Претенции на свекървата за празнуване на рожден ден

  • 23 658
  • 190
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 12 006
Наиситина, ако спре да ви говори ще си починете от нея. Вероятно ще е за някакъв период, докато й мине, но поне в този период ще имате почивка от нейните напрягащи циркове. Радвам се, че въпреки театрото сте удържали на решението си и не сте се "огънали" пред нея. Време е да се замисли, че за вашите неща от живота си взимате решени вие, както на вас ви харесва, а не тя по нейни критерии за хубост.

# 151
  • Мнения: 690
Браво че сте успяли да устоите на тези циркове и още по-голям браво на мъжа ти, че те е подкрепил и бе застанал зад теб. Много често мъжете се пречупват при такива ситуации, особено когато мама имитира че и станало лошо. Много късмет занапред. Може така като си помълчи свекърва ти няколко месеца да осъзнае истински важните неща. И да няма подобни стресови ситуации.

# 152
  • Мнения: 2 812
Има 80 теми за свекървите, защото снахите си мълчат и се оставят да бъдат командвани от "мамите" си. Къде заради синове им, къде за да помагат за внуците, къде по други причини.
Няма начин човек да не разбере от НЕ. Не само свекърви, родители, съпрузи, деца ...
Онзи ден баща ми се опита да ми каже какво да направя .... Е, не му се получи.

Та по темата. 1-ви път тесла, 2-ри път тесла, .... ще разбере, къде ще ходи. Свекървата да организира рождените дни с гостите, а рожденниците да заминат на двудневен уикенд Stuck Out Tongue Winking Eye.  Ще бъде весело. Като звънне по телефона да чуе истината: "Ние не желаем да празнуваме, празнувай си ти."

# 153
  • Мнения: 11 363
Е, то не всеки иска да се конфронтира, да засегне, обиди или дори да прекърши хатъра на близките си. Някой дори искат близките им да са щастливи, дори търпейки някой несгоди /това е напълно неразбираемо за други  Mr. Green/

Тези дето са рязки и накълцват словесно всеки с претенции около тях смятат, че няма как да не приемат тяхното НЕ. Ами има - просто не всеки иска да нарани другите. Нито пък другите са длъжни да траят рязки и груби хора. Лесно се остава сам, под мишничка с принципите  Laughing

Въпрос на комуникация с близките е. Лично аз не контактувам с резки и груби хора. Всяко нещо може да бъде казано и доказано по много начини.

Последна редакция: нд, 30 юли 2017, 22:26 от the Дорис

# 154
  • Мнения: 2 489
Съгласна съм Дорис. Трябва човек първо да опита с хубаво. Обаче, ако насреща си имаш нахални хора, които не разбират от дума, понякога се налага да си по-рязък и твърд. Разбира се без обиди и грубости.

# 155
  • Мнения: 2 812
Не обиждаш никого. Просто си живееш твоя живот по твоя си начин. Слава Богу в нашето семейство рядко се случва някой да ни казва какво да правим. По скоро се допитват до нас. И заедно взимаме такива решения, а не някой да натрапва мнение, да ни командва.
Явно сме попаднали на свесни хора.

# 156
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Няма нармален човек, който да си търси конфликт. Аз и по този начин отсявам, както вече казах хората, с които в действителност сме си ценни и се обичаме. Хора, с които можеш да се разбереш нармално и човешки.
В случая конфликтната и груба личност е свекървата и как да реагираш на такъв човек?
 Всеки иска близките му да са щастливи, но за близките важно ли е щастието и спокойствието на човека, който стои срещу тях? А това с нараняването вече пресоли драмата. И аз ще бъда безкрайно наранена, ако някой се опитва да ораганизира и да ми налага парти в моя дом, на мой гръб и без моето желание.

# 157
  • Мнения: 13 770
Значи драмата е приключила добре за авторката. Засега Wink Рождените дни май бяха към края на август, така че има още доста време за манипулации от страна на свекървата. Дано вече се кротне, но все пак бъдете внимателни, да не ви домъкне гости без предупреждение Mr. Green

# 158
  • Мнения: X
...да не ви домъкне гости без предупреждение Mr. Green
Пепел ти на клавиатурата, но това е напълно възможно.

# 159
  • Мнения: 18 574
Нали има вода на чешмата да пийнат една студена...

# 160
  • Мнения: 690
Значи драмата е приключила добре за авторката. Засега Wink Рождените дни май бяха към края на август, така че има още доста време за манипулации от страна на свекървата. Дано вече се кротне, но все пак бъдете внимателни, да не ви домъкне гости без предупреждение Mr. Green
Не вярвам да е толкова нагла, че да домъкне гости ей така. А и нали им е сърдита и не им говори.

# 161
  • Мнения: 11 363
А това с нараняването вече пресоли драмата. И аз ще бъда безкрайно наранена, ако някой се опитва да ораганизира и да ми налага парти в моя дом, на мой гръб и без моето желание.

Не си ме разбрала правилно... но дори и в този контекст - кое е по-ранимо да накълцаш някого словестно и той да се свие като опарен или да нараниш някого налагайки му се как да празнува?

# 162
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Хах,  ако говоря за себе си със сигурност няма начин някой да ми се наложи по такъв начин. Правилно е да не ми влизат в личното пространство като слон в стъкларски магазин, а ако се объркат случайно да разбират от кротко не, а ако не разбират от 2-3 не-та, е правилно да постъпя, както преценя в моя полза.
Правилно е да не се нараняваме взаимно.

# 163
  • Мнения: X
Дорис, защо си мислиш, че дебелокожите нахалитети имат свойството да се свиват душевно, дори от словесно накълцване? Ех, де да беше възможно!

# 164
  • Мнения: 11 363
Е, то може да говорим и за добронамерен, но елементарен човек. Такъв е много гадно ако нараниш, щото не се усеща кога да спре.

Общи условия

Активация на акаунт