Ламинат или балатум?

  • 39 520
  • 263
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 515
За мокета се замислих - а не може ли да се изреже по по мебелите и да се сваля лятото за едно основно пране на автомивка?
Това като по-бюджетен вариант.

А вицът за водата до глезените след което паркетът "не мръднал"...
Офисът ни тогава беше в съседния апартамент и имам достатъчно свидетели колеги и съседи, които помагаха да махнем водата. Тук съм с името и лицето си, най-малкото затова не бих могла да пиша вицове, за да ми се смеят после, и то за неща, които по никакъв начин не ми носят полза  Laughing

А качествата на ламината, които си изброил лично аз не съм ги виждала, занимавам се служебно с управление на имоти и имам преки наблюдения в/у всякакви настилки и различни класове. Дървото печели и при най=лошите наематели. Ламинатът след тях е за боклука.

# 31
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
Естествено че за наематели е за предпочитане да се сложи най-евтиния ламинат. Като дойде време за нови ще ги зарадваш с чисто нов, модерен цвят. Може дори да не махаш стария, а отгоре.

Ето нормална гледка при намокрен дървен под:


Естествено, че е жалко да се изхвърли, за това се пренарежда, цикли и лакира.

Има обаче и спасение. Ламинат за бани:


Изобщо нито можем да слагаме всички дървени подове под един знаменател, нито ламиниране. Да не говорим за инженерните подове, където само горният слой е дърво, но много висококачествено (дъб, бук, череша).

# 32
  • Мнения: 9 052
да, редиш отгоре , върху влажния и се опитваш да не си представяш мухъла, който ще се образува отдолу ... и подрязваш всеки път вратата за да може да се отваря Laughing   ... на 4-5 пласт ще е много интересно през какъв праг ще се влиза в стаята.

А този паркет не е мокрен , а стоял продължително време мокър ... картинката с ламинат ще е същата, само където издутина щеше да има между всяка плоскост, а не на едно място ...

# 33
  • Мнения: 46 515
Авторката на темата няма да сложи от високия клас ламинат.
Обясни й какво я чака с евтиния.

Гледката, която си показал за дървения е такава след сериозно наводнение и престояло дълго, на сравнително нов паркет. И както казваш - пренарежда се и нищо му няма.
Ако ламинат на същата цена намокриш, изпуснеш нещо или надраскаш - сменяш всичко, няма оправяне.
Но не това е важното, защото тя го търси за спални и вероятността за наводнение там е малка, а усещането като стъпваш на него. И най-високият клас да е, пак е некомфортно.

В крайна сметка - въпрос на избор, има достатъчно информация, а сигурна съм и достатъчно познати има, в които може да отиде и да види Peace

Bandiera rossa ме е изпреварила  Peace

# 34
  • Мнения: 1 483
Ламинат за бани hahaha някой не е в час с модерните шарки гранитогрес.

# 35
  • Мнения: 46 515
Ламинат е това на снимката, има такъв.
https://www.flooranddecor.com/aquaguard-laminate
Друг е въпросът заслужава ли си парите.

# 36
  • Мнения: 9 052
Ами не си заслужава, защото пак внимаваш да се къпеш в 1 капка вода за да не изплискаш нещо. То не е като за нашите бани с душ и сифон на пода и ти си се къпеш и си пееш и плискаш ли плискаш ...

# 37
  • Мнения: 1 483
Предвид устойчивостта на ламината на мокрене, сериозно бих се замислила дали не е някаква измама Laughing

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Цитат
Авторката на темата няма да сложи от високия клас ламинат.
Авторката на темата няма да инвестира във висок клас ламинат.
Не е случаен въпроса "Ламинат или балатум"
На мен обаче не ми е ясно от къде и как човек, който няма да инвестира във висок клас ламинат има средства за естествен паркет. Моето наблюдение е, че естествения паркет е доста по скъп, като закупуване и поставяне от ниския клас ламинат или балатум, за които е адресирана темата. В темата обаче се праскат едно от друго по-скъпи и луксозни предложения - то не е естествено дърво, то не е винил от 20 евро квадрата, то не е ламинат за бани и т.н.

# 39
  • Мнения: 46 515
Ако се следи естественият на промоция е колкото ламинат среден клас. Въобще не е толкова скъп. За буков имам предвид.
Ако съвсем средствата са ограничени - мокет. Не е толкова страшно прането.

# 40
  • Монреал
  • Мнения: 1 384
да, редиш отгоре , върху влажния и се опитваш да не си представяш мухъла, който ще се образува отдолу ... и подрязваш всеки път вратата за да може да се отваря Laughing   ... на 4-5 пласт ще е много интересно през какъв праг ще се влиза в стаята. ...
Да запазиш мокър ламинат за съб-пласт, или да слагаш 4-5 пласта под са идеи на някой въображаем съфорумник.

# 41
  • Мнения: 9 052
Естествено че за наематели е за предпочитане да се сложи най-евтиния ламинат. Като дойде време за нови ще ги зарадваш с чисто нов, модерен цвят. Може дори да не махаш стария, а отгоре.
 ...

да не беше ти с пластовете ламинат?

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
И ние сме на пластове,в/у предишния и в/у плочки...проблем ли е?

# 43
  • Мнения: 9 052
А, не знам. На мен ми е проблем таквоа изпълнение, но ти може да нямаш проблеми с него. Споко. Ако ти е добре, зна4и е ок .

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 26 378
ОК ми е  Mr. Green  Peace

Общи условия

Активация на акаунт