Хормонални изследвания - 7

  • 81 580
  • 736
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 772
 
Хормонални изследвания  


Полови хормони  
LH -  Лутеинизиращ хормон  - 3 ден от МЦ
FSH - Фоликуло-стимулиращ хормон - 3 ден от МЦ
E2 - Естрадиол -3 ден от МЦ

Prolactin /PROL/ - Пролактин - в дните около О. до 7-ми ден след нея.

Testosterone /Ts/  - Тестостерон - няма значение деня от МЦ
4 Androstenedione - Aндростендион - няма значение деня от МЦ

Progesterone /PROG/  - Прогестерон  -  само на 7 ден след доказана Овулация

Хормони на ЩЖ:
TSH ( Тиреотропен Хормон )  - на чист ден от МЦ
FT 3 ( свободен Т3 )  - на чист ден от МЦ
FT 4 ( свободен Т4 )  - на чист ден от МЦ

Антитела на ЩЖ:
ТАТ анти тиреоглобл. антитела / anti-Tg /  - няма значение деня от МЦ
МАТ анти микрозом.антитела / anti TPO /  - няма значение деня от МЦ

Хормони на НбЖ:
DHEA-S  -  Дехидроепиандростерон -сулфат   - няма значение деня от МЦ
17-OH Progesterone  -   17-OH Прогестерон - на 3 ден от МЦ

Хормони на панкреаса
Insulin / Серумен Инсулин / - няма значение деня от МЦ

Показатели за ЯР:
Inhibin-B / Инхибин Б / - 3 ден от МЦ
AMH  / Анти-Мюлеров хормон/ - 3 ден от МЦ


Справка за Изследванията - по договор с НЗОК, 2012г

Лабораторни тестове - промо пакети

Старата тема
 

# 1
  • Мнения: 6 281
Денис, резултатът от прогестерона ми е 14.6 при РС 4-23. Утрогестан пия сутрин-1, и вечер-2, т.е. на 12 часа. Прогестеронът го пуснах сутринта, преди хапчето, тъй като нямах друга  възможност.
      Какво мислиш, добра ли му е стойността при положение че бяха минали 12 часа след вечерния прием. Или трябва да се поддържат постоянно високи стойности до приема на следващото хапче  newsm78.
      Тези хормони са ми  тъмна индия Tired

# 2
  • София
  • Мнения: 35 772
Денис, резултатът от прогестерона ми е 14.6 при РС 4-23. Утрогестан пия сутрин-1, и вечер-2, т.е. на 12 часа. Прогестеронът го пуснах сутринта, преди хапчето, тъй като нямах друга  възможност.
      Какво мислиш, добра ли му е стойността при положение че бяха минали 12 часа след вечерния прием. Или трябва да се поддържат постоянно високи стойности до приема на следващото хапче  newsm78.
      Тези хормони са ми  тъмна индия Tired
Това, на кой ден след О. е?
Прогестерон, при прием на прогестин, се изследва 3-4 часа след приема.

# 3
  • Мнения: 6 281
На 7ми ден след О. Нямах възможност да го пусна по-късно  Confused

# 4
  • София
  • Мнения: 35 772
На 7ми ден след О. Нямах възможност да го пусна по-късно  Confused
На 7-ми ден след О. е супер, той се пуска тогава.
Показва, че е имало О., но може да е и по-висок.

# 5
  • Мнения: 398
Здравейте, бих искала да получа информация (въпреки многото четене в нета) има ли реално значение и голяма разлика дали fsh и lh се изследват 3 или 5ти ден? Доки каза ден 5...но чета, че ден 5 вече е късно и съвсем се обърках.
Изследвания ще ми правят след 2г опити и никакви доказани проблеми при цветна снимка, ехографски преглед и спермограма преди да пристъпим към инсеминация.
Правила съм последно изследвания преди 4месеца, които бяха в нормите, но взети в друг град при друг лекар на 5ти ден.

# 6
  • Мнения: 199
Здравейте на мен преди инвитро в Турция ми ги правиха но там ги искат на първия ден от цикъла виждат ги и ако всичко е наред на другия ден се почва симулация

# 7
  • Мнения: 6 281
На 7ми ден след О. Нямах възможност да го пусна по-късно  Confused
На 7-ми ден след О. е супер, той се пуска тогава.
Показва, че е имало О., но може да е и по-висок.

Ако го бях пуснала след приема на утрогестан, дали нямаше да е по-висок ?

# 8
  • София
  • Мнения: 35 772
Здравейте, бих искала да получа информация (въпреки многото четене в нета) има ли реално значение и голяма разлика дали fsh и lh се изследват 3 или 5ти ден? Доки каза ден 5...но чета, че ден 5 вече е късно и съвсем се обърках.
Изследвания ще ми правят след 2г опити и никакви доказани проблеми при цветна снимка, ехографски преглед и спермограма преди да пристъпим към инсеминация.
Правила съм последно изследвания преди 4месеца, които бяха в нормите, но взети в друг град при друг лекар на 5ти ден.
Да, има значение.
При нормален МЦ, без никакви проблеми, с добър ЯР, с редовна О. и идеален хормонален баланс - на 2-3 ден от МЦ са в съотношение 1:1, при стойност на двата хормона около 4-5 до 6.
Всяко едно разминаване, показва някакъв проблем.
Физиологично, след 3 ден от МЦ, ЛХ започва леко да се повишава, а ФСХ да се понижава леко.
Или на 5 ден - стойностите са различни и като се добави и отклонението при различни проблеми - ПКЯ, задържан фоликул/киста и т.н. интерпретацията на 5 ден от МЦ, не е много точна.
Не е достатъчно стойностите на тези 2 хормона да са в рефер. граници, който най-общо, може да са от 2 до 12, защото ФСХ над 9 вече показва доста намален ЯР./ ако няма киста/ЗФ/


Скрит текст:
На 7ми ден след О. Нямах възможност да го пусна по-късно  Confused
На 7-ми ден след О. е супер, той се пуска тогава.
Показва, че е имало О., но може да е и по-висок.
Ако го бях пуснала след приема на утрогестан, дали нямаше да е по-висок ?
Да, щеше да е по-висок и да покаже до каква стойност допълваш дефицита / дали дозата не е малка и дали добре реагираш на медикамента/

# 9
  • Мнения: 398
При последните прегледи април-май нямаше никакви кисти. Имала съм преди 10тина години и бях на Ясмин.
Цикъла е абсолютно редовен, дори ден не закъснява да се объркам и зарадвам 28 дни. Ову ...не съм следила всеки месец. Когато съм в била на 15 или 16 ден. Фоликули на 14ти ден 2пъти са мерили 19мм, но поради "заетостта" на лекарката ми, и сега следва наблюдение във Варна дали реално се пукат тия фоликули.

# 10
  • София
  • Мнения: 35 772
При последните прегледи април-май нямаше никакви кисти. Имала съм преди 10тина години и бях на Ясмин.
Цикъла е абсолютно редовен, дори ден не закъснява да се объркам и зарадвам 28 дни. Ову ...не съм следила всеки месец. Когато съм в била на 15 или 16 ден. Фоликули на 14ти ден 2пъти са мерили 19мм, но поради "заетостта" на лекарката ми, и сега следва наблюдение във Варна дали реално се пукат тия фоликули.
Дали се пукат фоликулите?! -  се доказва с УЗ преглед  +  изследване на Прогестерон + Е2, на 7 ден след О. Peace

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 127
Здравейте момичета,

Днес бях на преглед при ендокринолог и ми предписаха Еутирокс 25мг за намаляване на ТСХ от 3.1 на 2.5 (целта). Въпросът ми е за 2 седмици дали ще се смъкне според вас, тъй като на 11 септ. съм на стимулация.

Благодаря предварително

# 12
  • София
  • Мнения: 35 772
Здравейте момичета,

Днес бях на преглед при ендокринолог и ми предписаха Еутирокс 25мг за намаляване на ТСХ от 3.1 на 2.5 (целта). Въпросът ми е за 2 седмици дали ще се смъкне според вас, тъй като на 11 септ. съм на стимулация.

Благодаря предварително
Никой не може да ти отговори - всяка ЩЖ, реагира различно.
Дано да се понижи. Peace
При опити за бебе, ТСХ трябва да е под 2.0 - защото от стимулацията ТСХ ще се повиши.

# 13
  • Мнения: 287
Здравейте,
Миналия месец пих (по лекарско предписание) Утрогестан за допълване на прогестероновите нива. Обаче ми се образуваха големи кисти и в двата яйчника за първи път досега. Дойде ми менструацията с леко закъснение, беше необичайно оскъдна. На 5-тия ден ходих да проверим дали кистите са се махнали, бяха там и бяха станали по-големи. Сега 12 ден след началото на месечния цикъл, получих силно кръвотечение изведнъж, без болка, без дискомфорт, което и рязко намаля и сега е само зацапване. Утре съм на лекар, но и съм доста притеснена. Възможно ли е да са се спукали кистите или е някаква реакция от Утрогестана? От два месеца пия и Еутирокс за ЩЖ. Дали е нещо хормонално и безобидно, предвид, че не ме боли? Ако са се спукали кистите опасно ли е?  Embarassed Embarassed Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 35 772
Здравейте,
Миналия месец пих (по лекарско предписание) Утрогестан за допълване на прогестероновите нива. Обаче ми се образуваха големи кисти и в двата яйчника за първи път досега. Дойде ми менструацията с леко закъснение, беше необичайно оскъдна. На 5-тия ден ходих да проверим дали кистите са се махнали, бяха там и бяха станали по-големи. Сега 12 ден след началото на месечния цикъл, получих силно кръвотечение изведнъж, без болка, без дискомфорт, което и рязко намаля и сега е само зацапване. Утре съм на лекар, но и съм доста притеснена. Възможно ли е да са се спукали кистите или е някаква реакция от Утрогестана? От два месеца пия и Еутирокс за ЩЖ. Дали е нещо хормонално и безобидно, предвид, че не ме боли? Ако са се спукали кистите опасно ли е?  Embarassed Embarassed Embarassed
Кога се образуваха кистите? Колко са големи?
Преди или след Утрогестана се образуваха?
Ако е след  него, най-вероятно не е използван правилно. Трябва да е след доказана О. или поне да е минало достатъчно време от предполагаема О., за да не я потисне.
Кистите трябва да се следят към края на МЦ и в началото на МЦ - за да се прецени от кои хормони растат и от кои намаляват.
Кръвотечението може да се дължи и на спукана киста, но е малко вероятно - по-скоро на хормонален дисбаланс.
Когато се спука кистата /ако изобщо се спука, защото може да претърпи обратно развитие/ - изтича в коремната кухина и се резорбира от тялото.
Не ти ли назначиха медикамент за тези кисти?
Ако болките са нетърпими - консултирай се с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт