Разлика в годините на децата.

  • 2 507
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 425
Майчета, кажете ми каква е разликата в годините между децата ви. Вики и бебето, което чакаме ще имат 2 г. и 3 мес. и от сега се замислям кое, как ще бъде.  newsm78
Дали каката ще е внимателна към бебето или ще го има за кукла? Много ме притесняват тези мисли напоследък. Споделете опита си? Благодаря предварително.   bouquet

# 1
  • Мнения: 221
при нас разликата ще е 2г без 1м и аз като теб се притеснявам,защото батито няма да го даваме на ясли,а ще си го гледам аз и моя съпруг. Мисля ,че ще се справяме добре и исе надявам и да се оправи злоядия батко,покрай другото бебе.Пожелавам ти успех и търпение  bouquet

# 2
  • Мнения: 160
живот и здраве при нас разликата ще е 1год. и 4 мес. Wink

# 3
  • Мнения: 5 577
Боже, възхищавам се на тези разлики!

Много сили ви желая!   bouquet

# 4
  • Мнения: 967
Аз все още съм с едно дете, но от наблюденията ми от познати мога да кажа, че обикновено като разликата е малка по-голямото дет ревнува от бебето и понякога не го иска. Като поотраснат малко щее си игарят заедно и ще ти е по-лесно с малка разлика - ще имат общи интереси, но в началото може би ще е трудно. Това, което мога да те посъветвам е да подготвяш каката още от сега, че ще ис имате бебе - винаги говори в множествено число като включваш и нея в плановете - обяснявай й как вие двете ще трябва да се грижите за малкото човече и как е много важно тя да му помага, защото то ще е мъничко и не може самичко, а ти няма да се справиш без нея в грижите за бебето - важното е каката да се чувства важна, а не изолирана, когато всички обръщат внимание на бебето. Още от първия миг след изписването я включвай вгрижите за бебето - тя е много малка и не може реално да помага, но ти се преструвай, че наистина имаш нужда и тя да се включи. Ако ти кърмиш бебето, гушкаш го, къпеш го и т.н. а тя през тва време гледа отстрани и се чувства пренебрегната не чудно и да намрази бебето, което й отнема вниманието на мама, което до сега си е било само нейно. Ако я включиш в грижите за бебето тя не само, че няма да е пренебрегната, но даже ще се чувства горда и важна и ще обича малкото човче. Докато кърмиш бебето я викай да стои при теб и я гушкай и нея или си говорететихичко като й казваш, че така ти помага да храниш бебето, докато го къпеш нека и я се върти наоколо и ти подава кърпа, сапун и т.н. Когато брат ми бешемалък аз бях натоварена с отговорната задача да му къпя крачетата  Laughing обясняваха ми колко е важна тази задача и докато майка ми го къпеше аз усърдно бърках в коритото и "миех" бебешки крачета. Mr. Green Още го помня. Дано да съм ти от полза с тези съвети. Започни ощеот сега да разказваш на каката какво предстои и колко много ще разчиташ на нея да ти бъде прятелка и помощница, когато дойде бебето Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 2 479
при нас разликата ще е 2г без 1м и аз като теб се притеснявам,защото батито няма да го даваме на ясли,а ще си го гледам аз и моя съпруг. Мисля ,че ще се справяме добре и исе надявам и да се оправи злоядия батко,покрай другото бебе.Пожелавам ти успех и търпение  bouquet
И аз така си мислех,ама.... smile3511 побърках се да се чудя кое по-напред и кого да гледам.Баткото искаше да влиза в кошарата при бебето и понеже може да прескача решетката  - на няколко пъти на косъм беше да и се стовари отгоре...Има я за играчка - постоянно се опитва да я вземе да я разнася Shocked и като успее да я докопа докато я държа не пуска...Доскоро като забравех да прибера биберона и на недостъпно за него място го лапаше веднага,вчера го намерих да и го бута в устата докато спи и познайте какъв рев настана.Има още мнооого от серията.Инъче я обича,идва да я целува,милва,не се усеща ревност.При вас разликата ще е малко по-голяма,дано да е по-лесно,но се гответе за безкраен купон newsm62.Като изключим факта,че вече нямам никакво време за себе си - всичко е чудесно и е много по-весело.

# 6
  • Мнения: 2 255
Между мойте момчета има разлика от цели 12 години без около 40 дни  hahaha и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes
мисля, че има още много предимства, но в момента на първо четене това се сещам  newsm78

А за малката разлика незнам винаги малко ме е плашела  newsm78 с брат ми имаме 1г. и 5 мес. разлика и винаги сме се "врънкали" яко чак сега нещата са си на място когато сме големи  Rolling Eyes
А и преди няколко дни гледах една позната как пресича кръстовището с бебе на 2 мес. в количката и в другата ръка почти влачейки син на 2г. и 10мес. и направо изтръпнах  #Shocked и може би  се възхитих на смелостта й да породи 2-ма разбойници, но всеки си преценява сам  Wink
На теб успех и много късмет, дано каката да се радва на малкото човече  thumbsup

# 7
  • Мнения: 388
Нашата разлика живот и здраве ще бъде 2 год.и 1 месец и както повечето от вас и аз се притеснявам  как дъщеря ми ще възприеме бебето и после как ще се справя с отглеждането и на двете едновременно!Предполагам,че ще е трудно в началото,но нито съм първата,нито последната,все ще се справим по някакъв начин с таткото,тъй като основно ще разчитам на него и на неговата помощ.

# 8
  • Мнения: 307
hahaha и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes

newsm10
 Разликата на моите е 9 години.

# 9
  • Мнения: 2 479
hahaha и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes

newsm10
 Разликата на моите е 9 години.

Аз нещо не разбирам какво искате да кажете...ние нашите вторите да си ги върнем да поизчакат още няколко годинки ли... newsm53???

# 10
  • Мнения: 307
hahaha и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes

newsm10
 Разликата на моите е 9 години.

Аз нещо не разбирам какво искате да кажете...ние нашите вторите да си ги върнем да поизчакат още няколко годинки ли... newsm53???
О, не да са ви живи и здрави вашите. Всяка разлика си има предимства и недостатъци.

# 11
  • Мнения: 3 740
Разликата между второто и третото ми дете е година и половина. Наистина отначало е трудно. Nellie ти е дала чудесни съвети, възползвай се. Мога само да добавя, че не е зле да осигуриш стая, в която по-голямото дете да не може да влиза без теб и в която да може да оставяш бебето, докато спи, а ти си в кухнята или банята. Имам предвид физически да му е невъзможно да влезе, а не да му е забранено. Най-опасните моменти са, когато двете деца са заедно, без да ги виждаш. Тогава по-голямото може да нарани малкото в стремежа си да се грижи за него.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 397
И при нас живот и здраве разликата ще е година и половина. Не виждам обаче как мога да подготвям дете на година и 3 мес. както е в момента, че ще има сестричка. Simple Smile Предполагам, че ще има ревност като гушкам по-малкото, но от друга страна си мисля, че след някой месец по-големия няма да помни времето, когато е бил сам.

# 13
  • Мнения: 660
Между мойте момчета има разлика от цели 12 години без около 40 дни  hahaha и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes


мисля, че има още много предимства, но в момента на първо четене това се сещам  newsm78


Ей, много обнадеждаващо ми подейства това !!! Живот и здраве нашата разлика ще е 11 год и половина ! Много се чудех дали не съм сгрешила с това решение / то не че ни попита де newsm78/ , но сега почти нямам търпение да видя кое как ще бъде  Grinning.

# 14
  • Мнения: 2 255
Аз нещо не разбирам какво искате да кажете...ние нашите вторите да си ги върнем да поизчакат още няколко годинки ли... newsm53???

Гледайте си ги с здраве и кеф и им се радвайте  Two Hearts
Аз само казвам как е при мен ... с по-голяма разлика  Wink не че ако се бяха стекли обстоятелствата в живота ми малко по-различно и бях забременяла с второ доста по-раничко  Rolling Eyes нямаше да си го гледам и обичам от сърце  yes Просто такъв е живота и сега мога да преценя, че може би е по-лесно и по-интересно с по-голяма разлика, не че и тя няма недостатъци, разбира се .... само като си помисля, че баткото го дрънка "тинейджърски" пубертет, а бебо е в "бебешки" пубертет и ставам  #Shocked но това е всеки избира и се справя както се наложи  hahaha
А децата са добре дошли винаги според мен, защото по-голямо богатство и щастие за нас родителите няма  Peace

# 15
  • Мнения: 764
При нас разликата е 8 год.Също мисля,че и малката и голямата разлика имат своите предимства и недостатъци.Как се навивате да родите след година,бе хора? smile3511Не,че е лошо,ама много смелост се иска.Желая на всички здраве. newsm10

# 16
  • Мнения: 959
Между мойте има разлика от цели 12 години и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes
мисля, че има още много предимства, но в момента на първо четене това се сещам  newsm78

А за малката разлика незнам винаги малко ме е плашела 

По-точно неможех да го кажа,при нас е абсолютно същото smile3521

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз имам дете на 2г. и 4м., а зълва ми има бебе на 9месеца. Докато бебето беше по-малко синът ми много му се радваше, целуваше го по бузките, сега му говори и пак много му се радва. Държи се много добре с бебето, дори му носи играчките, шишето с вода. Мисля, че няма да имате големи проблеми, но много зависи от децата.

# 18
  • Мнения: 683
И ние ще сме на 2г и 2м като дойде бебо. За сега ми е кротичка, слуша ме...  Praynig Уж аз я исках такава тази разлика, за да не даваме каката на ясли, ама сега като се задава човечето взех да се плаша...  Thinking
Все си мисля, че криво-ляво ще се справим. Дето вика една позната:"Не му мисли толкова, деца са се раждали и през войната и пак са пораснали"
Ама друго си е отстрани. Аз сега седя си и се притеснявам.  SickХубаво е така като виждам и други на моя хал...
Хаиде момичета, успех с дребосъците!  bouquet

# 19
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
При нас разликата (дай Боже всичко да мине добре) ще е 4 години. За ман тази разлика е идеалния вариант ако искаме повече от две деца и в същото време разликата да е достатъчно голяма за да не се затормозявам с излишни проблеми като ревност и т.н. Дъщеря ми вече разбира много добре какво ще се случи и го приема с огромен ентусиазъм и нетърпение .Разбира се обаче смятам, че то много си зависи от характера на по-голямото дете някой са по-хрисими и нямат проблеми с адаптирането към по-малкия член от семейството. И все пак ... със сестра ми имаме разлика 1 г. и 3 месеца и майка ми винаги ми е казвала, че тази малка разлика не е много удачна поради факта, че обикновено на уж каката или баткото, които всъщност са все още бебета им се налага да 'пораснат' изведнъж. Естествено по-голямото внимание отива към по-малкия и емоциите са доста неприятни както за децата така и за родителите. Мисля че тя е напълно права затова и не бързахме с второто бебче.  Но ако разликата все пак е малка всичко се преодолява не се притеснявай с повечко търпение,  обяснения и предпазни мерки ако се налага ще постигнеш добър резултат.

# 20
  • София
  • Мнения: 596
Всяка разлика си има своите предимства и  недостатъци, много е различно и специфично.
Между мен и брат ми разликата е 8 год. и само хубави спомени имам, както и в момента /аз съм по-голямата/. Като играчка и забавление ми е било, родителите ти имат доверие вече, оставяли са ни сами. Това са хубавите страни  Hug
Но ако за себи си трябва да преценявам, живот и здраве тъй като искаме и второ, ще сме с по-малка разлика, пък каквото стане  Peace Laughing

# 21
  • Мнения: 1 425
Момичета много ви благодаря за обнадеждаващите думи.
Nellie ще се възползвам от съветите ти, много ти благодаря   bouquet
Каката ще ходи на ясла, така че през деня ще е спокойно, а събота и неделя татко си е в къщи и ще се занимава с нея. За късмет имаме и баба наблизо. Дано само каката не е много агресивна и да стане малко по послушна  Mr. Green

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
2 год. и 10 мес. Според мен е супер! Когато се роди малката, голямата вече имаше известна самостоятелност, тръгна и на детска градина. В същото време разликата не е толкова голяма, че да нямат общи интереси и игри. Много хубаво си играят двете Grinning Мисля, че уцелихме оптималния вариант Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 145
По отношение на ревността трябва да ви кажа, че не винаги по - голямата разлика я премахва. Аз и брат ми имаме разлика от 5 години и тъй като аз съм по - голямата съм била изключително ревнива. Бях стигнала дотам, че повръщах в детската градина само поради причината, че аз съм там, а майка ми е в къщи с бебето. Тя самата признава, че дори се е страхувала да ме оставя насаме с него, за да не му направя нещо. След това изведнъж нещата се промениха и го заобичах страшно много. Според мен всичко е строго индивидуално, но личното ми мнение е, че разлика от порядъка на 4 до 6 години между децата е най - добра.

# 24
  • Мнения: 20
При нас разликата е 1година и 3 месеца. Гледах ги сама първите 3 месеца. Едното в количката другото върху количката. Големият беше на година и половина като го дадох на ясла. Нямаше ревност, защото беше много малък. Сега си мисли,че сестра му винаги е била с нас и въобще не помни кога се е появила. Сега си мислиме да си родиме още 1, а мъжът ми казва" трябваше да го направим преди 3 години сега с тази голяма разлика какво ще ги правим newsm78

# 25
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Мисля си, че трябва постепенно да я подготвиш за бебето и да й обясниш по начин, който ще разбере. Моят син е на 2 год и 2 мес и бих казала, че много се радва на бебетата - имам предвид отстрани, но иначе ако си имаме едно в къщи ....... newsm78
Аз съм била на 2 год. и 3 мес. , когато се е родила сестра ми и майка казва, че съм била много внимателна и съм пазела тишина бебето да спи.
Аз лично искам децата ми / за сега е едно / да имат по-голяма разлика - да речем 3 год.
Но и при вас е добре - дъщеря ти вече започва да осъзнава нещата по-ясно и  то с всеки изминал ден Laughing

# 26
  • Мнения: 1 866
Разликата между децата ми ще бъде 2 години и 1 месец. Според мен няма такова понятие като идеална разлика. Идеалният момент да се роди следващото дете е моментът, в който родителите му го искат и са готови да го приемат. А ревността между братя и сестри винаги я има. От психологическа гледна точка тя е едно нормално явление и може да се изрази на всички възрасти : на 1, 2,4 или 50 години. Тя зависи от характера и темперамента на всеки. Родителите могат естествено да направят така тя да стане по-голяма или по-малка.

Радвам се че има и други мами тук, които имат същите вълнения и въпроси като мен, ще обменяме опит.  Hug

# 27
  • Мнения: 109
Каката ще ходи на ясла, така че през деня ще е спокойно, а събота и неделя татко си е в къщи и ще се занимава с нея. За късмет имаме и баба наблизо. Дано само каката не е много агресивна и да стане малко по послушна  Mr. Green

Не знам дали точно това няма да породи проблеми newsm78

Да кажа как беше при нас. Моите са с година и осем месеца разлика. Както каза едно майче - малкото отгоре в количката, голямото отдолу Mr. Green Нямаше никакви проблеми, докато си бяхме вкъщи. Но като тръгна каката на детска градина, малийййй! Уж тръгна с желание, 3 дни ходи без да се разплаче (дори бях обидена и си поплаквах ooooh!) и после като се пооочна!!! Изглежда се усети, че се е минала - тя на градина, а брат й у дома с мен Mr. Green Отделно,че нещо не се беше харесала с едната от учителките. После се разболя, после пак и в крайна сметка си остана у дома до следващата есен. Тогава вече всичко беше ОК!

А иначе, трудничко е с малка разлика, но децата са си добре, заедно порастват, другарчета са си и в игрите, и в училище, та и сега в купоните Laughing А пък като порастнат наведнъж, после наведнъж ще ти се махат от главата Mr. Green Да не е много хубаво тъкмо избуташ едното бебе, станало човече, и айдеее, пак наново се почва Sick Или като при моя приятелка  - с едното учеше геометрия и пишеше теми по литература, а с другото се завираше да играе под масата! (шегичка Sunglasses)
И двата варианта си имат и добри и лоши страни, важното е, че всяко дете, когато и да дойде, е добре дошло! Така че не се тревожи излишно и си чакайте попълнението с радост. Пък като дойде, ще се справите, къде ще ходите Hug

Последна редакция: ср, 10 май 2006, 12:57 от valentina.l

# 28
  • Мнения: 535
При нас разликата е 4г.и 4 месеца,сега тепърва ни предстои да видим как ще се разбират!  Joy

# 29
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Разликата на моите е 5г и 19 дни. За сега е много добре, надявам се да е така и за напред.

# 30
  • Мнения: 200
Между мойте момчета има разлика от цели 12 години без около 40 дни  hahaha и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes
мисля, че има още много предимства, но в момента на първо четене това се сещам  newsm78


И при нас е така, обаче второто е момиче и баткото е многооооо щестлив... ако не я намачка след училище поне 30 мин.  не е той....Joy Joy Joy  Наистина ми дясната ръка  Peace И от мен успех   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 425
Каката ще ходи на ясла, така че през деня ще е спокойно, а събота и неделя татко си е в къщи и ще се занимава с нея. За късмет имаме и баба наблизо. Дано само каката не е много агресивна и да стане малко по послушна  Mr. Green

Не знам дали точно това няма да породи проблеми newsm78



Надявам се да няма, защото тя тръгва на ясла преди да се е появило бебето.  Още от сега я подготвям, за бебето и тя много обича да ми гали корема и да го целува. Много е сладка.
Сестра ми роди наскоро и Вики беше много впечатлена от малкото бебе, толкова нежно го милваше и понеже е много емоционална цяла нощ сънува бебето и му викаше насън името  Laughing Дано и с нашето бебе е толкова нежна.
И аз много се радвам, че има и други с разлика като нашата и можем да обменяме опит   bouquet

# 32
  • Мнения: 1 489
Живон и здраве разликата на моите деца ще е 2г.и 4м..Аз даже исках разлика от една година,но мъжът ми беше против.

# 33
  • Мнения: 66
Между моите деца е 3г и 7месеца.Каката малко не се разбира от дума.Постоянно го пипори.О4ите ми постоянно са на 8.

# 34
  • Мнения: 1 193
При нас разликата ще е 7год и 7-8мес. Каката почна да ни задава въпросчета от рода " мен ще ме обичате ли като се роди бебчо?" и разни такива. Седнахме и доста и поговорихме с тати. Нещата се поуспокоиха и мисля, че много ще помага когато се роди бебчо. Само да сме живи и здрави.

# 35
  • Мнения: 1 564
При нас разликата е 3г. и 4мес.Баткото ни от самото начало беше много внимателен(той по принцип е кротък) и не съм имала проблеми.Малкия като го види newsm44

# 36
  • Мнения: 144
Живот и здраве и дано всичко да е на ред разликата ще е 1 год и 10 месеца.

# 37
  • Мнения: 292
Моите деца са с разлика 5 години и 2 месеца, мислех че баткото ще ревнува и ще си имаме проблеми, но ... за моя изненада той е много щастлив от появата на сестра си, непрекъснато и се радва, целува я, опитва се да я разнася из къщи - голяма любов, голяма привързаност.!!!  Grinning  Всяка сутрин я целува и се сбогува с нея отивайки на градина, обяснява и кога ще се върне и как тя не трябва да плаче за него - много е мил Simple Smile, да видим до кога Wink

# 38
  • Мнения: 2 000
2 г. и 2 м. им е разликата. Преди да родя мислех, че баткото ще закача доста бебето, защото по-принцип е много палав, но се оказа, че е много внимателен с бебето.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 743
Разликата им е 10 години  Hug
Големият монго ми помага, но гледам и да не рекалявам, защото аз съм по-голяма и знам колко е гадно непрекъснато да гледаш по-малкото си братче или сестриче  Rolling Eyes

# 40
Между мойте има разлика от цели 12 години и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes
мисля, че има още много предимства, но в момента на първо четене това се сещам  newsm78

А за малката разлика незнам винаги малко ме е плашела 

По-точно неможех да го кажа,при нас е абсолютно същото smile3521
Peace

# 41
  • у нас
  • Мнения: 660
При нас живот и здраве разликата ще е 3г. и 5-6 месеца.Малко ми е притеснено,защото каката е много своенравна,а сега е в един такъв инатлив период,та не знам кака ще се оправям SickПомощници също нямаме,така чеще разчитам на таткото и на себеси.Ах да и на детската градина от Септември Wink

# 42
  • Русе
  • Мнения: 112
Разликата между моите две слънца е 11 години! Каката Криси е във вихъра си - голяма помощница ми е. Много се радва на малкото човече, въпреки че понякога я подмята като кукла. Храни я, сменя и памперсите - само дето още не я е изкъпала /ама и това ще стане скоро май/ Абе, въобще вълшебно е и съм много щастлива!
Е, случва се понякога и да ревнува, но то е за кратко и май не твърде сериозно!

# 43
  • Мнения: 1 878
Нашата разлика е 5 години, но сме с батко, а май ключовия момент е пола на по-голямото дете - мисля момиченцата от съвсем малки си имат инстинкт и са много по-нежни, отговорни и грижовни към едно бебе отколкото момчетата независимо от възрастта  Heart Eyes

# 44
Синът ми е на 10г., а дъщеря ми на 1г.

# 45
  • Мнения: 3 069
Син на 20, син на 18 и сега чакаме третия син да се роди!

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Син на 20, син на 18 и сега чакаме третия син да се роди!
Възхищавам ви се. Laughing
Разликата при моите деца е 1 година и 8 месеца .Трудно беше в началото но сега е по скоро по-лесно с двамата отколкото само с единият. Laughing

# 47
  • Мнения: 335
живот и здраве разликата на моите деца ще е точно 6 години.смятам че е хубава разлика.

# 48
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
живот и здраве разликата на моите деца ще е точно 6 години.смятам че е хубава разлика.

Прекрасна е за майката. И моите са с такава. Добре ми/ни е, но може би за децата е по-добре да е до 3г. и половина макс. разликата, за да си играят и имаш общи интереси.

# 49
  • в града на младостта
  • Мнения: 136
 здравейте! И нашата  разлика  между децата е 12г.  За мен лично тази разлика  ми харесва много и мисля,че по друг начин възприемам самото майчинство. в крайна сметка всеки сам решава  какъв интервал   да има между децата- ВАЖНОТО е     да са много желани и  да им се даде цялата обич и грижи. Успех на всички!   bouquet

# 50
  • Мнения: 133
Моите са с разлика 2 год. и 10 мес. Какво да ти кажа:Няколко дена след като се прибрахме от родилното  каката пъхна в устата на бебето едно царевияна пръчица, която едвам се събираше изобщо в устата на малкия. Добре че реши да ми се похвали какво интересно нещо е направила. Така че с малка разлика - да знаеш: очите на четири. И ревност имаше голяма, каката стана много, много крива, но с времето нещата се нормализираха. Щом съм се решила на трето, значи не е чак толкова страшно, пък и  по-вече деца - весела къща.

# 51
  • Мнения: 35 962
при моите деца е 5 години, аз си я харесвам Simple Smile

# 52
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
А какво ще кажете за почти 16 години разлика? Така се получи, но изобщо не съжалявам! Баткото като разбра , че ще има сестра ни изгледа с баща му и каза "Ама вие не сте ли вече стари?" Mr. GreenИх, тия тийнейджъри! Но сега умира за сестра си, а и тя много му се радва. Помага ми много, но аз гледам да не прекалявам!

# 53
  • Мнения: 11 545
Между мойте момчета има разлика от цели 12 години без около 40 дни  hahaha и не съжалявам изобщо за тази голяма разлика, защото :
1. няма ревност от страна на големия
2. нямат общи интереси и неща засега и съответно няма пререкания
3. баткото ми е помощник номер 1
4. толко време е чакал да има братче или сестриче, че сега е луд по него  Joy
5. времето и вниманието ми за децата е различно поради различната възраст и няма сърдити   no
6. гледам малкия и му се радвам по доста "по-зрял" начин тъй като съм попорастнала  hahaha
7. не на последно място аз се чувствам страшно добре след това позакъсняло майчинство  yes
мисля, че има още много предимства, но в момента на първо четене това се сещам  newsm78

А за малката разлика незнам винаги малко ме е плашела  newsm78 с брат ми имаме 1г. и 5 мес. разлика и винаги сме се "врънкали" яко чак сега нещата са си на място когато сме големи  Rolling Eyes
А и преди няколко дни гледах една позната как пресича кръстовището с бебе на 2 мес. в количката и в другата ръка почти влачейки син на 2г. и 10мес. и направо изтръпнах  #Shocked и може би  се възхитих на смелостта й да породи 2-ма разбойници, но всеки си преценява сам  Wink
На теб успех и много късмет, дано каката да се радва на малкото човече  thumbsup
  newsm10Много добре казано.За протокола-разликата между моите деца е 10 години.

# 54
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
А какво ще кажете за почти 16 години разлика? Така се получи, но изобщо не съжалявам! Баткото като разбра , че ще има сестра ни изгледа с баща му и каза "Ама вие не сте ли вече стари?" Mr. GreenИх, тия тийнейджъри! Но сега умира за сестра си, а и тя много му се радва. Помага ми много, но аз гледам да не прекалявам!
[/quote ]   
    Joy Joy Joy Joy
  И при нас разликата ще е 15 години и 3 месеца. От години чакаме второто бебе и баткото уж е подготвен. Е, не ни е забил с подобен въпрос, ама едва ли не си е помеслял нещо подобно. А за ревността, има я във всяка възраст. Мислехме, че като е подготвен и съзнателно сме му говорили, че любовта ни към него и бебето не се определя от грижите, които полагаме към тях, всичко ще е наред. Да, ама не #Crazy Една вечер , баща му се беше скарал, че не учи достатъчно и той се затвори в стаята си и го чувам как си мърмори:" Аз искам да съм при тях, а те ме гонят, да съм си учел! Ами после, като се роди бебето, да се изнасям долу ли?" /Долу е в апартамента на родителите ми/. Стоях пред вратата му и ревях от болка и ужас, какво причинявам на дететото си newsm45
  Сега само се моля, да имам нужната мъдрост във всеки един момент, за да мога да не лишавам нито едното ,нито другото от вниманието, от което се нуждае!
  Според мен, всяка разлика си има плюсове и минуси! Ще се справим с всичко, само да сме здрави! newsm10

# 55
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
  Извинявам се момичета, ама нещо не се справих с бутона "цитат" и всичко ми излезе като цитат на майчето Rumi DeniV Извинявам се Praynig

# 56
  • Мнения: 2 274
    Възхищавам се на всички мами, чиито деца имат малка разлика / до 3 години /! Като си спомня моята свекървичка какво ми е разказвала и косата ми е настръхвала! Просто си я представям като десеторъкия Шива  Mr. Green! Мъж ми и сестра му имат 1г. и 10 м. разлика! Свекърва ми разказва:Сама съм в къщи и тъкмо започвам да къпя бебето и малкият крещи, че му се ака... Mr. Green Иначе мъж ми много си е обичал сестричката и я пазел докато спи. Нямало е капка ревност. И сега са така - много се обичат и подкрепят!
   Когато сме си говорили за второ дете, моят мъж се шегуваше: Вили като стане на 20г. и като излезе от дома, ще си направим друго бебче, за да не ни е скучно  Joy Joy
Живот и здраве децата ни ще са с разлика 7г. и 10 м.! Баткото не е нито ентусиазиран, нито пък е намусен! Приема го като нещо нормално, което се случва в живота на всяко дете  Laughing! От време на време пуска по някоя фраза от рода: Мама вече ще си има две глезанчета! или Ще го науча да си прави сандвичи! И аз се притеснявам дали няма да ревнува или пък дали разликата не е много голяма / за мен най - добрата е 3,5г - 5г /, но всички казват че по - големите деца много обичат по - млките си братя и сестри и много помагат! Дано е така!
     
   
Баткото като разбра , че ще има сестра ни изгледа с баща му и каза "Ама вие не сте ли вече стари?" Mr. Green
    Rumi_Deni, твоят син просто ме уби! Като се замисля обаче това е нормална реакция за тинейджър! На неговата възраст и аз си мислех, че родителите ми вече са стари, за да правят секс Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 57
  • Мнения: 151
При нас живот и здраве ще е 3 години.Дано няма много ревност,всеки ден и обяснявам я подготвям ,ще видим като дойде бебчо как ще е.







# 58
  • Мнения: 1 883
3г и 22дни / искахме си 3г , но тези дни не бяха в плановете ни/ Hug

# 59
Здравей! Много свойски се чувствам, четейки всичко в тази тема, защото разликата на моите деца, ще бъде 2 г. и 2 месеца. При това ние така искахме, като се надяваме че ще имат повече общи интереси поради малката разлика. Но и аз от време на време се чудя как ще се справим, особено в началото. Имайки предвид че искам да продължа да работя (макар и с намалено темпо), не мисля че ще ни бъде много лесно.... Но смятам, че всички ще се справим! Успех на всички майки!

Общи условия

Активация на акаунт