Какво ще направите ако мъжа ви бие детето ви?

  • 70 525
  • 1 292
  •   1
Отговори
  • Мнения: 563
Тва питах в една тема,обаче тя беше за друг случей затова го правя тука,защото ме интересува и е важно за мен.Как като родители и майки ще реагирате ако примерно се върнете от бач и видите мъжа си да пребива детето ви,като ви казва че то е заслужавало.Ще го защитите ли или ще кажете Майната му,щом го прави значи е прав?

# 1
  • Мнения: X
Дете да заслужи да бъде пребито???  Shocked

# 2
  • Мнения: 1 109
Влизам в боя и аз и мъжът пада в нокаут след неочакван удар с ваза. Изобщо не мога да допусна, че на моя мъж някога би му минала през ума подобна мисъл, но ако разглеждам ситуацията чисто хипотетично, едва ли някоя майка тук ще застане на страната на мъжа си в подобен момент.

# 3
  • София
  • Мнения: 27 992
Ще го защитя, разбира се. Абсолютно против каквото и да било насилие срещу деца съм. Никога не сме удряли детето си. За да бъде пребивано дете, то трябва да е убило някого. Няма друго извинение за насилника.

# 4
  • Мнения: 88
Какъв е този въпрос?! Flushed Какво би могла да направи една майка ? Първо ще строша няколко чинии в главата му, след което ще го изхвърля навън като мръсно коте. Ако мъж бие жена или дете изобщо мъж ли е?

# 5
  • по пътя
  • Мнения: 2 360
Не смея да отговоря, че сега са пости Богородични. Ще стане страшно. Никога да не се случва, на мъжа ми най- вече.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
По принцип, родителите би трябвало да действат на единен фронт. Така децата са най- щастливи. Родителите също. Няма как да защитя детето, пред детето... колкото и да ми се иска... то трябва да знае, че мама и тате знаят какво вършат...
Т.е., в началото, колкото и да ми е неприятно, ще замълча, но по- късно, на саме, ще обсъдим нещата....

...мисля, че мъжът ми никога не би ударил децата

# 7
  • Мнения: X
По принцип, родителите би трябвало да действат на единен фронт. Така децата са най- щастливи. Родителите също. Няма как да защитя детето, пред детето... колкото и да ми се иска... то трябва да знае, че мама и тате знаят какво вършат...
Т.е., в началото, колкото и да ми е неприятно, ще замълча, но по- късно, на саме, ще обсъдим нещата....

...мисля, че мъжът ми никога не би ударил децата
Т.е., ако хипотетично приемем, че мъжът ти пребие детето ти, ти ще го подкрепиш пред детето и така детето ще е щастливо, че мама и тате знаят какво вършат и действат на единен фронт?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 737
По въпроса- Всичко е относително,но категорично за пребиване ако става въпрос,разбира се,че трябва да се защити детето.Каквото и да е направило не заслужава побой!Друго е ако го е плеснал един-два пъти колкото да се стрестне. Зависи и какво е направило детето.
Извън въпроса-гледам,че авторът е мъж и ми стана интересно.....

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Все някога, на някой му се случва да изтрещи...но минаваме заедно през това и се подкрепяме до край, в отглеждането на децата Simple Smile

# 10
  • Мнения: 11 234
Какво трябва да е направило едно дете, за да си е заслужило пребиване?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 737
Все някога, на някой му се случва да изтрещи...но минаваме заедно през това и се подкрепяме до край, в отглеждането на децата Simple Smile
Точно! Hands Thumbsup

# 12
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 847
Винаги, когато съм срещала в книги или в новини случаи, в които майки са прикривали или неглижирали насилие над децата им, съм мислила, че нещо им хлопа, в най-добрия случай. Изумена съм, че и тук може някой да подкрепи такова държание.

# 13
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм изумена..кой това?

# 14
  • Мнения: X
О, да, да пребиеш едно дете е дреболия. Как можах да забравя! Важното е, че се подкрепяте и минавате през нещата заедно. Децата със сигурност ще го оценят. Ще научат и ценен урок от мама и тате, а именно, че побоят е нормална част от човешките отношения. И ще започнат и те да бият- в училище, после своите деца, а на финала мама и тате.

Общи условия

Активация на акаунт