Шести клас

  • 78 269
  • 786
  •   1
Отговори

Анкета

Ще включите ли още тази година допълнителна подготовка за изпитите след 7 клас?

Опции:

  • Мнения: 11 815
Нашата поща:
Скрит текст:
nabor2005@abv.bg - парола на лични! Тук споделяме, качваме, ползваме полезни материали по всички предмети.

Полезни:
Ваканции и неучебни дни за 2017/2018 г.
Сдружение на Българските Начални Учители - тестове, резултати
Общност "Начално образование"
Всички актуални новини за образованието
Олимпиади по всички предмети
Уча.се (за достъп до всички материали, изисква заплащане)
Списък с правила за самоподготовка
Знам.bg
Шестокласник

БЕЛ:
Граматика БГ
Искам 6
Образователен сайт по БЕЛ
Езикови питанки
Как се пише?
Непознатите думи в българската литературна класика - речник
Трансформиращ преразказ

Математика:
Математика за всеки
Тестове по математика за 6-ти клас
Библиотека със задачи от математически състезания
Сендовската система
Генериране на задачи
http://math.cilenia.com/bg

Всички предмети:
Тестове за 6 клас
Външно оценяване 6 клас
Domashno.bg
"Нимеро"
Презентации на уроците по история

Стари теми:
Скрит текст:
Предучилищна набор 2005 - 1, 2, 3, 4, 5
Първи клас - 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Втори клас - 1, 2, 3
Трети клас - 1, 2
Четвърти клас - 1, 2
Пети клас - 1, 2

Последна редакция: ср, 30 авг 2017, 15:56 от Сиси ♥♥

# 1
  • София
  • Мнения: 11 648
Благодаря за новата тема! Hug
Да е успешен и късметлийски предстоящият шести клас!  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 2
  • София
  • Мнения: 6 934
Все още нямам намерение да записвам сина ми на допълнителни уроци.

# 3
  • Мнения: 1 721
Вече сме си на място с новата тема,  Сиси ♥♥  bouquet
Очаквам доста по-спокойна година в сравнение с миналата. Дано Flowers Four Leaf Clover
За НВО ще се мисли догодина ако има смисъл изобщо да го мислим.

# 4
  • Мнения: 9 463
Благодарско за темата  Сиси ♥♥  !:bouquet:

Миналата учебна, смениха 4 пъти учителката по български (която бе и класна), и смятам ако на РС се окаже, че отново няма да са с постоянен, а заместващ учител-да го местя..

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 136
Да се запиша в новата тема Simple Smile
Дано е по-спокойна, ама де да зависеше от нас и децата.
Кой знае какво ще измислят от МОН до края.

# 6
  • Мнения: 835
Сиси ♥♥, благодаря за темата! Flowers Hibiscus

Шести клас ... времето лети.
Да са ни здрави децата, вдъхновени и щастливи! Да имат една успешна и спокойна учебна година!
Ние ще спестим допълнителните уроци на този етап и в зависимост от избора на училище, в седми клас ще преценим как да постъпим.

# 7
  • Мнения: 11 815
Момичета, редактирах 1 стр. като добавих малко полезни линкове, обаче гласовете в анкетата изчезнаха. Който беше гласувал, ако иска да го направи пак. Wink

И аз се надявам на спокойна учебна година! Не планирам засега допълнителна подготовка, но ако пожелае може при нужда да включим някой и друг индивидуален урок по математика.

# 8
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 364
Успешна да е учебната година за всички шестокласници!  Flowers Four Leaf Clover

Не сме започнали преговор, но смятам тези дни да го направим.
Не планирам уроци сега, в седми клас ще преценим дали са нужни, според избора на училище. Най-вероятно - и тогава няма да ходи. Само календарът със състезания ще се обогати чувствително  Laughing

# 9
  • Мнения: 3 906
На добър час и на децата, и на нас! Моля да получа паролата за пощата. А относно подготовката за НВО:  детето е в ЧУ. Не ми е известно да са му преподавани правила за преразказ и да е упражняван какъвто и да е вид. Акцент се поставя върху езиците и общата култура. Имам очакване от тази следадаптационна година да се засили натискът по БЕЛ и мат. Дано! Приятелка, с дете от частно училище, ми сподели техния опит -6-ти клас школа, 7-ми клас отработване с учител на пропуските. На детето (момче) не са достигнали 3 стотни за 91 ЕГ и е прието по второ желание в 164 ЕГ.

Последна редакция: ср, 30 авг 2017, 16:23 от Шарлот

# 10
  • Мнения: 42
Няма да има допълнителни уроци.Най-много да  ходи на школа по математика при класната и по-усилена подготовка вкъщи.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 341
Благодаря за новата тема! Да ни е много успешен и лек шести клас Hands Plus1
Ох, болна тема сте засегнали - дали/или допълнителни уроци още тази година Sad Иска ми се малко повече занимания по БЕЛ, че нещо му е по-трудно, отколкото математиката. В тази връзка някой ако е доволен от учител или школа в западна София (Овча Купел, Красно село, Красна Поляна и т.н.), ще съм благодарна на координати на ЛС Heart Още не знам как да се включа в анкетата Simple Smile

Моят си пада уж умен, но яко мързелив - от задължителните прочете 2 цели произведения, а от останалите само главите, които ще изучават. Едва се отлепя от телефона да почете поне нещо тип Дръндьо, а уж това му било забавно за четене Confounded Мъка голяма... За преговор и дума не може да става... Разтресъл го е пубертет - отвръща на всяка дума на сестра си, мен ме чува от третото подвикване...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Здравейте, бих искала и аз да се включа в темата, не съм била в отчетните откакто бяха малки деца Simple Smile
Засега нямам намерение да посещава допълнителни уроци, подочух че ще им сменят госпожата по математика, ако с новата има пропуски, може да се наложи някой друг урок.
Активно спортува, лятото й мина в подготовка за състезание, и чак сега август почна с книгите и почивката..

# 13
  • Мнения: 5 939
Сиси ♥♥ благодаря за темата.
Не планирам уроци, засега преговора е до под кривата круша , но тази седмица трябва да се премести ( има 100 задачи по математика и няколко преразказа) задачите са решени , но с преразказите е доникъде, а 15 наближава.Всичко си има обяснение - мързел Angry

# 14
  • София
  • Мнения: 6 084
Ауу, колко колко сериозен е вече първият ни пост. Няма  линкове за занимателни игри, песнички и снимки на сладки малчугани. Намирисва на кандидатгимназиална треска.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт