Нашите любими торти – глазури, покрития и фигурки за тях – 138

  • 96 989
  • 754
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 400
Айс Спарки, от София ли си? Да ти кажа магазин, в който има много кутии за торти. Wink На височина не съм ги мерила, веднъж ми се наложи да купя за малко по-височка торта кутия и ми беше ок.
Не съм (от Варна съм). Но ако имат и онлайн магазин, ще ми свърши работа

# 241
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ето сайт, пращали с Еконт, пише, даже имали по-ниски цени за Еконт...
Цените бяха много ниски, за всякакви опаковки. Имат и други пособия - тип шишчета, хартиени чинийки, пластмасови чашки. Много полезно магазинче е.

http://opakovki.bg/%d0%b4%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%ba%d0%b0/

# 242
  • Мнения: 402
Ice_sparky, сладката къща предлагат кутии за двуетажни торти. Аз от тях взех за тортата , която правих.

# 243
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Сесил, извинявай задето отговарям с такова закъснение  Cry
Бях по разни тортени ангажименти с порядъчно натоварване.
Вече съм си у дома и бързам да ви посетя.

Много е хубаво, че си показала снимки на тортите, които са ти били правени по-рано. Hug
Жалко, че същата жена вече не може да те радва, но не се отказвай; опитвай се отново да намериш някого, от време на време се включвай и в темата и току се случило чудото да откриеш каквото ти се иска!
Особено ми хареса тортата ти с пожарникаря! Heart Eyes


Пумпале
, сииииииилни  Hug Hug Hug
Вярно, отдавна не съм влизала.  Embarassed
След една дълга ваканция, съчетана с работа, за капак завършена с още работа и разни декемврийски празници  Grinning , едва сега се мушнах тук да видя какво става и не става.  bouquet
Стига да има какво да споделя, пак бих побъбрила (това го умея  Joy )

За лепенето с белтък - няма проблем. Цветя също се лепят с белтък.
Само помнете, че е добре лепилото (каквото и да е то: вода, белтък или друг вид) е добре да се ползва пестеливо, тъй като тогава ефектът му е по-добър.

# 244
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Скрит текст:
Привет и от мен Heart

jenn_kata ,до колкото се ориентирам тортата е с блат тип целувчен,а крема е прекалено мек.За да покриеш тортата с фондан ти трябват стабилен блат и крем.Въпреки масления крем с който се изолира и запечатва ,тортата може да се деформира от влагата в крема,а и няма да е стабилна с тези нежни и чопливи блатове.
Пък не е задължително да е покрита с фондан.Това е последната ми торта по темата,фондан има само по подложката,няколкото елхички и снежинки и замъка.Измазана е с маслен крем.Поръсена обилно с ядлив брокат,който не се вижда на снимката,но е доста блестяща.


И да покажа Коледните си торти,за пореден път си доказвам,че не е необходимо да има много фондан по тях за да постигна добър резултата

И тази е много бляскава,но пусти снимки Smile


и  втората


Това е уникално!

# 245
  • София
  • Мнения: 461
Сесил,какви фигурки ще трябват? С удоволствие бих направила,стига да не е много скоро-имам за 3ти февруари ангажимент. Но пък ако е нещо,което не е ужасно трудоемко,мога паралелно да се заема;)

# 246
  • Мнения: 22 452
Сесил,какви фигурки ще трябват? С удоволствие бих направила,стига да не е много скоро-имам за 3ти февруари ангажимент. Но пък ако е нещо,което не е ужасно трудоемко,мога паралелно да се заема;)

За 26ти февруари ще ми трябват, синът е запален по полицаи и др. подобни. Simple Smile
Мислех за полицейска кола и 1-2човечета. Харесала съм 1-2модела торти и мога да ги покажа.

# 247
  • София
  • Мнения: 461
Съжалявам:(Няма да успея за ден:(

# 248
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте,
Имам нужда от помощ Simple Smile
Решила съм да правя тортата за първия рожден ден на сина ми като за тази цел, за да не се получат неприятни изненади смятам да направя пробна тези дни Simple Smile
Искам да бъде на две нива ( различни диаметри) както и да бъде от така наречените “голи торти”, т.е. няма да използвам фондан.
Тук четох за предложение за крем, който ми звучи доста вкусен - маскарпоне, крема сирене и кондензирано мляко.
Та въпросът ми е ще е възможно ли да се сглоби такава торта с крем с такива съставки или трябва да бъде маслен, за да държи по-добре блатовете?
Всякакви съвети ще са ми от помощ, за което благодаря предварително! Simple Smile

Dandelionwine, Sesylle има предвид след един месец, поне така виждам аз, става въпрос за 26 февруари Wink

# 249
  • София
  • Мнения: 461
Извинявам се,беше ми лудница и не знам защо живея с идеята,че сега е февруари...ако е  за след месец- с удоволствие ще се заема,Сесил! В София ли си или ще мислим как да ги пратя цели. Ако искаш да видиш на какво горе долу приличат фигурките ми,цъкни във фейсбук Xella's place, че може да не ти допадне нещо изработката Flushed да няма разочарование после Wink

Кремът е идеален и за гола торта;) Като постои в хладилник маскарпонето стяга. Само внимавай като разбиваш крема сиренето -ако  е на високи обороти миксера и прекалиш-става на супа,буквално. аз след лош опит разбивам крема сиренето на ръка;)

Последна редакция: сб, 27 яну 2018, 13:19 от Dandelionwine

# 250
  • Мнения: 402
Маргаритка, същия крем го разбивах на най- ниска степен на миксера , съвсем за кратко ... минута е много 😉 и се получи добре.

# 251
  • Мнения: 402
Маргаритка,
аз даже и не съм измазвала, така изглежда тортата с въпросния крем. Успех !

# 252
  • София
  • Мнения: 321
Момичета, благодаря за съветите! Flowers Hibiscus
Mumpeto, тортата изглежда много добре, поздравления! Ти явно си имаш натрупан опит с тортоправенето Simple Smile
Кондензираното мляко не е ли с карамелен цвят?

# 253
  • Мнения: 402
Момичета, ще ми е необходима отново вашата помощ, приемам съвети всякакви🤗! Предстои първият РД на моето малко момиче и искам да и направя специална торта. Имам вече виждане каква горе долу трябва да бъде. Този път съм си подготвила и югия и точилка за фондан и още куп молдове , които я ползвам , я не 😉. Ще ви прикача снимки на някои от тортите , от които ще взема елементи и ще си задам въпросите. Като цяло искам да е торта с бухал, до него дърво с листа и цветчета на него и бухалът са държи балон , на балона цифрата 1. Да са 2 етажа . Сега качвам и снимките и започвам с въпросите.
Всъщност не зная мога ли да качвам чужди снимки , за да покажа какво искам да направя? Ще мина направо на въпросите.
1. Дървото, което искам да направя , как бихте ме посъветвали да действам? Смятам да увия станиол около шишове и за клоните да сложа тънка тел, всичкото това да облека във фондан и да го изтипосам окгоре на тортата . Със сладкарско лепило ще закача цъфналите цветчета и листата по клотите. В основата може би ще го направя леко разклонено.
2. Предполагам дръжката на балона, който трябва да държи бухалът също ще въде от тел увита с фондан?  Самият балон мисля да е топче стиропор , само не зная още от къде да закупя стиропорени топки?
3. Бухалът уж зная как да го направя, но съвети приемам всякакви!
4. И това, което най - незная ... Къде да сложа буквите с името ?
На борда на втория ,етаж може би ? И как да са разположени по - интересно? Още не съм си закупила онуй чудо дето прави въженце , за да ги нанижа на такова.
5. В крем от заквасена сметана , цедено кисело мляко и кондензирано мляко мога ли да сложа портокалови кори ? Гледах един крем за морковена торта , в него има крема сирене , пудразахар и масло и портокалови кори. Не зная дали няма да е много тежък , за моята торта , затова се чудя, ако е с други продукти , но и кори , дали ще стане нещо?
Ппедварително ме извинете за безкрайния пост и благодаря на всички, които ще ми отговорят.

Последна редакция: сб, 27 яну 2018, 13:58 от mumpeto

# 254
  • Мнения: 402
Маргаритка, благодаря много , но  тук сбърка 😉. Ама никакъв опит нямам😊. Първата си торта правих за РД ноември на голямата ми дъщеря, няколко странички по - напред съм качила снимки. Тази е 3та или 4та след нея. Опитвам се да се науча да разнасям равномерно крема и да правя равни блатове. Все пак , аз като пълен начинаещ в тортоправенето , ако мога да те посъветвам нещо с радост бих помогнала. Пък останалите момичета ще ме поправят 🤗😊!

Общи условия

Активация на акаунт