Астрология - 10 тема

  • 37 143
  • 733
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 750
Освен това астрологията е наука,която се развива и много малко са съвременните астролози,които дават свой принос. Мога да кажа от собствен опит,че има какво да се прибави към нея - нали сме в епохата на Водолея ( или още не сме ) и се надявам астрологията отново да се слее с астрономията (както е било някога) или поне да стане
част от нея.

# 526
  • Мнения: 3 305
нали сме в епохата на Водолея ( или още не сме ) и се надявам астрологията отново да се слее с астрономията (както е било някога) или поне да стане
част от нея.

Още не сме, но за сметка на това в съвременната астрология има много мистификации. И всеки твори ли, твори... Най-жалкото в случая е нейното отделяне от астрономията, затова предизвиква толкова скептично отношение сред несведущите.

# 527
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Давам другите 3 странички, за които писах Simple Smile





# 528
  • Мнения: 2 265
Здравейте момичета, може ли да ви помоля с разрешаването на една хорарна карта. Братовчедка ми е задала въпроса дали да напусне работа за да отиде на стаж по своята специалност. Прати ми картата за да я тълкувам, но малко ме затруднява този Сатурн в 7-ми дом. Редно ли е изобщо да се тълкува тази карта ?

# 529
  • Мнения: 9 152
~Mystic~, Sotis,благодаря ви за отговорите.  Heart EyesПонякога дори и без думи, се усеща. Чета това, което е между редовете, онова,  невидимото пространство. Което понякога дава много повече от самата дума. Разбира се, Sotis отново има попадения, които уцелиха сърцето ми.
a.l.e.n.a,  благодаря за времето и труда да сканираш и публикуваш текста  Hug
Книгата ми влезе в   wish -list за Коледа  Simple Smile

# 530
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Книжката е чудна и аз благодаря на Sotis, че я препоръча. Има и много паралели и сравнения със западната астрология Simple Smile

# 531
  • Мнения: 3 305
Книгата ми влезе в   wish -list за Коледа  Simple Smile

Засега можеш да я четеш на руски, ако искаш да се запознаеш със съдържанието. В електронен вариант.

Дэвид Фроули "Астрология провидцев"

Някъде имаше и електронен вариант на английски език, но трябва да се търси допълнително.

# 532
  • Мнения: 9 152
Книгата ми влезе в   wish -list за Коледа  Simple Smile

Засега можеш да я четеш на руски, ако искаш да се запознаеш със съдържанието. В електронен вариант.

Дэвид Фроули "Астрология провидцев"

Някъде имаше и електронен вариант на английски език, но трябва да се търси допълнително.

О,супер.  Мерси  bouquet

# 533
  • Мнения: 1 592
А някой може ли с 2 думи да даде тълкувание на Плутон в 10Д заедно с Раху ( СЛВ), понеже не мога да разбера от ведическа гледна точка, поне от западна?  newsm78
За някаква кармична мисия се спомена.

Иначе 10 ми е в Дева , Меркурий като управител е в 5Д , в Овен.
В 6Д в Телец на рутинната работа ми е Слънцето.
Аз виждам връзка с творческите професии.

Това по сидералния.

 По западния малко повече се напасват, защото управител на 10Д Везни е в 6Д в Телец- тоест Венера.

Алена, ти при Трифон Николов ли си правила консултация ?

# 534
  • SF
  • Мнения: 21 564
Здравейте момичета, може ли да ви помоля с разрешаването на една хорарна карта. Братовчедка ми е задала въпроса дали да напусне работа за да отиде на стаж по своята специалност. Прати ми картата за да я тълкувам, но малко ме затруднява този Сатурн в 7-ми дом. Редно ли е изобщо да се тълкува тази карта ?]

СлънцеЛуна, не виждам картата ти, а това са въпроси, които и мене ве вълнуват. Покажи я пак, за да погледна и ще ти споделя, каквото знам и разбирам.

# 535
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
...
Алена, ти при Трифон Николов ли си правила консултация ?

Да, правих консултация при него през септември. Консултацията няма нищо общо с тези по западната школа. Разглежда се небето в реално време, както е изглеждало, при раждането, ако излезеш навън и гледаш нагоре. Хоризонта - какво изгрява и кои звезди съвпадат с планетите или ги огряват. Също така разглежда периодите в живота. Примерно до 2016 г е бил период под влияние на Сатурн, а сега предстои такъв, уравляван от Венера - призволно назовавам планети. Има по-големи периоди, които е делят на по-малки ...

Говори той, аз не задавам въпроси, накрая имах възможност да задам, ама то след толкова чуто ... напаво изключих и неща, за които бих питала ми се изпариха.

Прогностиката не беше толкова заложена, но каза, че сега предстои да преживея голяма любов, много голяма. И аз, нали си знам ежедневието и че това е изключено да се случи - се подхилнах скептично. Владея себе си, емоциите си, контролирам си желанията, на работа никога не съм имала афери. То дори няма къде да се случи. Той обаче настоя и посочи, че такава съм имала преди 25г. И наистина - тогава беше първата ми голяма любов, която премина всякакви граници и не бях способна да се противопоставя. Е, какво да Ви кажа - прогнозата му се случи с пълна сила. Сега просто не знам къде се намирам, това е по-силно от мен. Аз такова нещо по западната не съм видяла, не съм и търсила. Най-голямата "екплозия" беше при новия цикъл Венера/Марс на десцендента ми в секстил с нат.Венера и СЛВ, а Луната на Асендента.  Набързо погледнах да видя какво се случва, не съм задълбавала.

# 536
  • Мнения: 3
Здравейте, искам да ви помоля за повече информация относно няколко аспекта в една синастрия, тъй като не можах да намеря в интернет повече информация. Според мен връзката е кармична, но не съм сигурна как да тълкувам тези аспекти.
Неговото Слънце в 10 дом във Везни е в съвпад с моя северен лунен възел в 6ти дом . Отново неговото слънце е в съвпад с моя Хирон в 5 ти дом.
Неговият Хирон в 7 дом  е в съвпад с моята Венера в 1 дом във Близнаци.
Моят асцендент във Близнаци е в съвпад с неговият Хирон.
Неговият северен лунен възел в 6ти дом в Телец и е в съвпад в моя Асцендент в Близнаци. (Темата с Асцендента  е малко спорна, но съм Близнаци)
Моят Плутон в 7 дом в Стрелец е съвпад с неговият Уран в 1 дом и неговият Асцендент.
И неговият Лилит в 4 дом във Овен е в съвпад с моя Сатурн в 11 дом.
Надявам се да ми дадете някаква насока, за тези отношения, ще ви бъда много благодарна. За първи път срещам такива аспекти в синастрия и ако знаете от къде мога да видя повече информация ще съм ви благодарна.

# 537
  • Мнения: 1 592
Алена,

Той нали е добър в прогнозирането...съм чувала, та май е вярно Simple Smile
Такива периоди има и при Ведите. Явно трябва да се дебне Венера Simple Smile
Аз съм в Марсов период - махадаша. Освен да видя подпериода с Венера, ама съм женена вече Laughing

Вержи,

аз знам, че се гледа и Южния лунен възел, който е символ на миналия ти живот и показва какви са ви били отношенията
Тоест виж дали съвпада с някоя планета.
- ако е с Венера - любовни отншения сте имали.
- Меркурий- брат/сестра/ приятел
- Слънце - майка, баща - родители/ деца

Хирон не съм срещала да е определящ. по-скоро Венера, Марс, Меркурий, Слънце и Лунните възли.
Също Юпитер.

За кармична връзка, но не задължително любовна знам, че се счита съвпад на лунните възли - неговия Северен върху твоя Южен.  Или обратното. ( Раху-Кету съвпад във ведическата).
Тоест мисията на единия в този живот ( СЛВ) е на база или свързана с миналия живот на другия ( ЮЛВ).
Значи нещо отработвате.  Peace
Може да сава дума и за конкуренти, врагове и прочее.
Даваха за пример Макрон и Льо Пен. Неговия СЛВ е върху нейния Южен ( Раху върхи Кету) ,,, въобще много съвпади имаха.
Аз черпя информация от Ютюб,,, понеже там живея напоследък.
Ако знаеш английски има много видеа.


# 538
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 450
Алена,

Той нали е добър в прогнозирането...съм чувала, та май е вярно Simple Smile
Такива периоди има и при Ведите. Явно трябва да се дебне Венера Simple Smile
Аз съм в Марсов период - махадаша. Освен да видя подпериода с Венера, ама съм женена вече Laughing

...

Прогностиката беше много кратка, но за това беше настоятелен. Ще изслушам пак записа да видя има ли коментар на какво се базира Simple Smile

# 539
  • Мнения: 3 305
По даша на Венера може да има сватба, може да има и брадва – зависи как е поставена. При специфичен статус в натала трябва да се държи под око. Особено ако е в някой неблагоприятен дом.
При Алена не е така поставена, но има карти, в които нейните периоди не винаги носят благинки. Същото важи и за Юпитер – може да бъде планета, причиняваща проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт