Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №6

  • 89 820
  • 743
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 18 562
Абе,има някакви зрънца доброто у Сафие,ама много,много малко.

# 391
  • Мнения: 290
Абе,има някакви зрънца доброто у Сафие,ама много,много малко.
Не се знае какво е преживяла и тя в този Дворец. Едва ли й е било толкова лесно, за да се озлоби толкова към света.

# 392
  • Мнения: 5 820
Абе,има някакви зрънца доброто у Сафие,ама много,много малко.
Не се знае какво е преживяла и тя в този Дворец. Едва ли й е било толкова лесно, за да се озлоби толкова към света.

   Правилно. Всички жени идват в двореца добри и с чисти души и сърца, а накрая стават чудовища. Това е така, защото това е въпрос на оцеляване.

# 393
  • Мнения: 14 830
В стремеба си да отмъсти на Сафие, Кьосем постъпва като нея.Но...явно няма, не може по друг начин, явно и затова Сафие е станала такава- за да оцелее , да се спаси.Двореца, законите, обичаите, взаимоотношенията,самата епоха дори са принуждавали хората да стават като Сафие султан

# 394
  • Мнения: 1 166
За да останат живи в този дворец, трябва да свикнат с интригите и дори да станат по-добри от предшественичките си.

# 395
  • Мнения: 68 766
Момичета, на море сме и не мога да гледам бтв. Качват ли някъде епизодите, та да си ги изгледам, като се приберем?
Благодаря предварително...

# 396
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Абе,има някакви зрънца доброто у Сафие,ама много,много малко.
Не се знае какво е преживяла и тя в този Дворец. Едва ли й е било толкова лесно, за да се озлоби толкова към света.

Това не е озлобление към света, това е жажда за власт. Нищо не и пречи на Сафие да се оттегли, да остави Ахмед да управлява и да се радва на внуци и правнуци тихо и кротко, но тя - не. Иска да властва и да дърпа конците.

пп То, това погубва и Кьосем след години ...

# 397
  • Мнения: 4 872
Тета,аз гледам сериите в един сайт gledaiseriali.net .

# 398
  • Мнения: 68 766
Марси..благодаря. 
Ще го потърся.

# 399
  • Мнения: 5 647
В стремеба си да отмъсти на Сафие, Кьосем постъпва като нея.Но...явно няма, не може по друг начин, явно и затова Сафие е станала такава- за да оцелее , да се спаси.Двореца, законите, обичаите, взаимоотношенията,самата епоха дори са принуждавали хората да стават като Сафие султан

Нищо не се е променило и до днес, само методите и средствата са по-различни, някак по-хуманни. Жаждата за власт и пари никога няма да напусне човека. Интригантството и клюките ни съпътстват постоянно и навсякъде. Всичко това са черти от характера на човека, които не се променят нито с време, нито с епоха. Законът на джунглата в пълна сила. 

# 400
  • Мнения: 5 820
В стремеба си да отмъсти на Сафие, Кьосем постъпва като нея.Но...явно няма, не може по друг начин, явно и затова Сафие е станала такава- за да оцелее , да се спаси.Двореца, законите, обичаите, взаимоотношенията,самата епоха дори са принуждавали хората да стават като Сафие султан

Нищо не се е променило и до днес, само методите и средствата са по-различни, някак по-хуманни. Жаждата за власт и пари никога няма да напусне човека. Интригантството и клюките ни съпътстват постоянно и навсякъде. Всичко това са черти от характера на човека, които не се променят нито с време, нито с епоха. Законът на джунглата в пълна сила.  

   Напълно съм съгласна с вас. За да оцелее един човек в този жесток свят, трябва да бъде и злобен.

   Снощи гледах серията. Сафие султан не е толкова коварна и злобна. Тя е способна да обича наистина. Спаси все пак дъщеря си. На нейното място и на нейната възраст Кьосем няма да прояви дори и обич към най-близките си същества.

   Не знам какво иска султан Ахмед от Кьосем. Много несправедливо я обвини и обиди. Да беше останала с чиста душа, като на ангел ли? Нали ако не беше се променила, щяха до сега да са я погубили?! Ако бях на мястото на Кьосем, също щях да се озлобя и да искам да Живея! Не ми харесва, че султан Ахмед твърдеше, че много обичаше Кьосем, но има интимни отношения с други жени. Интересно ми е, след като султаните са имали интимни отношения с различни жени, не е ли имало болести, предавани по полов път?!

# 401
  • Мнения: 5 647
Това с венерическите болести и на мен ми е интересно. Сигурно е имало, въпреки щателните прегледи, на които са подлагани наложниците. Но знае ли човек, може би не всяка наложница, която за първи път влиза в покоите на султана, е била девствена. Имало е голям разврат в харема, нищо, че сега ни го представят като едно по-скоро консервативно и в извесна степен романтично място. Някои от евнусите също не са били съвсем евнуси и са се заигравали с момичетата. GrinningStuck Out Tongue Winking Eye
И мен ме дразнят Ахмет и Сюлейман преди това, които се кълнат в любовта си, но приемат и се забавляват с други жени. Катерина ми е особено неприятна, по-неприятна и от Махфирузе. Фирузето пък от ВВ също ми беше много омразна и бая ни измъчиха с нея, както и с оная принцесата, не й помня името вече Thinking

# 402
  • Мнения: 14 830
Това с многото жени според мен идва от стремежа да се роди наследник колкото се може по бързо.Да се подсигурят един вид- като са повече все някоя ще забременее и все някоя ще роди син.
Колкото до венерическите болести съм чела/ без да съм сигурна че е вярно/, че преди посещенията си при султана наложниците освен разкрасявани са и били щателно преглеждани.

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 14:19 от djoleva

# 403
  • София
  • Мнения: 3 424
Ясно, но за каква голяма любов говорим. Сюлейман беше влюбен в принцесата, после Фирузето му беше любима и на нея пишеше стихове. Голямата любов. За мен е обидно да ни се представя това като нормално. Знам, че времената са били други, но ние го гледаме сега. Щом могат да си изфантазират европейски дрехи и свободи, а за многото наложници не може. То е ясно, че е търсена интригата, но и Фирузето и принцесата са измислени персонажи.

# 404
  • Мнения: 1 056
Привет! Според мен султан Ахмет се обиди на Кьосем, защото тя не е отишла със съмненията си първо при него, а е започнала сама разследване. Той е пренебрегнат като мъж и владетел. И въобще не съм убедена, че Кьосем е движена само от любов към него в действията си. Това е борба да си отмъсти на Сафие, да бъде тя любимката, не просто да оцелее в харема. Видях тържеството и задоволството в погледа й, когато се наблюдаваше в огледалото с короната.

Общи условия

Активация на акаунт