Къде да подам оплакване срещу детската кухня?

  • 2 544
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 493
Общината общината... ! Поне при нас те се отчитат в общината - ама не в Столична община ами район еди-кой-си (в случая Средец). Незнам при вас как е, предполагам, че голямата Община е разделена на по-малки районни общини (или както тамс е водят). Всичките им заповеди и ала-бала се спускат от там. Самият факт, че в една кухня е едно в друга друго значи, че не се командват от едно място. Аз мисля, че би имало ефект и в никакъв случай не се отказвай от жалбата си. Още по-ефективно щ е е ако хванеш още някое и друго майче да напише или поне да се подпише под твоята... УСПЕХ!

# 16
  • София
  • Мнения: 105
    В РИОКОЗ /районна инспекция по опазване и контрол на общественото здраве/ - там има инспектор, който отговаря за детските млечни кухни. Общините само дават средствата, но контролиращият орган е РИОКОЗ. Има специален рецептурник за детските кухни, към който трябва да се придържат - използването на кренвирши е недопустимо. За съжаление тук ги дават дори и в частната кухня #2gunfire

# 17
  • Мнения: 368
Renci напълно те подкрепям в начинанието.Всеки ден се ядосвам с детските кухни и отлагам записването на сина ми.
Първо в другите градове(за София не знам) кухнята е разделена по месеци.
Например от 4 до 6 месеца храните са 2 - пасирано зеленчуково пюре и кисел,
от 6 до 10 месеца са 3, но вече пюрето е с месо има и супа и кисел, а след 10 месеца си готвят както в Пловдив за деца,а не за бебета.
Като разбереш на кой адрес да изпратиш жалбата си ми го кажи аз ще изпратя предложение за разделение по месеци. За следващите след нас  Laughing

# 18
  • Мнения: 480
Мимоза, и в София не е по-различно! В нашата квартална кухня (от която аз се отказах на първия месец) децата от 10 м. до 3 г. ядат едно и също, тъй като кухнята е към ясла. Пример - кифла с шоколад, пържено кюфте... Който иска - взима, пасира, което не става за неговото дете - не го дава и така. Като забраниха пилешкото - почнаха през ден боб и леща, тук-таме грах. През краткото време, в което аз взимах храна от там, кремвирши не додаха, явно при Ренци са по-заможни  Crossing Arms  Crossing Arms

Аз се отказах, без да се обяснявам, но може би повече такива като Ренци биха ги накарали да се замислят! Ренци, подкрепям те и стискам палци да постигнеш нещо!  Praynig Hug

# 19
  • Мнения: 4 068
Днес приобщих още 3 майки към каузата. Сега остава да напечатам жалбата и да я подам. В петък ще ме кара мъж ми с колата, че нямам идея къде е РИОКОЗ.

# 20
  • Мнения: 4 068
Ей сега открих сайт на РИОКОЗ Пловдив и пуснах жалба там. Написах им, че в рамките на тази седмица ще внеса и официална жалба на място. Надявам се да обърнат внимание на проблема. Ако не ще търся други варианти.

# 21
  • София
  • Мнения: 105
Тъкмо щях да ти пиша, че имат сайт - много си бърза! Успех!!!

# 22
  • Мнения: 179
Защо не се обадиш във в. Марица?!  newsm78 Те и без това само сензации търсят!  Не оставяй нещата! #Cussing out  #2gunfire

# 23
  • Мнения: 4 068
Ами аз имам познати в Пловдивската обществена телевизия и също така познавам оператора на Курдов от Господари на ефира, но си мислех първо по нормалния начин да видя дали ще се оправят нещата. Дет се вика со кротце, со благо и со малко кютек.

А не стига, че се ядосвам на кухнята ами и днес заформих спор с една доста голяма група циганки, които взимат храна от тази кухня. Всеки ден се пререждат и направо са много нахални. Днес им направихме забележка и те като викнаха....направо не е истина. Имали си работа и много бързали. И все те били онеправдани. Абе аз трябва да пратя мъжо веднъж да вземе кухнята. Той хич не ги обича такива неща и белким ги сложи в ред малко. Уж не съм расист, ама покрай тая кухня може и да стана.
сори за отклонението!

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
...Като забраниха пилешкото...

И аз сори за отклонението, но защо е забранено пилешкото?! По мои наблюдения в Шумен навсякъде продължава да се готви пилешко. Просто са по- строги санитарно- хигиенните условия при подготовката и готвенето му.

# 25
  • Мнения: 4 068
Ами май заради птичия грип имаше забрана в детските кухни, яслите и градините да се готви с пилешко. Но после май я отмениха. Нещо такова ми се върти из главата.

# 26
  • Мнения: 292
Иначе РИОКОЗ си е пак ХЕИ-то ... Дано се поразмърдат!!! Ренци, ако имаш нужда от каквато и да е помощ - насреща съм! Мноооого съм им набрала напоследък и аз на разни измислени чиновници тук-там!!!!

# 27
  • Мнения: 4 068
Днес мъжо ще внесе жалбата.
Атропа, ако се наложи подкрепа ще свиркам. Благодаря ти!

Общи условия

Активация на акаунт