Game of Thrones 28 - Bad things are coming...

  • 38 383
  • 782
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 368
Абсолютно! Горе пропуснах да кажа, че въпреки, че за разлика от Сансата, Аря свърши и доста полезна работа, и тя започна да ме дразни доста.

Да кажем, че са 1:1 едната затри Фрей, другата, Болтън.

Не Санса, а Кутрето затри Болтън. Той си следва някакви негови планове и Санса е само пешка в тях. Т.е. не е нейна заслуга Битката на Копелетата, а негова.

# 46
  • Вестерос
  • Мнения: 38 267
Джон, Дани и Тирион, на следващо място са ми Санса, Бран и Аря и след това всички останали са ми все тази Grinning Но за книжни образи говоря. Иначе Сам, Давос , Джайм, Бриен ако умрат ще ми е мъчно, но не колкото за другите.

# 47
  • Мнения: 47 996
Но в момента, в който видя сестра си, старите чувства се върнаха. Не успя да ги надскочи. Винаги се  е сравнявала със Санса, хем не иска да е като нея, хем я е яд, че е висока, хубава, елегантна и т.н. Simple Smile И след толкова преживени неща, не успя да надскочи тези чувства. Не й хрумна, че и Санса е преживяла много. Не й хрумва нищо в дългосрочен план- политическа ситуация, игри, интриги. Тя не научи много за това, планирането й се свежда до планирането на следващото убийство. Може да бъде безкрайно търпелива в планиране на убийство, но какво се случва след това- на това само реагира. Не си дава сметка за ситуацията извън себе си.
Санса винаги ме е дразнила ужасно, но е нея също има сила и развитие. Търпелива е, дипломатична и т.н.

# 48
  • Мнения: 1 604
Не мисля, че Аря завижда на Санса, че е хубава и елегантна. Просто не разбира с какво бродирането е по- интересно от въртенето на меча. Устроени са различно. Не подкрепям нито едната нито другата. И двете са крайни.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 Аря търси непрекъснато виновници и наказание. Обучението при безликите май не даде резултати в тази насока. не можа да се дистанцира от отмъщението, а не може да убива без личен мотив.

# 50
  • Мнения: 143
Аря мери само със собствения си аршин. Тя как би реагирала, тя как би приела, тя как гледа на нещата. Изобщо не се замисля, че Санса няма нейните умения. В място като Кралски Чертог се оцелява само с лъжи и интригантства, но това е нещо което Аря няма да разбере. Твърде праволинейна е за мен.

# 51
  • Мнения: 1 604
Че тя заради отмъщението си отиде да се обучава. Защо да се дистанцира? Тя не е наемен убиец все пак. Тя си следва молитвата.

# 52
  • Мнения: 1 368
Да - беше глупаво да обвинява Санса за писмото. Тя беше само дете в КЧ, заобиколена от врагове, семейството й беше обвинено в измяна към краля. Малкото Мормонтче не може да оцелее там, точно защото е горделиво и инатливо, и не пада по гръб.

От това семейство единствено Джон се държи на ниво ... от време на време  Laughing

Все пакс е надявам на хепи енд, макар и да не го вярвам особено Simple Smile

# 53
  • Мнения: 4 042
Аря търси непрекъснато виновници и наказание. Обучението при безликите май не даде резултати в тази насока. не можа да се дистанцира от отмъщението, а не може да убива без личен мотив.
А, не, защо да не може без личен мотив? Онзи дърт мошеник на пристанището щеше да си го убие без да ѝ мигне окото, защото беше убедена, че е лош човек. Нищо лично нямаше. Докато у актрисата не откри зло и се отказа. В сцената с войниците също усетих нещо такова, докато ги наблюдаваше. Значи от една страна те са безусловно врагове - войници на ланистърите бяха. От друга обаче тя ги видя като обикновени хора, всеки с проблемите и мечтите си. И се отпусна пред тях, докато първоначално беше доста колеблива. На фона на поголовната праволинейност на повечето от останалите герои, явно епохата е такава, нейният мироглед е доста различен. Останалите като че ли делят света на наши и ваши, докато при нея усещам критерия като добри и лоши. Даже Хрътката в един момент ѝ отпадна от списъка  Simple Smile

# 54
  • Мнения: 143
Само че хората и ситуациите, в които попадат не са само добри и само лоши, не е само бяло и черно. Сивото Аря не може да види, поне според мен. Но аз като цяло си я харесвам, само последните епизоди ме дразни. Бих искала да оцелее.

# 55
  • Мнения: 18 270
Но в момента, в който видя сестра си, старите чувства се върнаха. Не успя да ги надскочи. Винаги се  е сравнявала със Санса, хем не иска да е като нея, хем я е яд, че е висока, хубава, елегантна и т.н. Simple Smile И след толкова преживени неща, не успя да надскочи тези чувства. Не й хрумна, че и Санса е преживяла много. Не й хрумва нищо в дългосрочен план- политическа ситуация, игри, интриги. Тя не научи много за това, планирането й се свежда до планирането на следващото убийство. Може да бъде безкрайно търпелива в планиране на убийство, но какво се случва след това- на това само реагира. Не си дава сметка за ситуацията извън себе си.
Санса винаги ме е дразнила ужасно, но е нея също има сила и развитие. Търпелива е, дипломатична и т.н.


мен пък точно това че е толкоав търпелива санса ужасно ме дразни. Дразни ме и Дани- Предпочитам Аря тя или ще се убие - или ще убие насилника. Разбира се в сериала й развалиха образа, в книгите е по-друга.

хората които в книгите ми харесват - Станис и Джон, Скааз - заради приниципността; Давос и Кеван - заради лоялността (Кеван и заради разума); Аря  - заради праволинейността, Тирион - заради сладкодумието и хитроумието; Варис - заради желанието да остане неутрален, Кибърн - заради безскрупулността в името на наукатам; Марджери - заради лукавството й, зад привидната благост и кротост; Ерон мокра коса - заради релиозния плам; Донякъде и Мелисандра - заради религиозния плам съчетан с дипломатичност.

Дразнят ме откровенf : Дани и Санса - зарази търпеливост и наиветета;  Церсей - заради параноята, факта че не се отнася еднакво с децата си, факта че се изпокара с всички роднини и съюзници, сутета й, алчността й,  властолюбието й, инцеста й; Тивин - заради безсърдечието му по принцип и отношението му към Тирион.;джофри - заради социопатията му;Петир  - заради това че е сериен убиец (на неговите плещи лежи смъртта на Джон и лиза Арин, нед Старк, Скуайр Хю, рицаря Донтос, лъжливото обвинение срещу Тирион и хилязи знайни и незнайни неща), доказан лицемер и перверзник; дразни ме цялото майстерско съсливие заради закостенелостта в миленето и лицемерието.

ако мога да избирам по един герой когото да запазя и един когото да убия ще убия Кутрето, а ще си запазя Станис или Тирион

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 85
Скрит текст:
Възможно ли е трансформираният дракон да разпознае Денерис и братята си? Това ми е чудно на мен.

# 57
  • Мнения: 47 996
Едва сега с войниците видя мааалко по-различна гледна точка, но щом попадна при Санса забрави изобщо за това.Simple Smile Завистта и съперничеството бяха когато бяха деца, сега не й завижда че е красива, разбира с,е завиждала й е преди години, като деца Simple Smile Сега е останало само чувството Simple Smile
И все пак Санса се зарадва, подаде й ръка, а Аря я нападна. Кофти. Незряло. Аря се разбира с Джон, но го поставя пред Санса и Бран. Отново незряло- лични чувства и стари емоции. Изобщо не помисля, че в ситуация на война, двете лейди Старк е добре поне да изглежда че се разбират и са единни...такива неща не я интересуват. Първична, наемен убиец,  импулсивна...всичко ,което й се случи, само засили това. Дори Хрътката мисли за зимата, и по някакъв извратен начин за общото благо  и помага на другите. Но Аря си е малко егоистче. Гледа само в миналото, смъртта на баща й. Не си дава сметка, че това е бил и бащата на Бран, и на Санса, и на Джон, и че и те са минали през много неща. Изобщо не се и сеща Simple Smile Само тя е страдала, само тя знае най-добре кой е добър и кой лош, и кой какво мисли. Ми то така винаги ще има причина да убива някой...като избие всички, какво...нищо...

# 58
  • Мнения: 18 270
Аря търси непрекъснато виновници и наказание. Обучението при безликите май не даде резултати в тази насока. не можа да се дистанцира от отмъщението, а не може да убива без личен мотив.
А, не, защо да не може без личен мотив? Онзи дърт мошеник на пристанището щеше да си го убие без да ѝ мигне окото, защото беше убедена, че е лош човек. Нищо лично нямаше. Докато у актрисата не откри зло и се отказа. В сцената с войниците също усетих нещо такова, докато ги наблюдаваше. Значи от една страна те са безусловно врагове - войници на ланистърите бяха. От друга обаче тя ги видя като обикновени хора, всеки с проблемите и мечтите си. И се отпусна пред тях, докато първоначално беше доста колеблива. На фона на поголовната праволинейност на повечето от останалите герои, явно епохата е такава, нейният мироглед е доста различен. Останалите като че ли делят света на наши и ваши, докато при нея усещам критерия като добри и лоши. Даже Хрътката в един момент ѝ отпадна от списъка  Simple Smile

Аря има много сериозно праволинейно мислене
1. човекът отсреща наврелдил ли е на нея или близките й?
2. навредил ли е на друг човек (.лош човек ли е)?
Ако дори само единият отговор е ДА - тя го набеждава за убиване

Ако и на двата въпроса отговоритге са НЕ - както стана с актрисата или с войниците, или с Хрътката - т.е. отсреща  човекът не е навредил  (пряко) на нея и семейството й и не е лош човек, тя го оставя на мира.
Просто Аря е супер праволинейна. на мен тоав ми харесва в нея - тя е като Баристан и Нед Старк.
На Хора, които не харесват праволинейни хора, не им допаад Аря-.

в случая със Санса именно праволинейното й мислене я подведе - разсъжденията са в стил
1. Санса в миналото беше егоистка
2. Лордовете искат тя да е на мястото на Джон и тя не им противоречи решително
3. Ползва името на майка ми и спи в родителските покои
4. Значи иска да му седне на мястото

това е "изкривена логика" -  фактите поотделон са верни, но накуп водят до грешни умозаключения. Пак казвам  Тука сценаристите проспаха, как Аря прие леко новината, че Джон е пуснал диваци  в Зимен Хребет или че се пазари с една Таргариен, пък вдигна олелия на Аря за Петир. тука вече образа на позната ни Аря е съсипан.

# 59
  • Русе
  • Мнения: 11 921
 Праволинейните в този филм, а в книгата още по-бързо умират сякаш. С изклюение на Джон, ама и той мина през смъртта.Церсей е динамична ,Санса също. Според мен Варис дирижира , но не съм сигурна че има някаква висша цел. Започвам да мисля, че е просто извратено съзнание да люшка везните.

Общи условия

Активация на акаунт