От Щатите към Европа?

  • 2 401
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 854
Ами в нашия град вече има училища, които предлагат и курсове по китайски Wink


Малко офф, но в Лейденския университет започва нова специалност "Китайска икономика", та затова тези курсове ще бьдат полезни за бьдещите студенти...тук сьщо има курсове по китайски език. И аз като м_е_р_и сьм "ЗА" идеята за изучаването на този език, особено от децата.

# 31
  • Мнения: 3 491
Ами моята детегледачка, която в много отношения е достойна за възхищение жена, вече си записа момченцето на неделно училище по китайски...

# 32
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Yanadark, мой познат от Канада се изказа по подобен начин за Кралството. И той предпочете Канада. По стечение на обстоятелствата той сега е в Щатите, тъй като по негови думи там имало повече работа и заплащането било по-добро  newsm78
А това, че в Европа си емигрант за цял живот си е верно. Колкото и чужденци да идват да живеят тук просто няма сравнение с това, което е в Северна Америка. Ми то там има ли коренни жители останали  Thinking

# 33
  • Мнения: 513
Решили сме да се местим в Европа и аз вече тъгувам за огромните магазини, парковете, почти 500 канала по Твто, а  и не на последно място  за приятелите които намерихме тук.
С приятелите, живот и здраве ще продължим да се виждаме, макар и рядко, но съм любопитна как е "животът" и порядките там.
Пътувала съм доста из Европа, но това е било отдавна, а и за кратко, та нямам добра представа.
Знам, че е трудно да се отговори така общо, и се извинявам, че така го поставям, но ще се радвам някой ако има време и желание да сподели.

Ей, Деб, ние имаме над 700 канала по скай. Не се коси за ТВ-то, нито за магазините и тук има Уолмарт, Гап и какво ли още не. Приятелите виж, не знам как ще ги замениш, освен с нови.  newsm78  bouquet

# 34
  • Мнения: 2 825
Yanadark, аз не съм живяла нито в Канада, нито в Щатите, но споделих думите на една коренна американка.... странно ми е, че лично тя смята, че стандарта на живота в Испания е по добър от този в Щатите.... вярно е, че ние живеем и работим на едно от най ексклузивните места в Европа.... За мръсотията в Испания... вярно е, че испанците много цапат, но и много чистят ... сутрин като станеш всичко е чисто, всяка нощ се правят съпунки по улиците...това беше и едно от първите неща, които ми направиха впечатление тука... колко мръсно е вечер и колко чисто на сутринта.
Аз да си призная, когато ходихме в Германия, това ме подразни малко... всичко беше толкова чисто и подредено, че чак педантично ... тогава разбрах, че тази държава не е за мене  Wink Но на баща ми пък му харесва и точно това, чистотата и реда .... та в този ред на мисли, всеки човек е различен и всяка държава е различна, за да може всеки да намери място под слънцето.... на мене си ми харесва неразборията и разхвърлията (ех, че дума измислих) в Испания, малко ме дразни мръсотията, но в един момент спираш да и обръщаш внимание Wink

# 35
  • Мнения: 513
Тя тази тема е от миналата година Laughing

 Whistling  Joy
Абе чудих се кога я е писала, че и толкова мнения е събрала без да забележа  Rolling Eyes, ма кой да гледа  Blush
Пфу! Толкова се зарадвах.  Sad Close

Баси, де гледам и аз!  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт