Руским и Украинкам или всем рускоязычным

  • 3 534
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 819
Просто се учудвам как някои хора имат такава нетърпимост към всичко,което не им е познато! Защо? Какво ви пречи?Наистина,като не ви харесва някоя тема-просто я подминавате,защо трябва да се нападате така?
2-те ми баби са били рускини,а и съм завършила руска гимназия и руска филология /иначе съм си българка,де/ Нямам нищо против да си има такава тема,и на мен ще ми е приятно да чуя разговорен руски/да прочета,де/,щото откокто съм завършила почти не съм слушала руска реч.

# 31
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
zvanche,
леко неуместно след като цялата ти информация - освен "София", е на английски, да критикуваш така остро, че някой пишел не на български. Да се оплаче някоя млада майка, че не разбира - да й се преведе, ама ей така да си се критикуваме принципно - нема нужда.

Вярно, zvanche, понеже сме в български форум би ли ми превела , моля те, какво пише под ника ти. За сведение- бъкел не разбирам английски, може ли така в български форум да не мога да прочета какво си написала. Twisted Evil

Въпреки, че форумът е български, все пак щом темата не се отнася за теб- не влизай. Аз мога да ви дам пример ор един руски форум, там участва една българка, която вече втора година пише там  и така и не се научи да си проси схеми на гоблени на руски- пише си тъпо и упорито на български. Е, длъжен ли е някой да я разбира или да си прави труда да я разбира? Не, обаче никой не и е направил забележка, помагат и , пращат и схемите. Това се нарича толерантност, за сведение на zvanche.

# 32
  • Мнения: 2 214
Цитат
Не, не спи, зорко дебна аззззззззз.
Казвам го не за друго, а защото в заглавието на темата има очОизвадна грешка просто... Tired
Ама нИ ми дреме, щот аз в тая тема нЕма да пиша Naughty, има си руски форуми за целта Peace

Започнах да пиша в този форум по една причина сториха ми се хората дружелюбни.
Съжелявам че не си.
Грешките ми се защото говоря и пиша на три езика и  наистина трябва много да внимавам за да не ги правя, ама не мисля че ти си човека на който трябва да обяснявам.

# 33
  • Мнения: 4 806
winter, няма лошо да се пише по темата, пък било то и на руски (на руски руски се пише русским, това има предвид umma).
Не се дърпайте за това, кой какво и как пише. Наистина мисля, че с руския не бива да се прекалява, форумът все пак е български.
Горещо бих подрекила създаването на форум и за рускоезичните, но не вярвам в доброто му развитие -и не е много коректно спрямо съфорумците (ще ми е трудно да обясня защо).
Все пак може да се опита.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Вече съм писала и пак ще напиша: не смятам това за правилно, дори да се открие подфорум или закована тема, не смятам да пиша в нея на руски!

На който му е мъчно за руския език - има милион руски форуми, аз дори преди известно време се регистрирах в един подобен.  Peace

# 35
  • Мнения: 2 214
Цитат
winter, няма лошо да се пише по темата, пък било то и на руски (на руски руски се пише русским, това има предвид umma).
Знам какво имала впредвид не това е важното важно е отношението нали не си правите забележки във форума ако някой направи грешка Naughty
Не това и беше целта има друг проблем само незнам какъв newsm78

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Цитат
winter, няма лошо да се пише по темата, пък било то и на руски (на руски руски се пише русским, това има предвид umma).
нали не си правите забележки във форума ако някой направи грешка Naughty

 hahaha Мързи ме да давам линкове....

# 37
  • Мнения: 4 806
нещо стана малко тягостно - наистина в Майките има една тема (май на Киса беше) за рускоговорящите - там са се записали и тези, които харесват езика и културата.
Аз съм също сред тях (сред харесващите)

Затова "Ребята, давайте жить дружно.."

# 38
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152

Започнах да пиша в този форум по една причина сториха ми се хората дружелюбни.
Съжелявам че не си.
Грешките ми се защото говоря и пиша на три езика и  наистина трябва много да внимавам за да не ги правя, ама не мисля че ти си човека на който трябва да обяснявам.

winter, баща ми е руснак, завършила съм висшето си образование в Москва, всяка година съм там поне по два пъти,почти цялата ми библиотека се състои от руски книги, слушам много руска музика, русофил съм до мозъка на костите си  Mr. Green
Когато искам да си говоря на руски и да общувам с руснаци- правя го в рускоезични форуми Peace
При това, вече има подобна тема- в " Майки бъдещи и настоящи", автор- Киса.
Не приемай нещата толкова навътре Tired

# 39
  • Мнения: 7 914
Момичета не превръщайте темата в бойно поле! Peace


или поне да е в клюкарника, мисля че са за там тези"бойни" полета! Peace

# 40
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Момичета не превръщайте темата в бойно поле! Peace

мир, мир Peace
и аз съм за световен мир  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 2 214
Аз имам с кой да общувам и на руски и на български беше ми много тежко преди три години мислих че ако някой е в мое положение преди три години ще му е от помощ.
Тук се запознах с едно момиче от Эстония която живее във Варна много и хареса форума и иска да общува с български майки обачеб не говори на български а по точно не пише добре (както и аз но на мен не ми пука) и толкова и беше тъжно че не можа да бъде част от форумско семейство.
Обаче в последното време забелязвам че някой много ревностно се отнасят към това как кой и какво ще пише във форума.
А не е чесно форум един общ дом и правилата определят само модераторите.
Киса а ты будь проще и к тебе потянутся люди.
И больше люби людей. Или у тебя как в болгарской пословице "Кръв вода не става"

# 42
  • Мнения: 7 914
Цитат
А не е чесно форум един общ дом и правилата определят само модераторите.
#Crazy

Цитат
Обаче в последното време забелязвам че някой много ревностно се отнасят към това как кой и какво ще пише във форума
-  какво значи ревностно? И нали не пишем сами да се четем? newsm78

# 43
  • Мнения: 2 214
Имах впредвид цензурира.

Общи условия

Активация на акаунт