НЯМА ВАКСИНА???

  • 8 330
  • 132
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 410
макар и да не споделям голяма част от мненията тук, аз също смятам, че трябва да има пълна информация и решението за ваксинирането да го вземе родителят, а не закона.
изобщо не разбирам защо здравето на детето ми се оправлява със закон - за здравните осигуровки, лични лекари, ваксини и т.н.
Защото иначе може и да откажеш ваксините, а това ще намали приходите на фармацевтичните компании.

# 91
  • Мнения: 4 150
За да има пьлен контрол над населението.Здравето е на пьрво място и 4реz него се осигуряват контрол на раждаемостта,на zаболяванията,на класите и тн...което от своя страна подпомага тьмните деяния на политиката.
Толкова е сложно и навьрzано,4е и едно висШе обраzование по таzи специалност няма да помогне да се раzплете истината.
За таzи цел се обу4ават хора в специални университети,до които не всеки има достьп.
Ама да не zадьлбаваме 4ак толкова...

А Бьрди иzбага по терлици както винаги...Добре,4е не е хванат в клетка и оЩе може да си го поzволи.Пак Ще 4акаме  от умрял писмо... Tired

# 92
  • Мнения: 4 414
въпросът ми беше по-скоро риторичен Wink

# 93
  • Мнения: 1 858
Не е въпрос на изнудване-добрите ваксини са скъпи.
Друг е въпросът, че всички качествени ваксини трябва да са безплатни за децата, както е във всички страни на ЕС.

Ако не е изнудване тогава какво е?  Председателката на комисията за озвобождаване да ти каже " детето е болно и може да бъде освободено, но няма да го освободим а ВИЕ ше си КУПИТЕ еди си коя ваксина"
Е това ако не е изнудване здраве му кажи. Обади се в фирмата доставчик и я поръча без въобще да се интересува от това мога или не да я купяи дали искам или не детето да бъде ваксинирано! Ама ха!

# 94
  • Мнения: 8 585
Не е въпрос на изнудване-добрите ваксини са скъпи.
Друг е въпросът, че всички качествени ваксини трябва да са безплатни за децата, както е във всички страни на ЕС.

И най-важното... да не бъдат задължителни!

На мен ми е интересно, какво разбирате под "добри ваксини", сеньор Pajarito?
По-кротко с емоцийте плз.
Нуждаете се от малко балансиране и по-добра информираност.
За предпочитане е да избягвате клюкарските страници с "информация", "факти", "истини" и да се обърнете към добър педиатър за да Ви насочи.

# 95
  • Мнения: 8 585
Не е въпрос на изнудване-добрите ваксини са скъпи.
Друг е въпросът, че всички качествени ваксини трябва да са безплатни за децата, както е във всички страни на ЕС.
Би ли казал кои са качествените ваксини?Ще ти бъда благодарна, ако споделиш тази информация с нас, за да можем да попрочетем нещо и за качествените ваксини.
Priorix качествена ваксина ли е? Ако твърдиш, че е такава би ли погледнал този линк:
http://www.thanhniennews.com/healthy/?catid=8&newsid=15408
И би коментирал на какво се дължи смъртта на това детенце?


А Вие знаете ли за конкретният случай:
*дали ваксината е оргинална
*как е съхранявана?
*къде е поставена? изглежда от описанието, че е слагана мускулно, а тя се слага подкожно.
*Дали е мултидозов флакон, колко време е използван и къде.
*дали децата са били здрави при поставянето и?
*чак тогава можете да имате претенции към качеството на ваксината. Ако от същата партида не са отбелязани проблеми на други места, въпросът си е до Виетнам локално.

Правя точно Приорикс от много години-никакъв проблем.
Не бързайте с изводите...

# 96
  • София
  • Мнения: 410
Не е въпрос на изнудване-добрите ваксини са скъпи.
Друг е въпросът, че всички качествени ваксини трябва да са безплатни за децата, както е във всички страни на ЕС.
Би ли казал кои са качествените ваксини?Ще ти бъда благодарна, ако споделиш тази информация с нас, за да можем да попрочетем нещо и за качествените ваксини.
Priorix качествена ваксина ли е? Ако твърдиш, че е такава би ли погледнал този линк:
http://www.thanhniennews.com/healthy/?catid=8&newsid=15408
И би коментирал на какво се дължи смъртта на това детенце?


А Вие знаете ли за конкретният случай:
*дали ваксината е оргинална
*как е съхранявана?
*къде е поставена? изглежда от описанието, че е слагана мускулно, а тя се слага подкожно.
*Дали е мултидозов флакон, колко време е използван и къде.
*дали децата са били здрави при поставянето и?
*чак тогава можете да имате претенции към качеството на ваксината. Ако от същата партида не са отбелязани проблеми на други места, въпросът си е до Виетнам локално.

Правя точно Приорикс от много години-никакъв проблем.
Не бързайте с изводите...

За ваше сведение леля ми е педиатър-неонатолог, мисля добър. Освен това е и лектор. Разговаряла съм с нея относно ваксините.Първият й отговор е: Ползата превишава риска. Но съм получила и друг отговор, а той е: дори и при спазване на всики правила по поставянето и съхранението на ваксината риск има и никой не може да гарантира, че няма да се случи точно на твоето дете.
При това положение не мисля да рискувам здравето на детето си само, за да го предпазя от евентуално заразяване с някоя детска болест. bowuu

# 97
  • Мнения: 167
По-кротко с емоцийте плз.
Нуждаете се от малко балансиране и по-добра информираност.
За предпочитане е да избягвате клюкарските страници с "информация", "факти", "истини" и да се обърнете към добър педиатър за да Ви насочи.

Уверявам Ви, че не съм вложил грам емоций Mr. Green

Та да си повторя въпроса:

На мен ми е интересно, какво разбирате под "добри ваксини", сеньор Pajarito?
Зададоха Ви и други въпроси, моля за отговор.

Педиатърът ни е добър, с дългогодишен стаж и изобщо не отрича, че всяка васкина крие риск. Самата тя е изтъквала, че придобитият вследствие на ваксина имунитет не е особено силен, че страничните реакции понякога са много лоши и не се възпротиви на отказа ни да ваксинираме повече детето ни.
Педито е от т.нар. стара школа, което следва да покаже, че дори и сред тях има такива, които са с по-широки разбирания. Кой знае, може би за 30-те години (може и да са повече) практика се е нагледала на много неща Shocked

А инаце, уверяваме Ви, г-н Птицко, правим всицко възмозно, за да сме информирани и да имаме материал за осмисляне на полозението. Зълти вестници не цетем, но състо така отказваме веце да цетем и бросурките на Пастьор, Булбио и другите там производители на лекарства и ваксини.

Поздрави,
Tsigahrah

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 16:22 от tsigahrah

# 98
  • Мнения: 8 585
"Самата тя е изтъквала, че придобитият вследствие на ваксина имунитет не е особено силен..."
Това е неточно, защото обобщава. Всяка ваксина си има специфичности. И по отношение на дълготрайността на имунитета също.
От по-горните Ви мисли (особено от първият ви "взривен" пост), човек лесно заключва какво е лоша ваксина. Добра е всичко противоположно на това, което пишете. Работете с добри ваксини и ще си промените мнението за ваксините (ако изобщо това е възможно). Ето например Инфанрикс-ИПВ-Хиб е добра ваксина. Тетравак също. Приорикс също.

Нещо не е много коректно да вярвате на педиатъра си, а всъщност да правите обратното, на това, което Ви препоръчва.
Разбира се, че ако не желаете едно или друго никой не може да ви принуди. Но от друга страна "вярваме" пък после->> "си се информираме" не ми звучи много ок.

# 99
  • Мнения: 8 585
@dutci

Да, съгласен съм с това, което пишете. Но темата бе за Приорикс и Виетнам.
Нужни са много дълбоки познания за да оцените едно или друго в която и да е професионална сфера. Иначе сте тотално манипулирани, без да го осъзнавате.

# 100
  • София
  • Мнения: 410
Бърди,
ако сте съгласен с това мое мнение:дори и при спазване на всики правила по поставянето и съхранението на ваксината риск има и никой не може да гарантира, че няма да се случи точно на твоето дете,то тогава спорът ни е излишен и всеки трябва сам да решава дали да ваксинира детето си, а не да го задължават със закон.

За ваше сведение леля ми е педиатър-неонатолог, мисля добър. Освен това е и лектор. Разговаряла съм с нея относно ваксините.Първият й отговор е: Ползата превишава риска.
А това го написах, за да покажа стандартният лекарски отговор. Но, когато започнеш да задаваш повече въпроси се оказва, че не е точно така.
А относно манипулирането същото може да се каже и за производителите на ваксини, които хвърлят сума ти пари за реклама на своите продукти, лъскави брошури и т.н. Разбирам ги, нали все пак трябва да си продават продуктите Mr. Green

# 101
  • Мнения: 167
От по-горните Ви мисли (особено от първият ви "взривен" пост), човек лесно заключва какво е лоша ваксина. Работете с добри ваксини и ще си промените мнението за ваксините (ако изобщо това е възможно). Ето например Инфанрикс-ИПВ-Хиб е добра ваксина. Тетравак също. Приорикс също.

Pajarito, ще си позволя да пусна един линк към VAERS (Vaccine Adverse Event Reporting System), това е напълно легитимен източник на статискическа информация, относно възникнали проблеми (включая смърт) след ваксинация. Системата е част от Националния Информационен Център за Ваксините (National Vaccine Information Center) и съдържа данни, събирани от американското правителство от 1990 година насам:
http://www.medalerts.org/vaersdb/index.html
На който му е интересно да пусне един search. Само си изберете ваксина (напр. HEP за хепатит Б, че да влезем малко в топика) и сложете полето Died? на YES.
Ето какво се получава при търсене с посочените параметри, като съм ограничил търсенето от 2005-01-01 до сега:
резултатът - 23 починали
За да се ориентирате в съкращенията, можете да ползвате тази помощна страница: http://www.medalerts.org/vaersdb/abbreviations.html

Птицко, надявам се це поне този истоцник сте признаете за официален и не бихте имали безоцието да го нерецете цаст от
Цитат
клюкарските страници с "информация", "факти", "истини"

Лека ност  smile3524

# 102
  • Мнения: 8 585
По-добре от Вас познавам VAERS. Влиза ми в работата.
Иначе съм дал линк към него в моята тема много отдавна.
Попрочетете какво точно съдържат записите там, кои години касаят, и кои ваксини. Кои странични ефекти-също.

# 103
  • Мнения: 4 978
Бърди,
ако сте съгласен с това мое мнение:дори и при спазване на всики правила по поставянето и съхранението на ваксината риск има и никой не може да гарантира, че няма да се случи точно на твоето дете,то тогава спорът ни е излишен и всеки трябва сам да решава дали да ваксинира детето си, а не да го задължават със закон.



Не видях отговор, но и мълчанието в случая се приема за такъв.
Мисля, че разговорът по темата е вече изчерпан.
Хубав ден на всички!

# 104
  • Мнения: 167
По-добре от Вас познавам VAERS. Влиза ми в работата.

Простете, г-н Птицко, ама това ми прозвуца малко нелепо.
Първо Вие откъде знаете аз доколко съм запознат с VAERS?
И второ, на мен пък ми влизат в работата бази данни и уеб интерфейси за търсене в тях, каквото представлява VAERS.

Иначе съм дал линк към него в моята тема много отдавна.
Попрочетете какво точно съдържат записите там, кои години касаят, и кои ваксини. Кои странични ефекти-също.
Ще се радвам да се самоцитирате тука, защото "вашата тема" е вече доста дълга и ще улесните мен и много майки да се докоснем до Вашите обяснения.

Виждам, че сте любител на Глаксосмит, заятова ще си позволя да поместя следния линк:
Починали след ваксинация с ваксини на GLAXOSMITH
И понеже сигурно ще твърдите, че може да са починали и заради други ваксини, то ще Ви помоля да се поровите малко сам и да си намерите всички случаи на починали непосредствено след имунизация. Ще намерите както бебета на по малко от месец, така и мъже на 36 години. Ще намерите както случаи от 2001, така и от 2006 година.

Кои странични ефекти-също. Shocked
Птицко, отцайвате ме. Говорим за страницния ефект СМЪРТ!!!

Последна редакция: вт, 16 май 2006, 12:05 от tsigahrah

Общи условия

Активация на акаунт