че просто се местят е стояла на площадката,надничала в жилището и наблюдавала дали няма да изнесат нещо мое.Има си и хубавите страни,безплатен пазач.

# 45
  • Мнения: 12 473
Няма клюкари край мен, съседите са все хубави хора - общуваме си редовно и с удоволствие си споделяме ако искаме.
Иначе в родата има една дето само клюки са й в главата, но за щастие я виждам само 1 път годишно.. Sunglasses

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 020
С " не мисля, че ти дължа обяснение"

# 47
  • Мнения: 29 330
Ужасно неприятно ми е навлизането в личното пространство на хората
. Ако ме разпитва някой, отговарям уклончиво и не продължавам разговора. За мое щастие почти няма такива хора около мен.

# 48
# 49
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
А  ние дали един ден няма да сме живот и здраве на тези години, наредени на пейките пред блока да коментираме "младежта" Grinning

# 50
  • Мнения: 17 546
Не, ние сме от това поколение, което ще коментира пред лаптопа Laughing Успешно го правим отдавна.

# 51
  • София
  • Мнения: 17 592

С част от съседите си казваме "здрасти - как си / сте".
Има част, която просто не познавам визуално, та само кимам (в случай, че все пак са от блока, а не на гости) - общо взето, същото ми и отговарят...

# 52
  • Мнения: 5 346
След училище се прибирах с пълна чанта от тези по-плътните с  тетрадки и тестове за преглеждане.  Ужасно се дразнех на "Аууу, едва мъкнеш торбите! Що толкова накупи?" Та почнах да отварям и да казвам "Ами вземи си, каквото ти хареса!"
Другият въпрос, който ненaвиждам е "Къде намисли?  (Къде отиваш?)
Дежурният ми отговор  " По работа".

# 53
  • Мнения: 31 669

Другият въпрос, който ненaвиждам е "Къде намисли?  (Къде отиваш?)
Дежурният ми отговор  " По работа".

И аз така отговорям винаги. Направо си личи, че се пукат от яд  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 52
Нека си мислят, че сме много работливи и съответно заможни.  Laughing

# 55
  • Мнения: 31 669
Една съседка имам която се дразнеше на въпросите на бабичките и не издържа и им отговори доста цветущо или рязко. Оставяше ги зяпнали. На въпроса какво е напазарувала им даваше касовата бележка, те естествено не я взимаха видимо смутени. Следващото беше на въпроса къде отива. Каза им, че отива при приятел да правят секс  Joy А е омъжена, мъжът и в този момент си беше вкъщи  Mr. Green После много са смяли. Месеци наред не са и задавали въпроси.

# 56
  • Мнения: 5 329
И мен ме разпитват.Отговарям кратко и сухо.
Обаче имаме една съседка,всеки път като приятеля ми ме взима или оставя пред нас,тя излиза на прозореца да види (еми как,да не би друга кола да ме оставя) Mr. Green
Не се дразня,аз съм малко непукист по принцип. Laughing

# 57
  • Мнения: 17 546
Мен пък постоянно ме взимат и оставят разни коли, кой знае какво си мислят тия по пейките... Mr. Green Във входа имам име на човек, дето не цепи басма на никого и вече сме само на здравейте-здрасти, но ме изпращат с многозначителни погледи, без нищо да ме питат от години. А аз се забавлявам от сърце на това, което пълзи из мозъчетата им и е изписано на лицата. От своя страна не знам абсолютно нищо от личните животи на съседите ни, защото не ме интересува да се ровя в историите на хората.

Последна редакция: нд, 02 юли 2017, 02:36 от Бижy

# 58
  • Мнения: 1 483
И мен ме разпитват.Отговарям кратко и сухо.
Обаче имаме една съседка,всеки път като приятеля ми ме взима или оставя пред нас,тя излиза на прозореца да види (еми как,да не би друга кола да ме оставя) Mr. Green
Не се дразня,аз съм малко непукист по принцип. Laughing
Аз имам един такъв съсед, чиято глава почти постоянно стърчи от прозореца. Веднъж към 4ч. сутринта направо ми изкара акъла. Прибирам се от дискотека и тъкмо преди да си отключа вратата видях сянката му на прозореца. От тогава избягвам да гледам нагоре, когато се прибирам късно.  Laughing
Иначе нямаме някакви изявени клюкари, които да разпитват и обсъждат. По-малко от десет домакинства сме и с повечето съседи имаме почти приятелски отношения, с някои излизаме на кафе или се каним по поводи.
Подобно е и с кварталните магазинчета, където си имам приказка с почти всяка продавачка. Все пак живея на това място от около 20г.  Не ме дразнят въпросите на хората, но и не съм усещала да нахалстват. (За България става въпрос.)

# 59
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
 По повод това как ще сме и ние един ден с лаптопа пред блока в бг мамма.  Laughing
Ама какво ще пише в балончетата ни?  Simple Smile

# 60
  • София
  • Мнения: 1 223
Възмущавайте се вие, но не знаете на какви подвизи са способни някои, в името на клюката.

Навремето, във входът на баба, имаше една много проклета бабка. Понеже живееше на пети етаж и не можеше да чува какво си говорят младите на пейката, редовно киснеше на балкона на комшийка от първи етаж.
Една вечер, в усилията си да види кои седят на пейката под балкона, бабката падна с предно салто и си счупи крака на няколко места  Shocked

# 61
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
 😁😁😁😁
 Имам съседи,които все докладваха на половинката,какво съм напазарувала.Хем сме в къща,ама те дежурят до магазина и  следят,кой и какво взема,надигайки бирички.

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ох, страшни са такива, ама като взимат мастика за дядото я крият в платняната чанта Grinning

# 63
  • Мнения: 5 329
Възмущавайте се вие, но не знаете на какви подвизи са способни някои, в името на клюката.

Навремето, във входът на баба, имаше една много проклета бабка. Понеже живееше на пети етаж и не можеше да чува какво си говорят младите на пейката, редовно киснеше на балкона на комшийка от първи етаж.
Една вечер, в усилията си да види кои седят на пейката под балкона, бабката падна с предно салто и си счупи крака на няколко места  Shocked


ooooh!
Това се казва да си изпатиш от простотията си.

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А  ние дали един ден няма да сме живот и здраве на тези години, наредени на пейките пред блока да коментираме "младежта" Grinning
Малка ли не е пейката във форума? Ето само за няколко дни знам вече доста неща за теб, за съседите ти. А като отворя мненията, ще науча още доста.

С клюкарите действам много внимателно, заради това, че по стечение на обстоятелствата съм леко зависима от тях. Допускам леки разговори, но като се усетя, че някой престъпва границата, спирам и отклонявам.

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ето го и живия пример Laughing Не знаех, че съм чак толкова интересна.  Wink
Отваряй, гледай чети, запълвай си времето.

# 66
  • София
  • Мнения: 718
Имаме една съседка бабка,която откакто почина баща ми(Бог да го прости),с цялата си наглост прави неуспешни опити да натресе разведения си мамин син на майка ми. #Cussing out #Cussing out
Освен това звъняла на вратата,майка ми отворила и тя и се примолила да отиде до близкия магазин да и вземе хляб.Майка ми от учтивост отишла и от магазинерката разбрала,че бабката в същия ден си била взела хляб.
Ей такива като тази направо...
#2gunfire

# 67
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Вече 3-та година сме в тоя блок ( сигурно има 50години откакто  строен) ,  и има доста възрастни комшии, дето стоят пред входа. Обикновено стоят на пейката  и закачат децата като се прибираме. Имаме си общи приказки, не са изнаглявали.Питали са ни от къде сме, дали си е тука мъжа ми и имам ли нужда от помощ примерно...Само една баба изнагля веднъж- живее в къщата срещу блока.Като забременях с третото ме пита дали е станало случайно 🙊🙈 Егати, как може да питаш такова нещо?! И прането ми зяпа и коментира, но явно не може да хвърли до нас, защото ме похвали 😂  Като я видя обикновено забързвам крачка или минавам на отсрещния тротоар. Само да ви кажа, че има и по- смущаващи индивиди от клюкарите. Седим в кварталното кафе с един съсед, и ни обяснява той " Стоя си аз на терасата и гледам с бинокъла..." . Радвам се, че е в нашия блок а не в съседния  Mr. Green

# 68
  • Варна
  • Мнения: 737
Вече 3-та година сме в тоя блок ( сигурно има 50години откакто  строен) ,  и има доста възрастни комшии, дето стоят пред входа. Обикновено стоят на пейката  и закачат децата като се прибираме. Имаме си общи приказки, не са изнаглявали.Питали са ни от къде сме, дали си е тука мъжа ми и имам ли нужда от помощ примерно...Само една баба изнагля веднъж- живее в къщата срещу блока.Като забременях с третото ме пита дали е станало случайно 🙊🙈 Егати, как може да питаш такова нещо?! И прането ми зяпа и коментира, но явно не може да хвърли до нас, защото ме похвали 😂  Като я видя обикновено забързвам крачка или минавам на отсрещния тротоар. Само да ви кажа, че има и по- смущаващи индивиди от клюкарите. Седим в кварталното кафе с един съсед, и ни обяснява той " Стоя си аз на терасата и гледам с бинокъла..." . Радвам се, че е в нашия блок а не в съседния  Mr. Green

Това ме уби! Joy hahaha

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Ми какво да прави човека, като не му докладват. То спи ли се иначе?  Joy
Моля ви, споделяйте на клюкарите, че гледам направо екстремни ситуации стават.  Laughing

# 70
  • Мнения: 9 571
И аз съм чувала подобни истории. Една разказваше колко хубав бинокъл има и как може дори да види какво ядат съседите в отсрещния блок. Даже като се чудила какво да готви, разглеждала по комшиите за идеи. ooooh! Shocked

# 71
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Будят смях в нас тези неща, но не всичко е от проклетия продиктувано. Доста често е и от самота. Simple Smile

# 72
  • Варна
  • Мнения: 737
И аз съм чувала подобни истории. Една разказваше колко хубав бинокъл има и как може дори да види какво ядат съседите в отсрещния блок. Даже като се чудила какво да готви, разглеждала по комшиите за идеи. ooooh! Shocked

Хахаха, много добра идея! Joy И без това се чудим какво да сготвим вкъщи.Купувам един качествен бинокъл и почва,  chef Joy

# 73
  • Мнения: 14 629
Уредихте се!Мойте съседи отсреща всичките са опънали щори.Няма да купувам бинокъл. Crossing Arms

# 74
  • Мнения: 5 346
Будят смях в нас тези неща, но не всичко е от проклетия продиктувано. Доста често е и от самота. Simple Smile

Да, това е вярно. Моите по-възрастни съседки, които вече не излизат извън кварталчето ни, наистина така "светуват". Дори в кварталното магазинче се заседяват и си говорят.
Тук става въпрос за по-млади, но нетактични съседи, а не само те.
В по-младите ми години имах колежка, която все ме гледаше и с нескрита злобичка ми казваше "Ей, ама ти много се нагаждаш" в смисъл издокарваш. Много често така и един път й отговорих, че имам любовник и заради него. След не повече от час друга колкежка ме среща на коридора и се смее "Ама ти си имала любовник!"

# 75
  • Мнения: 14 629
Сега се сетих.Питали са ме дали имам любовник.Казах,че ме обиждат.Имам двама любовници,а не само един. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 76
  • Мнения: 4 303
И прането ми зяпа и коментира, но явно не може да хвърли до нас, защото ме похвали 😂  Като я видя обикновено забързвам крачка или минавам на отсрещния тротоар. Само да ви кажа, че има и по- смущаващи индивиди от клюкарите. Седим в кварталното кафе с един съсед, и ни обяснява той " Стоя си аз на терасата и гледам с бинокъла..." . Радвам се, че е в нашия блок а не в съседния  Mr. Green
Това не ми стана ясно какво означава.
С бинокъл съсед наблюдавал моя приятелка, която си работела в градината, на село. Усетила тя каква е работата и направила един неприличен жест и си продължила работата в градината. Оня тутак си дотърчал да пита защо се нервела, щото той селото гледал, не нея!?

# 77
  • Мнения: 30 802
То пък останали ли са вече клюкари в реала? Това са хора, които не са открили социалните мрежи. Там просто всеки си казва сам всичко:) доброволно.

# 78
  • Мнения: 442
Въобще не им обръщам внимание!

# 79
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И аз не им обръщам внимание.За щастие около мен няма клюкари,но никога не се знае...

# 80
  • Мнения: 168
То пък останали ли са вече клюкари в реала? Това са хора, които не са открили социалните мрежи. Там просто всеки си казва сам всичко:) доброволно.



Точно това е проблема, че аз съм в СМ, но не споделям и не качвам снимки. Последния ми пост е от 2014г! Явно не съм в крак с модата Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 565
Когато усетя че разговора тръгва към разпит казвам че бързам за нещо... Ако не успея на време да се измъкна и не желая да отговоря на конкретен въпрос се усмихвам и казвам засмяно  "тайна", "не казвам", ... Поглеждам добронамерено и казвам че "трябва да тръгвам" без да обяснявам защо.  Peace Иначе може разговора да продължи с "е кажи де...", ...

# 82
  • Мнения: 9 052
То пък останали ли са вече клюкари в реала? Това са хора, които не са открили социалните мрежи. Там просто всеки си казва сам всичко:) доброволно.



нереални клюкарки  Joy супер !

# 83
  • Мнения: 30 802
Не нереални, а виртуални, има разлика.

# 84
  • Мнения: 9 052
а , много готино е с нереалните . Страхотно. Слагам си го в торбата с готините лафове   Peace

# 85
  • Мнения: X
Едно време пред блокове и входове беше панаир. Особено лятото, от зори до здрач седяха и коментираха този - онзи. Минавам и се почва - "Къде е баща ти, къде е майка ти, къде си била, от училище ли, дрън, дрън". Сега само старите бабички като няма какво да правят и се наредят отпред да те оглеждат. Имаме и един много любопитен дядка, който за 20 години така и не успя да ми научи името, но винаги пита какво правят роднините ми до девето коляно.
Иначе решението, дами, се нарича bitchy resting face, гледам намусено - съсредоточено и не смеят да ме заговарят.

# 86
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Държа си устата затворена - заплащане , семейни отношения са много лични неща и не държа на никой обяснения за тях .

# 87
  • Мнения: 2 695
Иначе решението, дами, се нарича bitchy resting face, гледам намусено - съсредоточено и не смеят да ме заговарят.
хахаха +1
точно това е спасението от досадните клюкарки

# 88
  • Мнения: 1 822
Т'ва е просто ужасно типично българско явление.

Не съм открил лек Sad Странно е че тия питащите по някакъв начин успяват да не са от другата страна. Талант предполагам.

Мисля че НИКОГА не ми се е случвало да говоря 2+ минути без търсене на лична информация. Даже може и минутите да махнем от изречението.

# 89
  • Мнения: 1 760
. Освен да се затворя вкъщи и да не си показвам носа?   newsm78

Дори да се зазидаш зад 10 стени клюкарките не спят! Последно чух, че мъжът ми е много известна кино звезда и че съм купила чисто нова кола на любовника си. А аз нямам нито мъж, нито любовник, ама ходи обяснявай, че нямаш!

# 90
  • Мнения: 14 629
. Освен да се затворя вкъщи и да не си показвам носа?   newsm78

Дори да се зазидаш зад 10 стени клюкарките не спят! Последно чух, че мъжът ми е много известна кино звезда и че съм купила чисто нова кола на любовника си. А аз нямам нито мъж, нито любовник, ама ходи обяснявай, че нямаш!
Щом хората казват,значи имаш. NaughtyПризнай си.

# 91
  • Мнения: 29 330
Ами, поправи се според клюката! Веднага да си намериш и мъж, и любовник!

Преди години, като ученичка, бях чула за себе си, че еди кой си ми е гадже + подробности за връзката ни. Рекох да ми го покажат поне да знам кой е...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 92
  • Мнения: 2 849
. Освен да се затворя вкъщи и да не си показвам носа?   newsm78

Дори да се зазидаш зад 10 стени клюкарките не спят! Последно чух, че мъжът ми е много известна кино звезда и че съм купила чисто нова кола на любовника си. А аз нямам нито мъж, нито любовник, ама ходи обяснявай, че нямаш!

Да вземеш да ги почерпиш тези добри хора  Laughing, виж какви хубави работи говорят за теб  Simple Smile

# 93
  • Мнения: 4 303
Изчезнеш ли от полезрението им веднага даваш повод за клюки. Вкарват те в такива филми, че сам се чудиш за теб ли иде реч? Ама те само са загрижени, не че нещо ги интересува.
Скрит текст:
Налага ми се напоследък да посещавам селото по често и съм свидетел и слушател на невероятни клюки. Не съм очаквала или май по скоро не съм познавала хората до каква низост могат да стигнат. Правят го непринудено и с "добро сърце", между другото. Все едно слушам " Не съм от тях" на Чудомир.

# 94
  • Мнения: 14 629
Преди в подобна тема съм писала какво научих за себе си.Била съм няколко месеца при роднини на друг континент.Умрях от яд,жалко,че не е истина. SadИ всичко това от хора,с които се виждам рядко и случайно. Shocked

# 95
  • Мнения: X
Между другото сега се сещам, че когато на 11 паднах по стълбите и спуках кост на крака, в класа ми беше тръгнал невероятният слух, че съм си счупила главата. Хем имах връзка с някои съученици, заради домашните и те знаеха какво ми се е случило. Мнозинството беше много учудено като се върнах в клас месец по–късно, здрава и права. Явно ме бяха отписали! Grinning

# 96
  • София
  • Мнения: 62 595
Всеки си мисли, че може да изживее чуждия живот по-добре, направо идеално да го изживее. Ама, що ли, все има проблеми със собствения си? А относно клюките, всички си падаме поне малко клюкарки, неизбежно е. Ако има някой, който каже, че никога, никога, никога не е клюкарил и не клюкари, или е някакво извънземно, или живее в изолация.

# 97
  • Мнения: 474
За теб знаем, че следиш под лупа живота на всеки съфорумник. Така е, като си нямаш твой живот......

# 98
  • София
  • Мнения: 62 595
И си имам екселска таблица, нали така беше?
Интересно, точно теб съм те пропуснала.
Ти сериозно ли? Да не сме в детската градина?

# 99
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Има огромна разлика между това да имаш информация за някого и да клюкарстваш. но тази разлика трудно се забелязва от емигрантите в Канада.

# 100
  • Мнения: 1 253
Като се заговорихме как се избягват лични въпроси, се сетих за един приятел. Тъкмо се беше върнал от Щатите, там се женил за някаква американка, развеждал се, но никакви подробности не се знаят. И съм присъствала на следните разговори "Х, кажи сега, за кого се ожени." Секунда замисляне и следва отговор "За едно бОрче!" (като дървото). След малко пак "Добре де, Х, къде я намери тази твоята жена?"
"В една кофа. Ходя си аз и гледам жена ми стои в една кофа. Викам и "ти кво правиш тук?" И си я взех."

Въпросният приятел така и не разказа нищо за брака си, всички спряха да питат. Сега се замислям, че аз и след 20 години нищо не знам Simple Smile Ми негово право е, не е длъжен да споделя личния си живот.

# 101
  • Мнения: 15 544
Няма да се впусквам в подробности, интересно ми е как парирате опитите на квартални и не до там лелки, роднини, двулични приятели опитите да изкопчат лична информация като работа, заплата, сем. положение, деца. Понякой път: "Бързам, чао!" не работи, колкото и да се страни от такива индивиди те намират начини за провокация и ми вдигат кръвното с простотията си. Освен да се затворя вкъщи и да не си показвам носа?   newsm78

Винаги съм любезна, усмихната и отговарям с голямо удоволствие на всички въпроси, които ми зададат. Но отговорите обикновено са такива, че накрая им идва да се метнат от най-близката възможна сграда. Пример:

Ако ме попитат за работата отговарям с "Ами супер е. Заплатата е хубава, дават ни и доста високи бонуси всеки месец. Колектива е страхотен - с колежките се разбираме чудесно. С ръка на сърцето си признавам - за по-хубава работа не мога и да си мечтая дори."
Ако ме питат за това къде сме били на екскурзия веднага се отговаря "Бяхме в един страхотен 5 звезден хотел в Гърция. Много беше приятно - по цял ден си почивахме, децата не излизаха от басейна, а имаше и жени от персонала на хотела, които непрекъснато се занимаваха с децата, докато ние си почиваме. Горещо го препоръчвам."
Въпроси за децата? Няма проблем! "Синът ми е отличника на класа. Много му върви математиката. Домашните си ги пише буквално за 30 минути, защото много лесно и бързо разбира материала. Бях обещала, че ако изкара отлични оценки на матурите ще му купя геймърски комп. Той изкара и сега по цял ден ровя в нета да му избера някакъв не много скъп компютър - нещо до към 2000 лв. "

И т.н. и т.н. и т.н. Сега, като се замисля май скоро не са ме разпитвали - само на "Здравей - здрасти" го караме вече  Grinning

# 102
  • Мнения: 474
И за какво имаш нужда да събираш информация, Лиляно? Какво искаш да правиш с нея? Твоето и на Андариел си е сериозно отклонение.

# 103
  • Мнения: 22 036
Всички сме си по башка луди, но при теб е доста подчертано.

# 104
  • Мнения: 1 822
Мали нема такава държава / народ. Ще се побъркам тука. Все си мисля в град 500 000+ да са различни нещата.

Дойде роднина, отиде си, някаква клюкарка пита майка ми "при кой беше" сиреч при кой от опциите да използва стая.

Появиш се с нов човек - въпроси. Дали изказани или не но яко им влиза в съзнанието.
Няма те 5 дена - въпроси.
5 дена имаш един и същи режим - въпроси.

Тая същата постоянно ме пита загрижено дали работя. Много ми е дразнещо защо не каже сина й с баналната си работа как се разпуква от пари щото има интересни мнения по случая.

Майко бих пребил някой. Не е нормално т'ва. Изроди!

# 105
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Много си раздразнителен на тема работа и пари. Толкова много ти личи как завиждаш, че си ясен като бял ден.
Даже и да си намериш работа, пак ще мрънкаш как другите получават повече.

# 106
  • Мнения: 1 822
аз кво говоря, тя кво говори.

даскалица!

P.S. Милата жена лекинко искаше да знае дали има интрига, дали са си поделили на дядото и бабата етажа. Коя част на кой е. Такива неща си я интересуват жената.

# 107
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...

Тая същата постоянно ме пита загрижено дали работя. Много ми е дразнещо защо не каже сина й с баналната си работа как се разпуква от пари щото има интересни мнения по случая.

Майко бих пребил някой. Не е нормално т'ва. Изроди!
Ето какво говориш - за работата и за парите на другите. Толкова си изнервен от завист, та чак на агресия те избива.
Да, даскалица съм, с работа, доходи и здрави нерви. Никого не пребивам, ако ме попита какво работя и колко получавам. Не ме интересуват и другите и не им броя стотинките.

# 108
  • Мнения: 1 822
А аз говоря за друг въпрос Лиляно моме.

А на тоя дето с баналната работа съсипа по пари хора с дългогодишен собствен бизнес нямам нищо против да му броя парите.

# 109
  • Мнения: 2 695
Лиляна пак добре и разбра какво е искал да каже Hulk1, че аз нищо не схванах от цялата история - кой, на кого, какво брои, за какво пита и т.н. Yum

# 110
  • Мнения: 1 760
Лиляна пак добре и разбра какво е искал да каже Hulk1, че аз нищо не схванах от цялата история - кой, на кого, какво брои, за какво пита и т.н. Yum


Точно това исках да споделя и аз. На този потребител нищо не му разбирам...

# 111
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не ви трябва. Засичала съм го в учителската тема, та донякъде едно и също мели. Дано не го вземат някъде учител, че лошо.

# 112
  • Мнения: 1 822
ако трябва да сме точни и тя не е казала че е разбрала. просто си казва че съм "Много раздразнителен на тема работа и пари. Толкова много ми личи как завиждам, че съм ясен като бял ден." А клюкарската история беше съвсем друга (с допълнение за мръсните пари на сина й)!

Дано Лиляна!  bouquet

# 113
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Преди време една съседка ме спря, за да ми каже, че не е подходящ часът в който вечеряме, защото било много рано и децата щели да огладнеят докато си легнат...Толкова се учудих, че изобщо не можах да реагирам.

# 114
  • Мнения: 195
Чудното е как запазваме самообладание при такива ситуации..

# 115
  • Мнения: 1 822
Народа е благ и загрижен.

# 116
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
... и неграмотен.

# 117
  • Мнения: 1 822
има се предвид мен в случая.

защото е народЪТ?

Общи условия

Активация на акаунт