Алтернативни продукти за дамска хигиена 7

  • 71 843
  • 753
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 30
Широка е, но се слага по друг начин. Бута се навътре и нагоре. Дано се включи някой с повече опит да даде съвет.

# 286
  • Мнения: X
Хъм. Аз гледам на Софткъп да натискам така, че задният ръб (който вече е вкаран), да не отива (много) нагоре, защото може да застане пред цервикса и все едно не съм сложила чашката. Само че Зиги е твърда, а Софткъп е едно найлонче, само ръбът е твърд.

# 287
  • Мнения: 30
Имаш ли протичане със Софткъп?

# 288
  • Мнения: X
Абсолютно никакво. Но след като я стопих, не посмях да я ползвам в силните дни - паднаха се делници, а на работа не ми се щеше да рискувам с нова чашка. Ползвала съм я само през нощта, никакви протичания.

# 289
  • Мнения: 30
Аз като бях със Зиги имах чувството, че каквото има да изтича направо си минава покрай чашката и вътре няма почти нищо. Явно не я слагам правилно. Нищо ще продължавам с опитите.

# 290
  • Мнения: X
А проверяваш ли дали е застанала където трябва? Аз винаги проверявам, вкл. със Софткъп - ако не е на място, вадя и пак слагам. Зиги е доста голяма, би трябвало да се усеща, ако е неправилно поставена, ама пък знам ли.
Вчера през деня бях със Софткъп, всичко беше ок, но пък са ми последните 3 дни.

# 291
  • Мнения: 30
Можеш ли да обесниш как трябва да е застанала

# 292
  • Мнения: X
Доколкото видях, Софткъп трябва да е в хоризонтално положение при поставяне. И аз така съм внимавала да я поставям. Накрая натискам предния ръб нагоре, за да влезе и той. Проверявам с пръст как е поставена -  не трябва да усещам цервикса да е над или извън ръба. И самата чашка не трябва да я усещам. При мене цервиксът е средно нисък, дори и извън цикъл го напипвам, така че ако случайно не е в чашката, ще разбера. Само 2 пъти ми се е случвало да не е - един път съвсем първото ползване на Мелуна и втори път с адски мека китайска чашка с 'оттичане', която се беше разтворила преди да я наместя.

# 293
  • Варна
  • Мнения: 1 753
Доста се разколебаха за Зиги след последните коментари. А и се замислям колко реално й е обемът, след като се поставя толкова близо до шийката и тя реално отнема част от обема. Другото, което ме притеснява е това, че се използва само 2 години. Някой срещал ли е инфо защо е така, нали и тя е медицински силикон? А другите чашки са по 5-10 години, къде е логиката... Ако реша да взема друга чашка, пак ще е класическа форма, вече има и други марки с голям капацитет, попаднах на една към 50 мл.

# 294
  • Мнения: 3 480
Предварително се извиняам, че не съм чела темата. Стана ми интересно - къде почивствате меките превръзки за многократна употреба?

# 295
  • Мнения: X
Предварително се извиняам, че не съм чела темата. Стана ми интересно - къде почивствате меките превръзки за многократна употреба?

Перат се в пералнята. Аз ползвах торбичка за пране и си ги перях само тях без други дрехи. Иначе може и на ръка, ако нямаш достатъчно да ти стигнат за целия цикъл.

# 296
  • Мнения: 3 480
Така и предположих - няма как да ме спечелят.  Peace

# 297
  • Мнения: X
С чаша е много по-лесно и хигиенично. Аз съм минала и през двете и много рядко вече ползвам платняна превръзка, най-вече ако знам, че няма къде да изпразня чашата и ми е втори или трети ден.

# 298
  • Мнения: 19 334
С чаша е много по-лесно и хигиенично. Аз съм минала и през двете и много рядко вече ползвам платняна превръзка, най-вече ако знам, че няма къде да изпразня чашата и ми е втори или трети ден.
Но чашите крият риск от синдром на токсичен шок също като тампоните.

# 299
  • Мнения: 29 762
С чаша е много по-лесно и хигиенично. Аз съм минала и през двете и много рядко вече ползвам платняна превръзка, най-вече ако знам, че няма къде да изпразня чашата и ми е втори или трети ден.
Но чашите крият риск от синдром на токсичен шок също като тампоните.

Не е така. Точно обратното.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт