СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 6

  • 66 462
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 719
Вие се оттеглихте, и оставихте хора, които нямат нищо общо със СМГ да хулят по училището.Превърнаха фейсбук страницата буквално в плювалник, харесвали ти, независимо от твоите пристрастия?Как изобщо допуснаха това безобразие!

Последна редакция: чт, 10 авг 2017, 09:06 от Фран Дж

# 661
  • Мнения: 719
На мен посланието на  ника ми говори много повече, от всеки пост. Как всъщност искаме да се развива СМГ, къде е моралът и какво е бъдещето на състезателната математика.През последните години ръководството развива училището в правилна посока,наблягайки не само на математика, а и на физика,химия,биология,информатиката,чуждите езици,спорт,видно от многобройните постижения.


Six Sigma страхотен ник, дано и на други най-после  Bulb  да им светне какви са перспективите за развитие пред СМГ!
Понякога една картинка казва повече от десетки думи! Силно се надявам,че разумът ще надделее и професор Хаос няма да успее да изпълни заканата си от преди няколко години,  да срине училището!

Последна редакция: ср, 09 авг 2017, 18:34 от One of you

# 662
  • Мнения: 5 425
Как всъщност искаме да се развива СМГ,
Много добър въпрос...още по-добър от накъде е тръгнало да се развива.
къде е моралът
По дяволите - където винаги ходи, когато индивидуалното оцеляване в едно недотам грамотно (в хуманитарен смисъл) общество спре да зависи пряко от колективните усилия.
и какво е бъдещето на състезателната математика?
Каквото е на олимпийския спорт - професионално. Sick

# 663
  • Мнения: 719
Уронването на престижа продължава, споделят се снимки с текст"ВЪН" на какво основание?
Всеки може да сгреши, от някои грешки много боли.
Да, достоен е този директор, дръзнал да се противопостави на МОН, който защитава  имиджа на училището си, граден с десетилетия, благодарение единствено на капитала от знания и умения на учители и ученици.
Да, достойни са тези учители, които защитават колега, дали обаче биха се подхлъзнали и те в подобна ситуация?
Да, достойни са тези родители, подкрепили децата си.
Да, достойни са тези ученици,които защитават учителката си, мотивирала ги да постигнат невероятни резултати.Да имаш такива ученици е огромна отговорност!

Направиха ни тест за устойчивост, дано да се окаже, че сме го издържали!

# 664
  • Мнения: 99
Всичко, което направи Стоянов за училището доведе до ТУК! с неговото именно управление - разделение на лагери и неустойчиво бъдеще за учители, ученици, родители, училище, а работата му като директор следва и трябваше да обединява и осигурява спокойна обстановка за работа на нашите деца с техните учители, с които обича да се снима , да се изтъква с медалите им, да си приписва заслугите за това.
Той е един просто администратор, който не си върши видно добре работата. Той е директор от 5  години, училището гради своя имидж от 1971г., учителите, ядрото от математиците изградиха този успешен имидж на математическа гимназия - НЕ Стоянов, той съсипва учителите = СМГ!!!

И да знам - излагам се и пр. не хабете страниците от темата да ми се нахвърляте с високоморалните си псевдо спасявания на ................

# 665
  • Мнения: 5 425
Всичко, което направи Стоянов за училището доведе до ТУК! с неговото именно управление - разделение на лагери и неустойчиво бъдеще за учители, ученици, родители, училище

Дриймили:
1. Опиши това ТУК (с плюсовете и минусите му) и се аргументирай защо е по-лошо...
2. Докажи, че всичките описани от тебе негативи са "заслуга" именно на директора, а позитивите - не.
3. Дай примери за действия, водещи до разделение на лагери от преди 3 години.

Липсва ти аргументацията на агитацията.

# 666
  • Мнения: 28
Всичко, което направи Стоянов за училището доведе до ТУК! с неговото именно управление - разделение на лагери и неустойчиво бъдеще за учители, ученици, родители, училище, а работата му като директор следва и трябваше да обединява и осигурява спокойна обстановка за работа на нашите деца с техните учители, с които обича да се снима , да се изтъква с медалите им, да си приписва заслугите за това.
Той е един просто администратор, който не си върши видно добре работата. Той е директор от 5  години, училището гради своя имидж от 1971г., учителите, ядрото от математиците изградиха този успешен имидж на математическа гимназия - НЕ Стоянов, той съсипва учителите = СМГ!!!

И да знам - излагам се и пр. не хабете страниците от темата да ми се нахвърляте с високоморалните си псевдо спасявания на ................

Много точно казано

# 667
  • София
  • Мнения: 1 213
Всичко, което направи Стоянов за училището доведе до ТУК! с неговото именно управление - разделение на лагери и неустойчиво бъдеще за учители, ученици, родители, училище, а работата му като директор следва и трябваше да обединява и осигурява спокойна обстановка за работа на нашите деца с техните учители, с които обича да се снима , да се изтъква с медалите им, да си приписва заслугите за това.
Той е един просто администратор, който не си върши видно добре работата. Той е директор от 5  години, училището гради своя имидж от 1971г., учителите, ядрото от математиците изградиха този успешен имидж на математическа гимназия - НЕ Стоянов, той съсипва учителите = СМГ!!!

И да знам - излагам се и пр. не хабете страниците от темата да ми се нахвърляте с високоморалните си псевдо спасявания на ................

Ще си позволя да я цитирам наново и ще рискувам също да "се изложа" , но ще я подкрепя 100% в изказването по-горе. Особено след днешния ден Wink

# 668
  • Мнения: 7 162
Вие се оттеглихте, и оставихте хора, които нямат нищо общо със СМГ да хулят по училището.Превърнаха фейсбук страницата буквално в плювалник, харесвали ти, независимо от твоите пристрастия?Как изобщо допуснаха това безобразие!
Кои се оттеглиха? Кои допуснаха това безобразие? Кого оставихме?

Всеки има право на мнение!!! Дори "Черна станция" се оттгегли от темата. Защо ли? Не съм й адвокат, за да знам, но се досещам!
Аз се оттеглих, защото нямам ученик в гимназията и не искам да споделям мнение за каквото и да било към момента!
Коментирала съм преди години и заставам зад постовете си за тогава.
Обаче сега мнението ми е различно, но пък не черпя от извора, не залагам на ЕЖК, и си мълча!

Следя и си правя изводите за себе си! Единствено това ме интересува!


# 669
  • Мнения: 28
Преди един месец и ние - родители на 5 класове бяхме учтиво  поканени на среща, имахме и  надежда за диалог с г-н директора. Резултат - грозна мелодраматична сцена  при лоша актьорска игра и натрапчиви откъси от автобиография на г-н Стоянов.   Така,  че ние всичко вече сме разбрали ......

# 670
  • Мнения: 99
Всичко, което направи Стоянов за училището доведе до ТУК! с неговото именно управление - разделение на лагери и неустойчиво бъдеще за учители, ученици, родители, училище
Дриймили:
1. Опиши това ТУК (с плюсовете и минусите му) и се аргументирай защо е по-лошо...
2. Докажи, че всичките описани от тебе негативи са "заслуга" именно на директора, а позитивите - не.
3. Дай примери за действия, водещи до разделение на лагери от преди 3 години.
Липсва ти аргументацията на агитацията.

Уволни по унизителен начин с фактологически невярна заповед за уволнение един достоен български учител със стаж в училището 21 години. Направи го по най-недостойния начин и  срамно се покри за 1 месец, до тук, разбуни духовете на родители и учители и не застана пред нас и не отговори на 2 писма с нашето искане за среща, което доведе до медии и ескалиране на напрежението до степен неподлежаща на контрол, децата са разстроени, провали лятото им и нашето, учителите са разединени, средата за работа - невъзможна. Плюсовете - създаде лъскава опаковка, обаче я изпразва от съдържание, така че е под въпрос и това.
Бавно и систематично се обгражда с "послушни" учители, с другите "непослушните" се саморазправя еднолично и безпардонно та чак до абсурдно - виждаме как. Сега уж иска диалог, но ни го предлага след месец чакане и след още месец необходими административни процедури по закон. А в правилника на училището ми се дават права да  интересувам какво се случва с моето дете с работата му в училище, но той и мен като родител унижава с мълчанието си и незаинтересоваността си за моето желание да говоря с него за бъдещето на моето дете в повереното му училище................................Интервютата му навсякъде популяризират СМГ, но защо ли се набива на очи все това - Аз, Аз, Аз......пари, пари, пари..........та пак плюса остава под въпрос.........

Престижа на СМГ се гради на състезателната сцена, а там от "векове" се борят със собствени мускули учители и ученици. Това е нещото, което привличаше и привлича все още деца и родители, да искат да учат в СМГ- състезателната математика и невероятните учители и медалите, които следват труда им, нищо друго!!!
Ти ми обясни къде е тук ролята на Стоянов, освен на посрещач? Но това не беше проблем и нямаше да е ако не беше посегнал на най-святото за децата - тяхната втора майка, тяхната класна. Отприщи бент от недоволство и сега се оплаква.............

Още нещо да не е ясно в моята позиция и цитирани факти?

# 671
  • Мнения: 1 776
ПП, нещо, което отдавна се каня да питам... Просто тук темата се върти около едно, но...
Дали някой се сеща, че от новата учебна година в СМГ идват да преподават две звездни имена?

# 672
  • Мнения: 357
Преди един месец и ние - родители на 5 класове бяхме учтиво  поканени на среща, имахме и  надежда за диалог с г-н директора. Резултат - грозна мелодраматична сцена  при лоша актьорска игра и натрапчиви откъси от автобиография на г-н Стоянов.   Така,  че ние всичко вече сме разбрали ......
Ха-ха, още нищо не сте разбрали. Изненадите тепърва предстоят.. Днес бе дадено началото им ....
"Законодателят е отредил точното място за среща между родители, учители, ръководство и това е...."  smile3532



# 673
  • Мнения: 7 162
ПП, нещо, което отдавна се каня да питам... Просто тук темата се върти около едно, но...
Дали някой се сеща, че от новата учебна година в СМГ идват да преподават две звездни имена?

Няколко пъти го написах, но си остана незабелязано!

Няма незаменими хора и всички ние това го знаем!  Grinning

# 674
  • Мнения: 99
Да, Кортезов, апропо преди време и него защитавах след един "фал" със задача за едно състезание............Той е чудесен математик, надявам се и преподавател, но ако е човек дали ще иска да измести колега????
И ето ви пак пример за противопоставяне на колеги от директора Стоянов.

Няма незаменими хора, така е, затова и нашето мнение е такова -  да се замени майка е по-трудно от това да се замени "баща", особено като е придобит в последствие след  раждането ни като математици Laughing

Последна редакция: чт, 10 авг 2017, 00:17 от Dreamily

Общи условия

Активация на акаунт