Помощ!!! Цока си пръста!

  • 1 324
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 919
И дъщеря ми си смуче палеца, някъде от към 3 месец. Опитах какво ли не - имам около 10 биби различни марки и форми, не поиска нито една Sad  Смуче го основно, когато е много гладна и когато й се спи. Има две зъбчета - долните, които не й пречат обаче. Надявам се, като се появят и останалите да спре, ако ли не ще търся варианти.

# 16
  • Мнения: 1 107
Много е малко детенцето, за да го отучваш. По-скоро ще се травмира ако непрекъснато му вадиш пръста, който той използва за самоуспокояване. Моят син се отучи сам на 9 месеца, след като му избиха 4 зъба.
Ако се наложи да го отучваш, е по-добре това да стане по-късно, не сега Peace

# 17
Моята челюст е изкривена точно от смукане на палец - правила съм го до 3 години Embarassed Майка ми е опитала какво ли не, за да ме откаже - левкопласт, мазане с люто и т.н., но аз съм била ужасно упорита Blush Чак пръста ми е бил гноясал и видимо изтънял от смукане... Затова реших, че с моите деца това няма да се случи Naughty Биберонът успокоява толкова, колкото и палеца Peace И двамата не искаха биберон в началото, но аз упорито го бутах в устата, слагах и ръкавички. Не беше приятно, но и двамата отвикнаха да смучат пръстчетата (към 2-рия месец) и после, към 3-4 месец, приеха и биберона. Големият го отказах от него на около годинка - стана за 2 дни. Малкият си я смуче упорито и смятам пак около годинката да я махнем Peace

# 18
  • Мнения: 1 032
Не мисля, че на три месеца смученето на пръсти е проблем. Децата го правят несъзнателно и май всички го минават като фаза. До към 5-6 месец ще отшуми. По- притеснително би било ако детенце вече е голямо, някъде около 9-10 месеца и тогава започне да си смуче пръстите. Мойта красавица също на вашата възраст си смучеше пръстите, че понякога и целите ръце. Не ни спасяваше нищо. В момента дори и биберона не ползваме.

# 19
  • Мнения: 2 220
На всяко лапане на пръстчето, аз му го вадех. Това продължаваше безброй пъти на ден, но сравнително бързо му омръзна. Дори сега, когато го мъчат зъбки, не си чеше венците с пръстчета.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 260
И според мен още сте много малки, за да се притесняваш от смученето на пръстите. Чак ако до към годинка проблемът продължи и се задълбочи, има място за притеснение. По принцип има и специализирани разтвори, с които се мажат пръстчетата, само че ви е много рано за тях, пък и не познавам някого, който да ги е ползвал, за да се похвали с някакъв резултат.

# 21
  • Мнения: 2 381
И Паолина си лапа пръстчето.Упорито мокри рикавичките.Намира начин да си извади пръстчето от тях и айде пак-в устата.Със залъгалките сме "скарани".
Всеки път й дърпам ръчичката.Да видим докога ще продължава така.

Общи условия

Активация на акаунт