Относно раждането

  • 3 885
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 376
Много,много хубава тема! Hug

Вълнувам се като я чета,изобщо всичко е толкова различно когато очакваш детенце... Heart Eyes
Нямам търпение вече да си родя моето,да си го гушкам и да му се радвам...Постоянно виждам мами по центъра с колички и си предствям как и аз ще съм на тяхно място ...ахх,толкова е хубаво,как се размечтах само  Blush Praynig

# 46
  • Мнения: 739
колкото по-малко мислиш за предстоящото раждане, толкова по-малко ще те е страх  Peace. Може пък и да не те боли толкова, нали знаеш, "на страха очите са големи" Wink. Според мен всичко е въпрос на късмет и разумен избор.
Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане!

# 47
  • Мнения: 927
Здравейте, майчета!
Аз с нетърпение очаквам да си видя малчо. Не ме интересува болката, единствено се притеснявам от професионализма на лекарите. Дай Боже да си родим здрави и прекрасни бебчета - другото е без значение. smile3525

# 48
  • Мнения: 235
Здравейте, извинявайте че се намесвам в темата. Тези страхове ги изпитвах и аз, но когато ме приеха да раждам ми беше някак си като отстрани - все едно се случва на друг човек. Самото раждане при всеки протича различно - при мен не болеше, но когато видите малкия човек, когато ви хване пръста ... това е уникално преживяване. Болката се забравя бързо - горе долу на 5 ден. Желая Ви успех.

Добре де, нали не те е боляло, как тогава болката си я забравила след 5 дни newsm78

# 49
  • Мнения: 60
Само така момичета  smile3521
Раждането е най-трудният, но и най-щастливият момент в живота ни. Момента, в който прегръщаш малкото бебче, което си чакала 9 месеца!!!
Леко раждане на всички бъдещи мамчета!  newsm10

# 50
  • Мнения: 619
здравейте и от мен,много хубава тема наистина !
в началото много се притеснявах и аз от раждането,страх ме беше много,наистина...сега,броени дни преди да се случи,си мисля че каквото и да е,колкото и да боли,ще мине за 1,2,3,4...часа ами после?този малък човек ще се нуждае много от нас,ще зависи от нас-как ще се справя?после продължавам да си мисля-щом като Бог ни е дал тези дечица,Той ще ни даде и всичко необходимо за да бъдем най-добрите майки на децата си !
наистина нека се настроим позитивно за предстоящото раждане и да очакваме най-доброто,което може да ни се случи !
между другото все още питам съпруга си наистина ли ще имаме детенце.... Grinning

# 51
  • Мнения: 678
........................после продължавам да си мисля-щом като Бог ни е дал тези дечица,Той ще ни даде и всичко необходимо за да бъдем най-добрите майки на децата си !


    newsm10

# 52
  • Мнения: 729
между другото все още питам съпруга си наистина ли ще имаме детенце.... Grinning
И аз така... smile3521

# 53
 Praynig
Tandoori, много ми допадна твоя поглед, твоето отношение към раждането.
Ние всъщност сме тези, които трябва да помогнем на една нова душа да се роди. И като се замисля, аз самата наистина съм най-пълноценна, когато се опитвам да помогна на друг!
ПОЖЕЛАВАМ ЛЕКО РАЖДАНЕ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАМИ !  bouquet

# 54
  • Мнения: 7 091
Praynig
Tandoori, много ми допадна твоя поглед, твоето отношение към раждането.
Ние всъщност сме тези, които трябва да помогнем на една нова душа да се роди. И като се замисля, аз самата наистина съм най-пълноценна, когато се опитвам да помогна на друг!
ПОЖЕЛАВАМ ЛЕКО РАЖДАНЕ НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАМИ !  bouquet

 Аз си мисля , че трябва да вземем да обединим всички тези позитивни теми в една и да станат задължително четиво за мами дето са се паникьосали Wink Дано повечко мами тръгват с положителна настройка и спокойни към раждането Peace

# 55
  • Мнения: 3 092
Аз си мисля , че трябва да вземем да обединим всички тези позитивни теми в една и да станат задължително четиво за мами дето са се паникьосали Wink Дано повечко мами тръгват с положителна настройка и спокойни към раждането Peace


Позволих си заради думите написани от Tandoori са върна отново темата на първа страница.
За всички ,който имат нужда от положителни мисли. Hug Надявам се не ми се сърдите  smile3525

# 56
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Притеснявах се за детето - да е добре и както казват "да си има всичко"
Раждането не ме плашеше, не исках упойка или обезболяване, милиони жени са го правили и за това сме създадени.
Изтръпях в радостно очакване една дълга будна нощ на контракции през 5 мин докато таткото спеше /аз реших да не го безпокоя/.
Раждането беше тежко - 30 мин бутане с  5 души екип, епизотомия и още шевове, но когато сложиха детко на корема ми преди да отрежат връвта.... Wink Wink Wink
Сега когато ми предстои нещо болезнено и ме е страх си казвам "роди, нищо не боли толкова",и това ще отмине..
НО искам всички мами, които ги е страх да запомнят това което ми каза мед. сетсра преди операция, която ми се наложи след раждането в отговор на тези мисли:
ДА раждането е най-болезнено, но са ти дали после детето в ръцете и си забравила всичко, а сега няма нищо да ти дадем Simple Smile
А и не всеки го боли!
Контракциите всъшност май винаги болят, но те могат да се управляват успешно и лесно с дишане


# 57
  • Мнения: 566
всеки минава през различни етапи на бременността. аз в началото бях объркана, след това щастлива. по средата ме обзе страхът, а в момента - 29 г.с. съм горда, че съм стигнала до тук. незнам дали пак ще мина през период на страх, но вече чакам с нетърпение срещата с малкото човече. надявам се, когато настъпи момента да отида в родилното с усмивка

# 58
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
 Аз не бях изплашена от болката просто не знаех какво ми предстои и какво да очаквам но бях много щастлива като ми дадоха бебка.Бях близо 7 часа на системи и болки в кръста от контракциите, но исках само да усетя облекчението,след това дойде най-щастливият миг в живота ми въпреки 22 вътрешни шева заради разкъсвания и кръвоизлив и външни 5  аз бях много щастлива.А сега отново съм на финала и не знам как ще протече и това ми раждане само се надявам да е нормално и с бебето всичко да е наред, даже нямам търпение да го гушкам, но ще го давам по-спокойно да не насилвам нещата че има още малко време Crazy

Общи условия

Активация на акаунт