Фраксипарин, клексан, аспирин протект - тема № 13

  • 62 476
  • 751
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 1 554
Момичета, док. ми замени АП с NatAspin. Някой приемал ли е тази добавка?

# 286
  • Мнения: 4 001
Искам да ви питам тези които слагат Клексан - самата изгла под наклон ли я забивате и цялата ли?
Понеже е написано на кутията и в листовката забранено мускулно,данеби ако не е под наклон да се достигне мускул и да е проблем?

# 287
  • Мнения: 16 874
Под 90°, гледам да не потъва цялата в месцето 😁

# 288
  • Мнения: 2 999
Аз забивам цялата в паласките.

# 289
  • София
  • Мнения: 10 642
Цялата се забива, за да мине в подкожието. Кожата е с дебелина 1см.

# 290
  • Мнения: 4 001
но не я слагате под ъгъл?
че нещо се стреснах с това забранено мускулно,защото Фраксито до сега го слагах и е бедрата и там незнам до къде е сланинка или мускул и не съм се притеснявала,а сега като ги редувам паласки/ бедра и се  чудя нещо да не ми стане.

# 291
  • Мнения: 2 999
но не я слагате под ъгъл?

Не, не я слагам под ъгъл.

# 292
  • Мнения: 4 001
А имате ли от Клексана бучки? ,да знам дали да очаквам същото като и  при Фраксито,само дано зачервяването и сърбежа да ги няма.

# 293
  • София
  • Мнения: 820
Аз слагам на 90°, но понякога самата игла не иска да потъне докрай и оставям 1-2мм

# 294
  • Мнения: 16 874
Случвало ми се е да имам 1 или 2 бучки за последните много месеци. От време на време синини, но рядко. Остават ми малки червени точици, където съм слагала инжекцията.

# 295
  • София
  • Мнения: 820
На мен от фраксипарина какво ли не ми остава. Още малко.

# 296
  • Мнения: 2 999
От Клексана нищо не ми остава, нито бучки, нито зачервяване. Пт време ма време синина, като попадна на кръвоносен съд, но това е абсолютно нищо на фона на Фраксито.

# 297
  • Мнения: 4 001
Благодаря ви за споделеното мнение, сега ще видя как ще съм от Клексана , от снощната инжекция нямам червено,но съм все още цялата на бучки от Фраксито и докато се резорбират ,ще иска време.  Peace

# 298
  • София
  • Мнения: 820
А защо ви местят на клексан?

# 299
  • Мнения: 4 001
А защо ви местят на клексан?
Някаква алергия предполагам,че направих от Фраксито - след като си сложа инжекцията и на другия ден ми е много зачервено,и направо гори  и ме сърби поне 2 дни след това,все едно ме е ухапал комар,но диаметъра е доста по голям от обикновена пъпка.

Общи условия

Активация на акаунт