"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 32

  • 48 414
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 866
Тази тема е за всички, които имат съмнения, че може да са забременели. Моля, ограничавайте се само до задаването на конкретни въпроси. За споделяне на вълненията около забременяването потърсете двете отчетни теми в същия подфорум.


Полезна информация:


Тестовете за бременност дават най-коректни резултати, когато са направени навреме,а именно:
Кръвен тест (бета ЧХГ) – най-рано 11 дни след ДОКАЗАНА овулация
Уринарен тест – най-рано 12 дни след ДОКАЗАНА   овулация или на първият ден от закъснението.
Щом на уринарния тест се появи втора черта, колкото и бледа да е тя, теста е положителен



Във  въпроса си не пропускайте следната информация:
1) Дата на последната менструация и продължителност на месечния цикъл (от първи ден на менструацията до първия ден следващата менструация; за първи ден се счита денят с истинско кървене, а не само зацапване);
2) Метод на засичане на овулацията, ако има такъв;
3) Ден/дни с непротектиран полов акт (дни със съмнение за евентуално зачеване);
4) Лекарства, които биха имали някакво значение (прогестеронови препарати, противозачатъчни, Клостилбегит, Кломифен и др.)
5) Правени ли са хормонални изследвания и има ли отклонения при тях
Така ще бъдем максимално полезни.

Моля задавайте въпросите си тук, за да не се създават нови теми с еднакво или подобно съдържание.

Успех и се надявам да намерите отговор на въпросите си!

# 1
  • Мнения: 25 645
Не знам как  се цитира мнение от старата тема, но да кажа на момичето, че щом има менструация, не е бременна. Има значение. Wink
А шуър чека с точката е по скоро невалиден.

# 2
  • Мнения: 5 468
Fire, менструация по време на бременност не може да има. Разбира се, недей да бъркаш менструация със зацапване.

Да допълня, че престото е отрицателен.

# 3
  • Мнения: 783
Явно си внушавам,прави сте момичета-благодаря за отговорите.😊🤗

# 4
  • Мнения: 1 019
И на мен ми изглежда птрицателен... за съжаление това бебеправене може да ни побърка от желанието да видим втора черта... аз съм виждала много такива, въображаеми, които не потъмняваха. Нооо винаги има изключения, така че може и да греша за теб сега Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 898
Аз също не виждам 2ра черта на теста.. А що се отнася до кървенето по време на бременност, то изобщо не е безобидно! Всяко кървене по време на бременност е притеснително и не е нормално.

# 6
  • Мнения: 70
Дами няма да изпадам в обяснения кое към коя, но на последните тестове които са качвани за съжаление и аз не мога да видя втора черта. Особено с цикъл - да вярно е има жени със цветна бременност ако наистина виждаш черта на живо изчакай малко и повтори, но ако си е нормален с обилно течение или последните месеци си имала оскъдно течение за съжаление не мисля, че ще има две чертички.

Qgoda89 По рано имаше още едно момиче с няколко изменения в цикъл и т.н. и както на нея така и на теб ще ти кажа моя случай. Аз също исках много две черти и може би малко си внушавах някой неща, но с течение на времето забелязах, че от както започнахме да правим бебе имах изменения в тялото и в цикъла. Така, че повярвай ми ако е бременност или няма нищо да разбереш или това което ще усетиш ще е коренно различно от МЦ.

# 7
  • Мнения: 2 630
Момичета, имам биохимична. След колко време да очаквам цикъл? И колко обилен е той?

# 8
  • Мнения: 21
Здравейте момичета да се запиша и аз в новата тема!Днес бях на преглед да видим фоликулите  има и в двата ячника по няколко ,най-големия е в дясно с размер 14мм в понеделник пак съм на преглед да видим,днес ми е 14 ден от цикъла  .Дано този месец се получат нещата защото предния О ми е била късна на 23 ден  и изобщо не съм се сетила да работим по въпроса тогава!!Успех на всички!!

# 9
  • Мнения: 10
Здравейте, момичета! Имам следния казус: закъснява ми 3-ти ден. Вчера правих тест, но беше отрицателен (не го направих с 1-ва урина). В деня преди датата на М имах адски силна болка в левия яйчник, но премина за ден. От няколко дни ме боли кръста (при мен не е симптом от ПМС), всяка сутрин ми се гади. Цикълйт ми е редонен, предходния месец дори ми подрани. Пия хапчета, които не са подходящи за бременни (от момента на съмнение ги спрях). Дайте съвет щога за повторя теста, някоя попадала ли е в това положение?

# 10
  • Мнения: 4 518
Купи си шуър чек и го направи утре с първа урина.

# 11
  • Мнения: 3
Здравейте, по принцип с приятеля ми се пазим,но юни месец ми дойде със супер слабо течение ,почти като зацапване,след това юли имах чувството като ми дойде,че ще ми изтече всичката кръв и от тогава гърдите ми са странни подпухнали и венести и напоследък ме наболяват доста ,възмо но ли е да е някаква странна цветна бременност.

# 12
  • Мнения: 7 519
Колко пъти трябва да се казва, че след като правиш секс, винаги има шанс да си бременна и никой не може да ти каже нищо със сигурност, докато не си направиш тест за бременност.

# 13
  • Мнения: 70
Здравейте, момичета! Имам следния казус: закъснява ми 3-ти ден. Вчера правих тест, но беше отрицателен (не го направих с 1-ва урина). В деня преди датата на М имах адски силна болка в левия яйчник, но премина за ден. От няколко дни ме боли кръста (при мен не е симптом от ПМС), всяка сутрин ми се гади. Цикълйт ми е редонен, предходния месец дори ми подрани. Пия хапчета, които не са подходящи за бременни (от момента на съмнение ги спрях). Дайте съвет щога за повторя теста, някоя попадала ли е в това положение?

Според мен изчакай поне до утре сутрин и го направи отново с първата урина. Що се отнася за симптомите като гадене и болки в кръста само ти си знаеш дали са нормални за теб. От личен опит знам, че не всичко е свързано с бременност понякога е просто измяната на времето. Изчакай сутринта и направи още един тест. Успех.

# 14
  • Мнения: 25 645
Колко пъти трябва да се казва, че след като правиш секс, винаги има шанс да си бременна и никой не може да ти каже нищо със сигурност, докато не си направиш тест за бременност.
Те не са разбрали още, че дойде ли им обилна менструация няма как да са бременни, и пак питат ... Tired

Общи условия

Активация на акаунт