"За... аз пари не давам!"

  • 54 353
  • 597
  •   2
Отговори
# 360
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
За козметиката не мога да дам мнение,понеже не ползвам.Обаче като студентка,колежка ползваше пудра на Golden Rose,и лицето и беше като набрашнено.Може би заради ниския клас,си мисля аз.Понеже тичам редовно по над 10 километра,няма как да купувам маратонки от 20-30 лева.Пазарувам от спортните магазини,специални маратонки за тичане.Но и аз не бих дала 400.И наистина са приоритети.За маратонки бих дала 100,за книги-не!Още повече че няма място в жилището ни,защото сме побрали много медицинска литература,от следването на мъжа ми.

# 361
  • София
  • Мнения: 38 571
Както се казва - дупе знае 2 и 200. Навремето изкарвах много пари и пръсках за глупости, вкл. крем за 100 лв. На днешно време /от 7 г./ водя домашния бюджет и си имам определени цени за всичко, които не прескачам.
Голдън Роуз много са се развили, обаче някои неща въобще не ги внасят тук.

# 362
  • Мнения: 30 802
Проблемът с маратонките е, че сигурно 50% от цената се плаща за "новост", тоест че е нов модел. Но иначе е от същите материали- гума, мрежичка, дунапрени, както и по-старите модели.

# 363
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Едва ли е точно така, все пак дунапрена и мрежичките са ново покелние, иновации му се казва. Но принципно едва ли има огрооооомна разлика между модел от тази година и такъв от миналата. 
Както вече казахме въпрос на приоритети.

# 364
  • Мнения: X
Тия фешън маратонки не са за всеки крак. Преди две години получих подарък за рожденния ден един чифт, последен писък на модата. Меки и леки, амаа не са моята обувка, някак ми притискат стъпалото (с широк крак съм). Отделно, че не обичам спортни обувки. Имам и един скъпарски анцуг, пак подарък, ама какво да кажа. Нося го (вкъщи, разбира се), само защото ми е подарък и да покажа уважение към половинката си.  Иначе маратонките и анцуга са ми доста недолюбвани одежди и изобщо не обичам да се пременям с такива, а пари за тях бих дала на кукуво лято. Харесвам кецове и клинове, но не спортни. За тях пари не жаля Wink !

# 365
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Уф, и ММ ми купува маркови маратонки и анцуг ми купи даже, но за спорт. Сърди се че не го ползвам, според него трябва да ходя на фитнес, а аз ходя на танци и даже не искам да чуя за фитнес. Да си ходи той а-маха. Иначе лятото се случва да тичаме в парка, (тогава обличам заветните одежди) но не всеки ден.

# 366
  • Мнения: X
За маратонки много пари не давам, даже играя на търгове в ибей и почти без пари купувам хубави неща. Mr. Green Но аз маратонките не ги считам за нещо, за което си заслужава да се дават пари, просто ми трябват понякога заради тукашните камънаци и баири, а и детето само с маратонки ходи. Добре че има любим модел и не иска да го сменя, а в ибей го има за под 50% от цената в магазина, като в ибей пак продава самата компания собственик на марката, а не частно лице.
За обувки обаче давам пари и още как. Спрях сеобаче вече да трупам, купувам само като реша, че наистина ми трябват някакви обувки. Ако ми дойде акълът и за козметиката ще е супер.

# 367
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Чек и аз съм така с обувките, вече спрях да ходя по магазини за обувки, ако нямам нужда от нещо, че не мога да се удържа. Имам доста обувки даже по няколко чифта от един тип. И нямат късане...
Иначе за козметиката също ми трябват спирачки, вече поръчвам само онлайн и само неща които ми трябват, така избягвам изкушенията, уж. Или поне харча в по-малка степен, отколкото ако си зяпам в магазина/аптеката.

# 368
  • Мнения: X

Иначе за козметиката също ми трябват спирачки, вече поръчвам само онлайн и само неща които ми трябват, така избягвам изкушенията, уж. Или поне харча в по-малка степен, отколкото ако си зяпам в магазина/аптеката.

Аз във физически магазин по-лесно се сдържам, но онлайн не мога. Ей сега пак натиснах бутона за Пейпал и пак за мазила.

# 369
  • Мнения: 22 036
За обувки и аз така Sad

За бяла козметика имаше много интересна тема, в която потребителка пишеше за състава на висок и среден клас. Май с това се занимаваше и всъщност доказа, че няма разлика в активните вещества.

Милионерите не разчитат на козметика само Wink.

# 370
  • Мнения: X
Май за обувките всички сме така 😱.

# 371
  • София
  • Мнения: 38 571
Именно. Като се сетя за крем за 200-300-400лв, св сещам, че толкова е и една ампула Хиалурон или Ботокс.

# 372
  • Мнения: X

За бяла козметика имаше много интересна тема, в която потребителка пишеше за състава на висок и среден клас. Май с това се занимаваше и всъщност доказа, че няма разлика в активните вещества.


Аз затова вече си купувам само активните вещества. Satisfied Мен ако питаш, почти няма активни съставки и в евтината, и в скъпата масова козметика и наистина нищо не вършат.

# 373
  • Мнения: 22 452
По повод козметиката, а и не само, има доста сравнения и на немската асоциация за защита на потребителите, които доказват че нисък и висок клас стока имат сходно, или направо идентично съдържание.

Маратонки не харесвам и имам точно 1 чифт. Абсурд пък да дам 400лв.
Също съм чела няколко научни статии, че най-доброто за крака е, максимално тънка подметка и близост до настилката.

# 374
  • Бургас
  • Мнения: 6 911
Не знам какви разлики сте забелязали при декоративната козметика, но аз съм ползвала скъпи спирали, които са си пълни боклуци. Най-съм доволна от новата серия на Golden Rose за 5лв. (4 и нещо, да съм по-точна). А от един фон дьо тен на Max Factor такова акне ми излезе, че цяла година се борих с него. Не мерси. Повече от 5лв за продукт не давам. Bowtie

Общи условия

Активация на акаунт