Как се справяте с досадни клюкари?

  • 18 309
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 52
Пред нас пък има беседка, където се събират пиячите и по някоя бабка от време
на време.Други бабки кибичат по балконите, да не би случайно да изтърват нещо.
Веднъж като се прибирах с торбите, една отгоре се провикна:
-До магазина ли си ходила, какво напазари?
 Joy

# 31
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Мама все ми се караше, какво ли не им бях говорила. Какво? Поне се забавлявам.  Laughing
Това е на брат ми любим похват. И лъже с такова сериозно лице, така докарва всичко, че отсреща хем си мислят "Няма начин, не е възможно", хем го слушат и цъкат с език  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 168
Хората, които разпитват, са познати на мои близки. Т.е. виждали сме се на кафе веднъж, общи приказки и нищо повече. И тормозят моите приятелки, които не се връзват, но самият факт, че се питат трети лица вместо мен ме дразни. Това, което ми вдигна кръвното е че едни познати ни вършат голяма услуга, за която си плащаме пари. Но вместо да ни оставят на мира се почва с разитите, т.е. ще ти помогна, ама трябва да знам защо, кое, как, колко. А когато ги питаш за тях мигат на парцали и едва казват: "Ъъъ, ми как да сме, все същото". Такива хора няма как да ги отрежа, при положение, че ми помагат, но след като си плащам, не искам да ми се месят в личните работи. Бабки разни по пейките много бързо ги оправям, те и не чуват, а и ако използвам някои думи-чуждици съвсем се отказват. На една й казах, че всичко ми е на фейсбука(реално не е) и тя не разбра какво й говоря. Викам в интернета, на компютъра и тя само смотолеви, че много сме били модерни и тя не е чувала такова нещо.

# 33
  • Мнения: 17 546
Само един метод съм установила че работи - като им отвърнеш със същия сарказъм, който влагат те във въпросите си или ги питаш същото за тях. Докато от неудобство си любезен, няма да те оставят на мира.
Скоро смених длъжността и понеже работя на това място от много години, доста хора започнаха: ама защо смени мястото, тук по-добре ли си, заплатата тук по-висока ли ти е и там нещо май сте се изпокарали. И вече като някой започне да подхожда от далече със същите въпроси - директно казвам: каквото и да сте чули, не е вярно. Ако искате конкретно да знаете нещо - питайте. И всички млъкват и гледат виновно. По дяволите, не може ли човек да си смени предмета на дейност просто, защото иска някаква промяна?!

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
По дяволите, не може ли човек да си смени предмета на дейност просто, защото иска някаква промяна?!
Не и без да дадеш отчет първо защо го правиш.  Twisted Evil

Мама все ми се караше, какво ли не им бях говорила. Какво? Поне се забавлявам.  Laughing
Това е на брат ми любим похват. И лъже с такова сериозно лице, така докарва всичко, че отсреща хем си мислят "Няма начин, не е възможно", хем го слушат и цъкат с език  Mr. Green
Хаха, поне знам че има и други от моята порода, да го черпиш една биричка значи.  Laughing

# 35
  • Мнения: 31 835

-До магазина ли си ходила, какво напазари?
 Joy

Отговарям - Ми храна съм взела, от супермаркета какво друго да взема, пирони ли?
Обикновено казвам само първата част, а това за пироните на по-нахалните. Mr. Green
Веднъж казах и атомна бомба.  Joy

# 36
  • София
  • Мнения: 1 603
"Как се справяте с досадни клюкари?"
Никак.
Не се интересувам.
Никога не ми е пукало какво мислят за мен бабите пред блока, други съседи, далечни познати и др.
Случвало се  е да ме питат, разбира се. Отговарям на всички според времето, с което разполагам /често едносрично/, а когато имат конкретни въпроси, обяснявам по-подробно.




# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 967
   Мен бабите не ме дразнят вече / като бях млада много им се ядосвах /.
Ами те, няма какво друго да правят освен да гледат кой с
какви торби идва от магазина, да коментират кой кога си мие прозорците,
пере, простира.....Но и веднага засичат влизат ли чужди хора във
входа. JoyНе ти трябват СОТ и камери.

   Мен ме дразнят младите майки, които правят същото като бабите.
Говорят си за деца, за и против ваксините и антибиотиците... и
в същото време знаят и обсъждат кой какво е напазарувал, кой кога
е чистил, кой колко пари има и т. н.
  И все имат претенции, че някой с нещо им е крив.
 
Не всички млади майки са такива, разбира се, просто
в нашия вход от всичките има 3 , които за мен са си с диагноза "баби".
По цял ден стоят с децата пред входа, въпреки, че на 10 метра
има детска площадка и одумват всички.

# 38
  • Мнения: 2 695
Имам една такава досадна роднина и слава богу, че се срещаме веднъж на петилетка  ooooh! Нищо не помага при нея нито мълчание, нито уклончиви отговори, нищо. Такова мъчение е да се говори с нея. Ама къде работиш сега? Ама още ли си там? А кога ще се омъжваш? А деца защо нямаш, айде време ти е! Това обикновено придружено със силно съчувствен израз на лицето. С две думи няма спасение от такива досадници.

# 39
  • Мнения: 4 303
Веднъж такъв сарказъм изпитах на собствен гръб и се замислих как уж невинен въпрос може да те заведе в групата на клюкарите.
Та случката е следната: Ходим с група на занимания в извън работно време. Едно от момичетата ми е по близка и е живяла в блока, в който се оказа, че живее в момента и още едно от групата. Тъй като посоката ни е една и можеше да се прибираме заедно, което мислех да ѝ предложа/обикновено аз съм с кола/, попитах моята близка: Защо не ми каза, че Х живее в еди кой си блок. Отговор: А трябваше ли?
Замислих се. Не, не трябваше. И се опитвам да не задавам въпроси,а само да слушам. Така се получава повече информация, ако те интересува нещо.
Случка малко комична за бабите от блока. Една самотна жена им е влязла в полезрението да я следят. Имали съмнение, че си има приятел и ходи при него. Вчера дигнали на крак блока им, с наистина разумно подозрение, че не са я виждали и може нещо лошо да се е случило. звънели на сватята ѝ, на снахата, на внучката ѝ, докато разберат, че е на гости. Неволен слушател станах в близкото кафе. С такава емоция го разказваха, а и понеже познавам въпросната ѝ тях по физиономии ми беше и забавно, макар че жената сигурно се е ядосала.

# 40
  • Мнения: 14 323
Съседите във входа на родителите ми са такива клюкари, че роман мога да напиша  hahaha
Свиква се, де аз като тинейджърка много се гъбарках с тях, но не можех да направя купон или да извикам тайно гадже, без всичко да се докладва в подробности.
Скоро ходих в мама, но пристигам по-рано, те не са се върнали още от работа. Съседът ме информира, че ги няма. После ме информира, че и брат ми и жена му са излезли (живеят на горния етаж). После информирал брат ми, че съм дошла, а след това и мама и татко  hahaha
Питането какво си напазарувал е редовно.
Едно време бяха заявили на дядо ми (и той в този вход живее), че никой няма да се ожени за мен, защото различни коли ме прибират по различно време на денонощието  Mr. Green
В каквито и часови диапазони да съм се прибирала винаги някой услужлив съсед ми светваше лампите на входа като заслизам по стълбите  Joy
Водихме веднъж оценители в апартамента, докато мама и татко бяха на работа. Естествено ги видели и после притеснено заобяснявали на мама, че сме водили някакви хора и те правили снимки (снимаха и от вън). Мама казала, че сигурно искаме да продаваме апартамента  Mr. Green
Когато татко си смени колата (нищо особено) го бяха почнали с въпросите. Той им казал, че спечелил от лотарията  hahaha
Досадно е, но се свиква. На мен не ми пука, те и не ми говорят, защото знаят, че съм темерут. Разпитват майка и татко, ама те така ги пускат по пързалката, че не искам да знам какво се говори за семейството  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 5 513
Аз на въпроса отговарям уклончиво и задавам същия обратно.В повечето случаи след втория въпрос те започват да ми разказват ,а не аз на тях.Даже им бутам и фитилите.По някое време казвам айде чао,че закъснях и тръгвам.
Като седях с детето на вън един път казах на една лелка,че се оглеждам от кога да взема пари на заем ,че съм я окъсала и тя изчезна ,че имала много работа.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 962
  Мен бабите не ме дразнят вече / като бях млада много им се ядосвах /.
Ами те, няма какво друго да правят освен да гледат кой с
какви торби идва от магазина, да коментират кой кога си мие прозорците,
пере, простира.....Но и веднага засичат влизат ли чужди хора във
входа. JoyНе ти трябват СОТ и камери.

  

Ей от това и аз съм имала полза!
В единият блок имахме една леля В, Живееше на първия етаж. Винаги знаеше кой влиза и кой излиза от входа. Благодарение на нея тогавашната ни хазяйка беше научила, че наемателят ѝ е напуснал.
Ние пък я ползвахме за охрана. Като отивахме някъде в отпуска или за уикенда, само ѝ казвахме, че отсъстваме и тя имаше грижата да хвърля едно око на апартамента. Мъжът ми постоянно я черпеше с нещо или пък ѝ давахме стари вестници и тя ги предаваше на вторични суровини. Жената беше с малка пенсия.
По-късно през годините, пак съм живяла в блок с баби. Да, разпитваха, но пък като знаят кой влиза и кой излиза, бях по-спокойна.
Но никога никой не ме е питал колко ми е заплатата или други такива много лични неща. Клюките са били по-повърхностни. А и аз съм перде малко. И да са ми говорили зад гърба, това е била най-малката ми грижа. Имам много по-големи и нямам време да се занимавам с чуждата глупост.

А понякога бабите са много забавни - една година трябваше да гледаме баща ми на легло у нас. Те естествено веднага за разпитваха. Казах им, а те ахкат, охкат и съчувстват. Тогава едната ме пита: Баща ти на колко години е? Аз казвам: На 70. И като почнаха: Ами той млад човек! И пак се тюхкат. Както ми беше криво, така ми стана смешно. Те сладурките бяха около 75-76 тогава Joy Joy Joy

Последна редакция: пт, 30 юни 2017, 08:00 от Жълто Цвете

# 43
  • Мнения: 52
Това с нездравия интерес към личния живот, ми е до болка познато.Живея сама,
и имам чувството, че всеки момент съседките ще почнат да ме сватосват.  Laughing

# 44
  • Мнения: 14 644
Нямам проблем с клюкари.Не позволявам разпити.Винаги съм пазила личното си пространство.И съседи и колеги с клюкарски наклонности са се убедили,че при мен не им  минават номерата.Мълчат и не питат.Явно,когато вече става нетърпимо се е случвало да попитат трети човек близък до мен и той после ми казва.Една съседка се престрашила и питала ''случайно'' мъжа ми по един въпрос.Той си я знае и украсил ситуацията.После се смяхме.
Имах съседка,която ми докладваше за всички наематели минали през апартамент ми под наем.Даже аз ги предупреждавах,че ще ги разпитва.За едното семейство като се изнасяли беше решила,че бягат.Като разбра,че просто се местят е стояла на площадката,надничала в жилището и наблюдавала дали няма да изнесат нещо мое.Има си и хубавите страни,безплатен пазач.

Общи условия

Активация на акаунт