Злоядо дете над 2 г., което яде само пюрета

  • 2 221
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 993
Ани давай на детето пасирано, щом иска пасирано. Моето е почти на три - понякога и аз пасирам. Не го мисли толкова. Аз също се притеснявах за морето какво ще яде, като очевидно няма да помъкна пасатора - еми седя първите два дни гладен и от третия прояде всичко. В градината ще свикнат - каквото за тях това и другите. Това е живота. И аз моето ще го давам на градина след три седмици и на мен ми е свито и моят е мамин златен, спим си в едно легло, но големият ми син се оправи, дето беше в пъти по-труден за отглеждане, та гледам да се успокоявам, че и малкият ще се оправи.

# 16
  • Мнения: 1 565
Ох не знам може да не е проблем знам ли ,притеснявам се когато цял ден яде само пюрета без друга храна дали не е вече голяма и дали това няма да усложни положението по дълго.Сугирно все някога ще прояде и безмислено се притеснявам .Нали все пак се храни не е като да седи гладна .

# 17
  • Мнения: 46 511
Mama Ru, все си мисля, че го правят от страх. Не им се поема отговорност, защото ако детето случайно хапне от храната на съседчето и стане проблем после те ще са виновни.
Но само предполагам, може и да греша Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 708
Моята дъщеря беше същата, затова те разбирам. Но от опит ти казвам, успокой се и не го мисли. Пуснах я на ясла на 2г и 1м и твоята даже много яде, моята ядеше само банани и една определена марка пюре, аз готвя, пасирам и после хвърлям, от моето не иска. В яслата изкара 2 м на същото това пюре, защото се видяха в чудо, че нищо не яде, та ме помолиха да й нося пюрета, които яде. Аз за разлика от теб нямах избор, и иска или не, реве или не, трябва да е на градина, защото трябваше да тръгна на работа, а няма как да плащам на гледачка. След два месеца, спря да реве сутрин, прояде тяхната супа, и така се почна. До краят на годината стана, като всички деца, които има храни които обичат - основно с картофи при нас, и такива, които не обичат. Гледайки едно от друго свикват, стига си го мислила. Втората година в градината ходи с удоволствие, пак има дни в които нищо не е яла цял ден, защото не обичала това или онова и от инат стои гладна, но оцелява Bowtie

Общи условия

Активация на акаунт