Аз пак да досадя, ама имам нужда от съвет...

  • 2 403
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 650
обикновено в къщите от 70-те и 80-те има паркет под мокета, надали ще ви разрешат да правите нещо. Ама този влакнистия 3-4 пръста се сещам е ужасен! Няма как да го окосите Laughing и моят мъж има алергия към домашен прах но досега не сме си позволили паркет Cry иначе за две години според мен поне ги изкрънкаите да платят едно почистване стабилно-две години са много!

# 31
  • USA
  • Мнения: 2 151
Как само ги мразя тези килими Twisted Evil.Ужассс!Добре,че най-после се отървахме от тях-в новата къща всичко е плочки. Sunglasses
Да ти кажа 11 години сме викали фирма веднъж годишно,а иначе на 3-4 месеца сме  прали мокета с ей това http://www.rugdoctor.com/
Наема се за 24 часа и струва около 30 $+си купуваш препарат за около 20$.Мъжа ми я вършеше тая работа,и го карах да повтаря и потретя докато не излезе съвсем чиста вода.Не е трудно,и аз съм пробвала,можеш и да не използваш препарат,а само гореща вода.Остава малко влажно(особено ако повтаряш),но при нас не е проблем,защото е все топло и за ден изсъхва.И с фирма,и с тази машина не съм забелязала да мирише след това,но знам ли...ние не сме алергични.

# 32
  • Мнения: 2 381
Tandoori,
значи от всички видове прахосмукачки на първо място са Kenmore, Bosch също е в началото, но я дават много скъпа.
За килими, които ти описваш препоръчват uprights.

# 33
  • Мнения: 7 091
Tandoori,
значи от всички видове прахосмукачки на първо място са Kenmore, Bosch също е в началото, но я дават много скъпа.
За килими, които ти описваш препоръчват uprights.

Много мерси за информацията!!
Девойки, сега четох за астмата и тези килими и направо не ми се говори! Няма да си разболявам тука семейството заради тях Close  и реших още утре да говоря с човека дето е строил къщата( той е "гадже" на едната от бабите хазайки Wink ), да го питам какво има под килимите и ако е паркет, ще ги врънкам да го отлепим ( ако трябва ще им го изперем и приберем после като се изнесем да си го слагат пак) и ще видим в какво състояние е паркета отдолу. Представям си, при положение, че са прани върху него килимите, ама ако трябва ще го намажем с нещо и аз не знам още.
Та стискайте палци, дано се съгласят. Каквото и да стане обаче много работа ме чака, направо не знам как ще се оправя, Аз почнах отгоре надолу, сега мия прозорци, пера пердета, щори, ама много бавничко става, защото тати ни работи извънредно и самичка направо ми е мъка.

# 34
  • Мнения: 380
Tandoori , тия мокети са толкова отвратителни, че няма да ми стигнат думите да опиша. Толкова са дебели, че прахуляка се трупа и няма как да се изчисти ефикасно. Аз имам прахосмукачка без торба, с такъв резервоар дето е прозрачен и като видя какво става след прахосмукиране направо ми става зле  Crazy. Ма и ние сме под наем всички апартаменти в които сме живяли досега е бил такъв мокета, дори в един от тях и в банята имаше #Crazy.
Провери в Sears, Homе Depot или Walmart за такива специални машини. Мисля, че можеш да наемеш такава за кратко и сам да си изчистиш мокета.
Дано успееш да убедиш хазяйките да смените гадните мокети Praynig

# 35
  • Мнения: 677
Ако ще переш с нея всеки ден, то която и да е прахосмукачка с пара ще ти свърши работа, но ако не мислиш да переш всеки ден и златна да купиш, все ще си е същото с алергията (астма конкретно).
Като ходиш по него, ако не е влажен се вдигат гадните микроскопички частици от проклетия мокет и който има алергия си е жив загинал!
Решенията са две - жилище без килими, пердета, плюшени одеала и подобни или постоянно наливане с лекарства, да се тушират малко страданията.

Колкото за прането на килимите идете в home depot и си вземете една под наем, мисля че около 60 е за един ден и си ги изпираш самал Препаратите също можеш да си избереш да не са миризливи.

Връщам се да добавя, че прочетох дето си мислела да вдигаш мокета. Отдолу са си най-обикновени дъски и е залепено върху тях.
Като го махнеш остават следи от залепналата основа на мокета и ...... това не се чисти - обикновено махат един за да сложат друг или се слага паркет отгоре.
От друга страна жилище без мокет под наем едва ли ще намериш (изключение ако е първи етаж) - имат някакво глупаво изискване какъв процент от квадратурата да е на килим, поне така е тук в ню йорк.

Последна редакция: чт, 11 май 2006, 04:28 от debora

# 36
  • Мнения: 7 091
Връщам се да добавя, че прочетох дето си мислела да вдигаш мокета. Отдолу са си най-обикновени дъски и е залепено върху тях.
Като го махнеш остават следи от залепналата основа на мокета и ...... това не се чисти - обикновено махат един за да сложат друг или се слага паркет отгоре.
От друга страна жилище без мокет под наем едва ли ще намериш (изключение ако е първи етаж) - имат някакво глупаво изискване какъв процент от квадратурата да е на килим, поне така е тук в ню йорк.

За дъските- поне на третия етаж е паркет, не е просто дъски, така че докато не ми кажат, че е дъски, ще се надявам  Sad

А това за задължителния процент от квадратурата вярно ли е наистина?! #Crazy Да бе, направо имат да попълват процент с астматици и алергични! #2gunfire

# 37
  • Мнения: 1 116
Няма отърване от този мокет, ама стандарта им е такъв тук. Вече в новите къщи тук, дневната е с паркет или ламинат, но всичко друго си е мокет. Единственото му предимство е че поне малките падат на меко Simple Smile, та малко се успокоявам.
Аз имам ей тази за пране
http://www.amazon.com/gp/product/B00005UP2C/qid=1147327749/sr=1- … ance&n=284507
Купих си я преди повече от две години, като бях бременна с малката и доста съм чистила с нея докато бях бременна, дори и няколко дни преди да родя. Тя е сигурно най-ниския клас, много е лека и лесно се чисти с нея. Но тя е повече за освежаване, или ако децата разлеят нещо, а то се случва почти всеки ден.

# 38
  • Мнения: 1 393
Колкото за прането на килимите идете в home depot и си вземете една под наем, мисля че около 60 е за един ден и си ги изпираш самал Препаратите също можеш да си избереш да не са миризливи.
Или това, или извикай фирма- мисля че ще ти свършат добра работа и не мисля че ще мирише. Знам за каква миризма говориш- и на мен ми се е случвало като съм търсила апартаменти навремето да влезем в някой и да мирише килима именно така- това според мен е сигурно, защото е много стар и захабен и наистина е чистен с някакви гадни, силно миришещи препарати след поредните наематели.
Аз лично не мисля, че тези прахосмукачки от типа Rainbow вършат кой знае каква работа и
поне тази, която аз съм ползвала (обаче не помня марката, бяхме я взели назаем от свекърва ми преди две години в стария апартамент) със сигурност остави мокета (килима) влажен, макар и видимо освежен.
Аз бих те посъветвала да търсите ново място. Знам че звучи генерално, но при положение, че мъжа ти е с такова заболяване (и моят е по същия начин) и скоро ще имаш лазещо навсякъде бебе може би не е лош вариант, за който да се мисли също.
Но вие си знаете най- добре.
Със сигурност професионално чистене на килима ще позакърпи положението обаче, мисля аз.
Желая ти успех! 

# 39
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
купих си наскоро прахосмукачка, която пере и съм много доволна. пере много добре, но си е трудоемко. не е за теб сега. викнете фирма и после си поддържайте с нея.
и мъжа ми има алергия, която води до някакво гадно възпаление на синузита и е кошмар. не могат да разберат от какво е. тук рядко го хваща, но като дойде във България на 2-я ден я хваща Sad


Ние точно така мислим да направим, сега ще извикаме фирма ( която явно ще трябва да пере с някакъв по-обикновен препарат, не с химии) и после ще поддържаме с другата.
А твоята прахосмукачка каква марка е?


тази
http://www.dooyoo.co.uk/vacuum-cleaner/hoover-brush-and-wash

# 40
  • Мнения: 7 091
Много благодаря на всички, които ми писаха със съвети, а и да си се оплачем Wink  Laughing
Ситуацията е, че не дават да се вдигат килимите, както се и очакваше, а и дървения под отдолу ще иска голяма обработка, която на тяхната къща просто няма да направим. Ако беше наша, има смисъл, ама да дадем толкова пари ей така просто не става. За момента решихме да извикаме да изперат килимите ( фирма), да си вземем нова прахосмукачка, с която да мога поне веднъж в седмицата да минавам с пара или перяща и да си вземем пречиствател за въздух. И най-важното....да си потърсим нова квартира поне за догодина. Нещо не се чувствам добре и се притеснявам бебка да не ни изненада по-рано, та май замръзваме в тази точка поне засега. Аз съм се хванала да чистя прозорци  и да пера пердета сега, да видим докъде ще я докарам до края на седмицата.
Още веднъж много ви благодаря! Hug

Общи условия

Активация на акаунт