Топла вода?

  • 6 622
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Много ОФФФФ: Скарлет, тия твоите черешки с много особена форма, бре, или само на мен така ми се струва? Mr. Green


И на мен ми изглеждат с особенна форма  Mr. Green
Сори за офф-а

# 31
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
май тука на някои мацки им се приядоха черешки Mr. Green Crazy
вий нямате ли си у дома, та се заглеждате по чуждите?  hahaha


аз не си подслаждам лимоновата вода, гълтам я отведнъж! Flutter

# 32
  • Мнения: 2 952
бая офф ...секс  маниячки , стига сте  спамили темата (като мен сега ooooh!)
 hahaha

# 33
  • Мнения: 217
Неее даже хич ама хич не хапвам, то и това лошо, но толкова съм се вманиячила, че направо съм готова да режа от себе си.Много ми е мъчно, че съм дундичка - винаги съм била 43/45, а сега след раждането....65 Embarassed, а вече е на 8 месеца синчето ми
Ако хапвам нещо е салата и чайчета и така от доста дълъг период и нищо ама нищичко Cry

Много хора бъркат отрицателния калориен баланс (от където идва отслабването) с неяденето (откъдето идват проблемите с метаболизма, а оттам и със свалянето на килограми). Сред най-крупните и често срещани грешки при опитите да се сваля тегло е неравномерното поемане на калорий, твърде малкото храна и пропускането на някое от яденетата.  Оптималният брой на храненията е четири пъти дневно, като общото количество на поетите калорий е по-малко от това, дето го изразходваш. В този смисъл неяденето до обед и пропускането на закуската е меко казано нездравословно...
Колкото до водата, аз я пия откакто се помня, не отслабвам, но определено ме тонизира  Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 7 004
Аз мислех,   че способства за изхвърляне на токсините  newsm78
А когато е с оцет - се отслабва (но само ябълков)
Аууу,с оцет сутрин на гладно не бих рискувала.С моя гастрит ще се видя в приключение #Crazy

# 35
  • София
  • Мнения: 2 164
Преди време пиех сутрин топла вода с оцет. Меко казано е отврат  Sick Но с гимнастика и ограничаване на храната имаше ефект  Laughing Сега не смея, защото кърмя.

И на мен много ми харесаха тези черешки  Mr. Green Денем вкъщи нямам, а в магазина бяха 31.20, как да не се загледа човек  Laughing

# 36
  • Мнения: 5 475
5-6 чаши наведнъж  сутрин ли бе? ooooh! Нали за  сутришното пиене  говорим .....И само  гореща  вода ли  ...без нищо в нея?

Това,което имах предвид за йогите са практиките наречени шаткарми.които са образувани от шест групи очистващи практики. Целта им е да се създаде хармония в нас, да ни освободи от чувството на несигурност, на негативизъм и отхвърляне, да ни предпази от различни видове болести.
     Част  от Шаткармите  са  Вътрешните техники пречистват храносмилателния тракт . Те се делят на четири практики:
     Шанкхапракшалана - пречистване на червата с вода;
     Агнисар крия - активизиране на храносмилателния огън;
     Кунджала крия - пречистване на стомаха с вода;
     Ватсара дхаути - пречистване на червата с въздух.
   

# 37
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Та значи.........пия за красота Flutter и за тонус, а за отслабването тнц  Confused
Еххх, а така се бях ентусиазирала въпреки, че е много неприятно.

# 38
  • Мнения: 1 934
Моя позната твърдеше че с топла вода и лимон отслабнала,но естествено не само с това,ограничавала и храната.Аз лично не съм го пробвала.

# 39
  • Мнения: 1 063
От йога учители знам, че за пречистване на организма се практикува пиенето на вода, но със сол в комбинация с асани (упражнения). Препоръчва се за начинаещи да се извърши в присъствие на йога учител.
Така, писах вече, че топлата вода сутрин с лимон (може и резан) пречиства черният дроб, а всички сме наясно за работата на този важен орган!
За отслабване се препоръчва вечер преди сън да се изпива чаша топла вода с лимон или с ябълков оцет и мед, защото ябълковият оцет (и лимона) разграждат мазнините. Отделят се вредните вещества при обмяната на веществата. Ето тук малко по-обобщено за ябълковия оцет: http://www.food-live.com/pub/news_view.php?id=904 А иначе за ябълковият оцет има поне 2-3 книжки на пазара!
За запек (за лениви черва) се препоръчва топла вода (с упражение) и то от класическата медицина! За хора с проблеми като гастрит, язва, се препоръчва да започнат деня със съответните билки или чаша чай!
Защо топлата вода сутрин на гладно е полезна за организма? Срещала съм в теориите на някои лекари, привърженици на природолечението, гладолечението, че сутрин настъпват очистителни процеси в организма. За да се стимулира/подпомогне този процес (периода сутрин - обед) денят започва с чаша топла вода, а не с баничка. И съответно за продължение на това подобрение е важно (според тях!) да се изпива само топла вода (с лимон или ябълков оцет) + консумацията на плод – до обяд.
Ако се консултирате и с фитнес инструктори и те ще ви препоръчат сутрин на гладно да изпиете чаша вода (и само до тук, защото тяхните възгледи за сутрешна закуска са обосновани с ускорения метаболизъм и т.н.).
Така, че по отношение на закуската, всеки намира сам златната среда за себе си!
Водата хидратира кожата, хидратира и мозъка, подобрява паметта! Дори се говори за прием на вода на всеки час като борба със старостта и против появата на бръчки по кожата. В лимона и в ябълковият оцет се съдържа витамин C, който участва в синтеза на колагеновите влакна (ето защо чаша с вода + лимон или ябълков оцет подобрява еластичността на кожата; също и чревната флора, и метаболизма, фактор за изгаряне на мазнините).
И въпреки, че се твърди, че в ябълковият оцет се запазват ябълчена киселина или изобщо важните витамини и минерални съставки на ябълката, аз лично предпочитам ябълките.
И в някакви по-кратки срокове –около месец, два, три приемам сутрин на гладно чаша топла вода (преварена) с лимон.
И ако основно въпросът е дали се отслабва, отслабва се - да, но трябва движение, също и  хранителен режим.

# 40
  • Мнения: 1 063
А защо топла вода? Едно от обясненията е, че водата трябва да се затопли до температурата на човешкото тяло, за да не отнема енергия. А защо вода, а не чаша мляко? Обяснението е, че водата e универсален разтворител; подобрява функциите на вътрешните органи; очиства организма от токсини. Плодовите и зеленчуковите пресни сокове съдържат ценна вода с органичен произход, освен очистителни, лечебни, те са хранителни.

# 41
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Благодаря за така изчерпателния отговор  bouquet
А, също така и за това, че ми даде стимул да продължавам! Hug

# 42
  • Мнения: 419
и аз мисля че е за ослабване,но с лимон,на гладно.

Общи условия

Активация на акаунт