Кое от "забранените" неща позволявате на децата си?

  • 2 897
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 647
Не позволявам КАТЕГОРИЧНО само неща, опасни за живота му.

Не ми пука за общественото мнение - щом аз съм убедена че правя най-доброто за моето дете, то всичко е наред.
Това важи най-точно и за мен  newsm10

# 61
  • Мнения: 1 400
Бях им позволила да си орисуват всички стени на детската стая , дори им помогнах  bowuu. След боядисването обаче не го практикуват - опитаха, но като разбраха колко е трудно после да го чистиш ...спряха.
Разрешавам понякога стоене до късно вечерта, но само понякога. Отпуска ми се от душата някогаж повече от 30-40 мин. на компютъра ( сложи ги по равно на двете отиде над 2 часа .... ooooh!) А за търкалянето, подскачането, търчането гол и всякакви екстремни детски спортове - за нас не са забранени. Само ако крие опасност за здравето и живота си е абсолютно забранено.
Веднъж ги оставих да преядат със сладолед - стана им лошо и  Sick връщаха, та оттогава ме чуват като им кажа да поспрат  Party
И.... има и още сигурно, но не се сещам в момента.
Нека си лудуват докато могат  Hug

# 62
  • Мнения: 14 654
аз разрешавам да се драска по всички стени вкъщи с моливи пастели и водни боички(с червило не).разрешавам да се разхвърлят играчките,разрешавам да се пропуска някое хранене (може и две последователни).разрешавам да се спи на земята и се ходи без пантофки и да се кара колело из апартамента.разрешавам да яде шоколад,торти и други сладкиши ако иска(но не давам бира).ами не мога да се сетя друго

# 63
  • Мнения: 8 505
Позволявам и всичко,с изключение на това,да пресича улица без да съм я хванала за ръката.
За храна отдавна не мога да я ограничавам-разби и отлепи всякакви купешки и домашно пригодени заключалки на хладилника и си взема каквото пожелае (включително и сладки неща и безалкохолни).Яла е пясък,фасове-за да се убеди,че не са вкусни и да не налита повече на тях.
Когато сме навън по пясъчниците,я оставям да си сипе по главата,в пазвата,в панталоните,да се оправя сама с пързалки и катерушки (аз само я дледам от разстояние,от което мога да отреагирам при нужда) и най-любимия ми момент е,когато някоя майка на друго дете дойде и ми заяви ядосано:"Майка ви знае ли как гледате сестра си"  hahaha защото ме мислят за доста малка.

# 64
  • Мнения: 14 654
"Майка ви знае ли как гледате сестра си"  hahaha защото ме мислят за доста малка.

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 65
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Самуил е на 4 години. Не му разрешавам да гледа филми или да играе игри повече от един час на ден. Всичко друго му е разрешено, защото сам си поема последствията. Разумно дете е и не съм имала проблеми с него. Не обичам да забранявам, предпочитам да обяснявам.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Само да кажа, чеизобщо не ме интересува кой какво си мисли за начина ми на възпитание, камо ли "мамите от форума", 90% от които правят същото, ма си траят Mr. Green

- да се къпе сама с подвижния душ
- да яде колкото и каквото поиска
- да седи на компа със слушалките на главата
- да гледа телевизия
- да опитва бира и кафе
- да се маже с водни боички в опитите да рисува
- да разхвърля, както и душа иска
- да лежи по земята
Това важи и при нас плюс
-Давала съм няколко пъти да пие кола /заради него вече не копувам безалкохолно Crazy/
-Разрешавам стоенето до късно и т.н.
Единственото което не разрешавам е да пипа компа в мое или на татко му отсъствие/ напоследък става преди мен и тихо се изнизва на компа, в резулта на което за последния месец мъжО го е преинсталирвал 4 пъти/, също така и да удря по телевизора #Crazy
Обича да се засилва от единия край на стаята и право в ТВ-то   Tired

# 67
  • sofia
  • Мнения: 8 938
"Майка ви знае ли как гледате сестра си"  hahaha защото ме мислят за доста малка.
Една колежка я посрещали в поликлиниката "Това дете няма ли си майка, та вие го водите на консултация?" Grinning

Единственото което не разрешавам е да пипа компа в мое или на татко му отсъствие/ напоследък става преди мен и тихо се изнизва на компа, в резулта на което за последния месец мъжО го е преинсталирвал 4 пъти/,
Паролите не помагат ли  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт