Софиямед - тема №2

  • 92 601
  • 763
  •   1
Отговори
# 705
  • София, България
  • Мнения: 3 600
Даже е безсмислено да водим този спор. Да, да се изкъпеш е също толкова важно след операция и изобщо не е прищявка Wink Точно сега в 12 часа вечерта ми е било важно да го вземат. Ако спасяваха бебе, нямаше дори да ми отворят вратата на неонатологията, моля Ви се! И със сигурност нямаше да ми дръпне лекция колко не искам да си гледам детето.
За протокола: АГ-то ми е абсолютно неразговорлив човек и  през всичките ми 14-15 прегледа не ми е казала много повече от "всичко е наред" Wink Обаче и никога не си е позволила да се държи просташки с мен! Никой не иска от нея да сваля звезди, но и да не си прави коментари стил баба на село, защото е решила, че трябва да си го изкарва на нас, родилките.

# 706
  • Мнения: 8 275
Даже е безсмислено да водим този спор. Да, да се изкъпеш е също толкова важно след операция и изобщо не е прищявка Wink Точно сега в 12 часа вечерта ми е било важно да го вземат. Ако спасяваха бебе, нямаше дори да ми отворят вратата на неонатологията, моля Ви се! И със сигурност нямаше да ми дръпне лекция колко не искам да си гледам детето.
За протокола: АГ-то ми е абсолютно неразговорлив човек и  през всичките ми 14-15 прегледа не ми е казала много повече от "всичко е наред" Wink Обаче и никога не си е позволила да се държи просташки с мен! Никой не иска от нея да сваля звезди, но и да не си прави коментари стил баба на село, защото е решила, че трябва да си го изкарва на нас, родилките.
Не води спор - затова и написах, че ситуацията просто я взех за пример.

Не вярвам, някой на някога да си го изкарва в тези отделения, но мнението ни е субективно според ситуацията, чувствата и усещанията.

Като знам, че точно тази лекарка е учител на 99% от неонатолозите в София. Като знам мнението на неонатолога в централна Парижка болница за нея. Бих предпочела ако детето ми има проблем да е при нея вместо в две от центарлните софийски АГ -болници.
Като при офталмоложката, при която предпочетох да преглътна 40 минути, нищо че бях на работа, бях с час и закъснявах за среща. За съжаление малко са вече качествените лекари у нас и за това най-виновна е системата.
Повечето станаха печелбари за съжаление.

# 707
  • София, България
  • Мнения: 3 600
Както казах и в предния коментар, съгласна съм с Вас за това. Но не бива да изключва човешкото отношение и да предизвиква неадекватно отношение, особено когато не в предизвикано по никакъв начин от другата страна Wink

# 708
  • Мнения: 121
Тази Д-р Станева е най - малкия им проблем на АГ и Неонатология . Аз направо се чудя тези грамотни и добри доктори как седят в тая болница . Има няколко акушерки дето са ужасни и хич не им пука … бяха ме предозирали с медикамент и получих халюцинации и куп гадости те идват да ми де карат защо не кърмя и това на деня в който са ме извели от реанимация …. Ужас ужас . Дано по другите болници е по добре

# 709
  • Мнения: 7
Здравейте!
На 19.01. със секцио се роди моето момченце. Доволна съм от доктор Колева и целия екип. Получих нужното отношение и внимание. Днес ме раздвижиха и качиха в стая. За неонатологията съм напълно съгласна с всички ваши коментари. Едвам ходя, а те ми донесоха бебето без никаква информация. Както и да е, справихме се. На обяд дойде лекарка да го вземе и ми обясни, че црп му е завишен и ще го включат на антибиотик. Честно казано стана ми много мъчно и криво,че тая мъничка душичка ще бъде на антибиотик... Дано нямаме други проблеми. Благодаря на всяка една от вас, която написа коментар и даде информация по темата!

# 710
  • Мнения: 93
Здравейте и честито бебче! Всичко ще бъде наред, често се случва бебетата да имат завишено црп. Момичето, с което аз бях в стая, бебето й беше по същия начин, но ги изписаха навреме. Не се притеснявайте.

# 711
  • Мнения: 7
Здравейте!
На 19.01. със секцио се роди моето момченце. Доволна съм от доктор Колева и целия екип. Получих нужното отношение и внимание. Днес ме раздвижиха и качиха в стая. За неонатологията съм напълно съгласна с всички ваши коментари. Едвам ходя, а те ми донесоха бебето без никаква информация. Както и да е, справихме се. На обяд дойде лекарка да го вземе и ми обясни, че црп му е завишен и ще го включат на антибиотик. Честно казано стана ми много мъчно и криво,че тая мъничка душичка ще бъде на антибиотик... Дано нямаме други проблеми. Благодаря на всяка една от вас, която написа коментар и даде информация по темата!
Честито бебче, да бъде много здраво и щастливо! Като човек скоро минал от там мога само да Ви кажа дръжте се, не им позволявайте да ви влияят емоционално, дали е завишено црп или не, никой не може да знае, но Вие се дръжте, мислете за това как скоро всички ще сте си вкъщи и това ще отмине.. Ееехх да имаше и на мен кой да ми ги каже тези работи хи хи. Живи и здрави бъдете Simple Smile)

# 712
  • Мнения: 2 739
Как така никой не може да знае завишено ли е CRP, има изследване, това не е магия и гледане на карти! Не говорете глупости, че е срамота.

# 713
  • Мнения: 7
Как така никой не може да знае завишено ли е CRP, има изследване, това не е магия и гледане на карти! Не говорете глупости, че е срамота.
Кое е срамота, някой показва ли резултати? Можете ли да сте сигурни, че е така? Или че не е заразено нарочно? Или то в държавата ни практика да се източва касата няма нали? Как от цяло отделение с 15 бебета само 3 не са със завишено црп, загадка нали?

# 714
  • Мнения: 2 739
Нали ви дават епикриза при изписване?!
Значи раждате на място, на което нямате доверие на лекарите и те заразяват децата, сериозно ли? Т.е. лекарите са хванати от улицата дилетанти, които нищо не разбират, логиката е странна.
И вие имате поглед над цялото отделение, документи, направления и точене на каса, лекарите си тръгват със сакове с пари.

# 715
  • Мнения: 206
Следя темата всеки ден и всеки ден се надявам още някой да е разказал за своите впечатления. Толкова харесвам лекарката си и толкова искам да раждам при нея и едновременно съм притеснена, че ще раждам тук. От всичко, което чета, разбирам, че всяка болница има своите недостатъци и предимства и все се надявам да не правя грешка с избора си, не знам дали взимам най-доброто решение и ще се радвам на всеки съвет и разказ. Все ми се иска да има и позитивни мнения и със свито сърце си проверявам.

Имам много въпроси, може би два ме вълнуват силно в момента

1. При секцио има ли skin to skin и колко време след раждането се случва?
2. Таткото може ли да остане в стаята, в която ще ме настанят след реанимация. Чела съм условията в сайта им, но не знам реалистично ли е човек действително да плати за самостоятелна стая и да бъде допуснат придружител

Много благодаря!

# 716
  • София, България
  • Мнения: 3 600
И за двете отговорът е Не. Съжалявам ако това ще те разочарова, но не позволявят от Ковид насам дори да влизат външни хора в отделението, камо ли за нощувки. Лекарката ми обясни, че било възможно ама те настаняват в друго отделение, не в АГ. В хирургия май или нещо такова.
А за кожа до кожа, точно неонатолозите са причината май да не може. Взимат веднага бебето да го оправят и после го водят в неонатологията за преглед и изследвания вече. Само ти го показват набързо до лицето.

Вижте, нека бъдем реалисти. Наистина няма перфектно място. Ако някой ми каже, че има място със 100% положителни мнения, откровено няма да му повярвам. Различни преживявания навсякъде, дори и в най-реномираните болници, където уж си като на хотел.
Софиямед колкото си има своите недостатъци, толкова си е огромно предимство да родиш при лекар на когото имаш доверие.
“Изкуствено/ненужно” давани антибиотици има и в други известни болници. Никой не знае и колко реално им се дават антибиотици. Никой не може да каже на 100% нищо. Само в неонатологичните отделения си знаят какво правят.
Просто знайте, че ако един лекар ви прави спокоен, ако имате доверие на този човек, преживява се. Конкретно в Софиямед няма да се държат зле с бебето ви, няма да го наранят или нещо подобно. Отношението се изтърпява, не е приятно, факт и по-назад го казах, но се изтърпява и даже към днешна дата е много по-добро от преди години.
И трето дете да имам животни здраве, пак бих избрала да родя там Simple Smile

И сега да споделя, че на нас може би ще ни се наложи да се върнем в неонатологията два месеца по-късно заради здравословен проблем. И въпреки на моменти неприятното отношение на завеждащата лекарка, смея да кажа, че добре че бяха тези лекари, за да видят проблем у моето бебе (на прегледа по пакета) и правят всичко възможно да се погрижат отново за него. А вече дори не е новороден и не е тяхно задължение.

# 717
  • Мнения: 206
И за двете отговорът е Не. Съжалявам ако това ще те разочарова, но не позволявят от Ковид насам дори да влизат външни хора в отделението, камо ли за нощувки. Лекарката ми обясни, че било възможно ама те настаняват в друго отделение, не в АГ. В хирургия май или нещо такова.
А за кожа до кожа, точно неонатолозите са причината май да не може. Взимат веднага бебето да го оправят и после го водят в неонатологията за преглед и изследвания вече. Само ти го показват набързо до лицето.

Вижте, нека бъдем реалисти. Наистина няма перфектно място. Ако някой ми каже, че има място със 100% положителни мнения, откровено няма да му повярвам. Различни преживявания навсякъде, дори и в най-реномираните болници, където уж си като на хотел.
Софиямед колкото си има своите недостатъци, толкова си е огромно предимство да родиш при лекар на когото имаш доверие.
“Изкуствено/ненужно” давани антибиотици има и в други известни болници. Никой не знае и колко реално им се дават антибиотици. Никой не може да каже на 100% нищо. Само в неонатологичните отделения си знаят какво правят.
Просто знайте, че ако един лекар ви прави спокоен, ако имате доверие на този човек, преживява се. Конкретно в Софиямед няма да се държат зле с бебето ви, няма да го наранят или нещо подобно. Отношението се изтърпява, не е приятно, факт и по-назад го казах, но се изтърпява и даже към днешна дата е много по-добро от преди години.
И трето дете да имам животни здраве, пак бих избрала да родя там Simple Smile

И сега да споделя, че на нас може би ще ни се наложи да се върнем в неонатологията два месеца по-късно заради здравословен проблем. И въпреки на моменти неприятното отношение на завеждащата лекарка, смея да кажа, че добре че бяха тези лекари, за да видят проблем у моето бебе (на прегледа по пакета) и правят всичко възможно да се погрижат отново за него. А вече дори не е новороден и не е тяхно задължение.

Много ми беше полезно, благодаря!

# 718
  • Мнения: 121
Нали ви дават епикриза при изписване?!
Значи раждате на място, на което нямате доверие на лекарите и те заразяват децата, сериозно ли? Т.е. лекарите са хванати от улицата дилетанти, които нищо не разбират, логиката е странна.
И вие имате поглед над цялото отделение, документи, направления и точене на каса, лекарите си тръгват със сакове с пари.
Само да ви кажа че в  моята епикриза не беше отразено нито какво се случи с мен нито с детето . Изобщо не беше споменато че детето е пили антиобиотик , моето усложнение също не беше описано .

# 719
  • Мнения: 1 275
Разбира се, че може да се плати самостоятелна стая и да се плати за придружител. Има си ценоразпис и изобщо не е евтино, но ако сте секцио и мъжът Ви има желание да дойде, със сигурност ще се чувствате много по-добре. Най-малкото няма повивалници във всяка стая и с операция ще е трудно да се сгъвате да сменяте памперси на леглото. Имате време, изчакайте да видите дали първо изобщо ще ви дадат детето, защото наистина много голям процент са с гранично CRP и с удължена пътека или някаква друга инфекция, налагаща удължен престой. Около 70% от бебетата, родени в тази болница, имат проблем, налагащ ползването на пътека.

Общи условия

Активация на акаунт