Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 7

  • 65 183
  • 739
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25 739
Леле, к;ва си зла. Mr. Green hahaha
Веднага те "давам" на мм да те прочете. Laughing
hahaha hahaha Нали! Да види, че можеше къде, къде по зле да е...

# 31
  • София
  • Мнения: 4 714
Леле, к;ва си зла. Mr. Green hahaha
Веднага те "давам" на мм да те прочете. Laughing
hahaha hahaha Нали! Да види, че можеше къде, къде по зле да е...
hahaha hahaha hahaha

# 32
  • Мнения: 5 618
bouquetза темата! И аз днес подписах договор, дано всичко е наред.
Не ми се искаше да се пуши, я тя е пушач, но се разбрахме да го прави на терасата. Уж.
Поздравления за договора. Добре е, че поне е признала че е пушач. Много лъжат, и казват, не пушим, после стените как са жълти не е ясно. Приеми, че зимата и вътре ще припалва, но дано това е най големия дерт.  Peace
Благодаря! Тя едната тераса е изградена с итонг и хубава дограма, там са фурната и плота за готвене и има хубав аспиратор. Спокойно може да пуши там зимата и да проветрява после. Иначе го вписахме като клауза в договора. Да се надяваме наистина това да е най-големия проблем.
Иначе съм доволна от агенцията, договорът им не е дълъг, но съдържа всички важни неща, които четох в темата. Почти не се наложи пипане от моя страна.
MayyaI, аз съм непушач и напук на хроничния синузит много усещам миризмата. А тя пропива във всичко - тапети, мебели. На оглед влизахме в жилище, което не е обитавано над година, но имаше дъх на цигари, после загледах и стените, че са опушени направо. И ако дойде един наемател като мен, ще си тръгне директно. Или пък ако са с деца. Затова предпочитам в жилището да не се пуши.

Последна редакция: вт, 29 авг 2017, 23:28 от kati_v

# 33
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
bouquetза темата! И аз днес подписах договор, дано всичко е наред.
Не ми се искаше да се пуши, я тя е пушач, но се разбрахме да го прави на терасата. Уж.
Поздравления за договора. Добре е, че поне е признала че е пушач. Много лъжат, и казват, не пушим, после стените как са жълти не е ясно. Приеми, че зимата и вътре ще припалва, но дано това е най големия дерт.  Peace
Благодаря! Тя едната тераса е изградена с итонг и хубава дограма, там са фурната и плота за готвене и има хубав аспиратор. Спокойно може да пуши там зимата и да проветрява после. Иначе го вписахме като клауза в договора. Да се надяваме, това да е най-големия проблем.
Иначе съм доволна от агенцията, договорът им не е дълъг, но съдържа всички важни неща, които четох в темата.
Почти не се наложи пипане от моя страна.
Супер!!!
Честито!!!

# 34
  • Мнения: 4 401
Скрит текст:
Отдавна съм надраснала етапа със заяждането и възрастово и интелектуално ,но нямаше как да не обърна внимание каква липса на връзка с реалността и пълна липса на познания за пазара имаше в поста ви .
Твърдяхте че с 80 000лв ще плащате 500 ипотека и ще сте собственик на ремонтиран  имот без сериозни недостатъци(да не е първи и последен етаж ,да е с нормална квадратура,вътрешен,да е до метростанция и в приличен район).
Всички си го мечтаем ,но това с тези параметри е направо утопия и то от поне 5г насам ,а от тогава цените на имотите наистина сериозно се промениха.

Следя с интерес от около 15г и забелязвам известна връзка м/у  нивата на цени на имоти, предлагане ,лихви и нива на наеми. Ако едното тръгне да се променя ,влияе на останалите съвсем опростено казано.
Разбирам подбудите ви ,но ви липсва опит и наистина много си личи. Казвам го най-приятелски.
Ето например линковете ,които сте пуснали аз изобщо не бих гледала панел. Не знам представяте ли си какво е първи етаж в Люлин ?Малко са ентусиастите ,които биха се навили и на последен етаж и има защо.
Личи си че не знаете нищо за фалшиви и набирателни обяви, не сте преживели разочарованието да отидете да видите едно ,а да ви покажат нещо съвсем друго. Имате много да научите преди да слезете на земята и да разберете за какво ви говоря.
За да не е съвсем спам :
   Препарата ксилол има разяждащо тръбите действие и аз не бих го препоръчвала.
   Предполагам за по-опитните от нас се подразбира ,но да повторя за новите членове на групата. Текущия наем се предплаща т.е  например от 1-5 май се плаща наема  за май. Същото е с таксите за входа.
   Макарон, студентите са си деца и имат нужда от наглеждане.Хвърляй по едно око на банята.Ако след месец-два забележиш захабяване в долния край под душа купи някой читав препарат  .
Чистотата не е търкане и слугинаж ,а познаване на подходящия препарат ,а те са си деца и рядко имат опит.Често високата цена на скъпите марки също е причина  да допуснат захабяване. Повечето са добри деца от добри семейства и им трябва им малко някой да ги ориентира за препаратите.Да е евтин ,да е ефикасен и да не мирише лошо.

# 35
  • Мнения: 175
Привет и от мен Simple SmileКато ви чета,не мога да повярвам какви неща оставате за наемателите(чисто,т.пренадлежности и т.н.т.)Сменихме 3 квартири,като първата я наехме много бързо.По думите на наемодателката беше чистено(с косми по пералнята,петна по хладилника и хем подобни)След година и нещо,поискахме да се смени дървената дограма,но не бяха съгласни.Набързо намерихме апартамент на същата улица,но понеже наемателите все още бяха там и огледа беше в тяхно присъствие,не ни беше удобно да гледаме подробно..Грешка,която при нанасянето установихме.С малко дете сме,и при 2рото влизане се подпрях на кухненският плот,които едва не падна.После отворих шкафовете над мивката,същата работа.Банята и тоалетната бяха в още по-окаяно състояние...Единственото което можеха да направят наемодателите беше да освежат 2те стай..А на доста по-късен етап да се ремонтира кухнята,което не ни устройваше.Извинихме се,взехме си багажа,беше неприятно и за нас и за тях но с дете под 2 год нямаше как да живеем в разпадаща се среда.Съвсем случайно,за наша радост още същият ден намерихме др апартамент.На огледа всичко беше чисто,освежено и в приличен вид,нищо разподащо се Simple SmileБеше малко по-далеч,но не ни пречеше Simple SmileПри напускането и на 2те жилища сме изчиствали основно.Не сме си позволявали никакви волности,винаги се е пушело на терасата независимо от сезона.Сега живот и здраве,когато си стъпим на краката финансово,мислим да изтеглим кредит за жилище Simple SmileИскренно се радвам,когато отношенията са точни и ясни Simple SmileИзвинявам се за дългия пост Simple Smile

# 36
  • Мнения: 5 018
Благодаря!

# 37
  • Мнения: 14 966
Групата , да не би ретроградният Меркурий да се е оттеглил Laughing
След един час ще ми дадат стоп капаро едни много прилични / надявам се / , бъдещи мои наематели- мъж и жена , само приятели , той е учител , тя е някаква "бизнес бла бла. Него ще го видя , нея, още не съм виждала , но му имала пълно доверие. до петък трябва и аз да съм в редиците на щастливо обвързаните  Laughing
Стискайте ми палци.
Кати , честито и на теб  Hug

Колкото до кухите обяви за продажба , и аз съм минала по този път , преди да започна сериозно търсене преди 15 години , гледах обявки и си мислех , че хоп- отивам и купувам за такива някакви си парички. Пълна наивност- тези обяви са само за да се обадиш , да ти кажат ,  че току що е продадено , а , всъщност , ти какво търсиш , защото ние разполагаме с.... Ох , който не е минал през това , да се приготви за мъчително търсене , огледи и т.н.

# 38
  • Мнения: 54 420
Късмет, Таис! Hug Hug Hug

# 39
  • Мнения: 845
Таис, ретроградния меркурий е до 5.9 Simple Smile, влиянието му вече отслабва, ама можеш да вземеш капаро, а договора може да го подпишете в понеделник. Дано всичко е Ок.
И аз чакам днес двама, ама да видим!

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Здравейте отново!
Обещах снимки от моя имот. Правихме го с цел сезонно отдаване, но разправиите се оказаха много, а няма кой да се занимава. Утре имам среща с брокер да го пускам дългосрочно.
Ще допълня само с един голям гардероб в спалнята. По-късно ще изтрия снимките.

Последна редакция: чт, 31 авг 2017, 08:21 от Tintina

# 41
  • Мнения: 3 020
Tintina, всичко видяно на снимките ми харесва, много е стилно. Само детската стая ми се вижда малка /ако трябва да се сложи бюро, етажерки/, но може и перспективата да ме лъже. Надявам се да намерите добри наематели. Не видях кухненския тракт, както и дали има възможност за по-голяма трапезарна маса? Между имот за кратковременно ползване и за продължително, има разлика в изискванията /на наемателите/.

# 42
  • Мнения: 2 681
Хубаво е направен имота.
Само двуетажното легло би ме притеснявало.
Но пък хората може да са с 1 дете.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Да, детската е много малка, защото е преустроена бивша кухня. Има малко място за бюро и етажерки зад вратата - там има ниша, в която в момента има подвижна закачалка. На снимките го няма, но в коридора в момента сме сложили голям гардероб с идеята там да се събират дрехи и принадлежности от детската стая.
Стаята наистина е компромисна и според мен е подходяща само за едно дете, не за две.
Масата според мен е достатъчна за трима-четирима души.

Вярно е, че има изисквания при краткосрочно и дългосрочно наемане, лично аз виждам необходимостта от още един голям гардероб в спалнята. Може и да добавя още нещо, ще видя как ще тръгнат огледите.

Последна редакция: чт, 31 авг 2017, 08:22 от Tintina

# 44
  • Мнения: 845
Tintina, апартамента е страхотен, поздравления. Дано лесно и бързо му намериш подходящи наематели!

Общи условия

Активация на акаунт