Шести клас

  • 78 519
  • 786
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 3 983
При нас датите на контролните и класните са качени на сайта на училището и всеки може да си ги гледа. Миналата година засякохме - всичко точно се спазва!
http://30sou.info/Grafik%20klasni%20i%20kontrolni%20raboti%20%20 … k%202017%2018.pdf

# 241
  • Мнения: 3 982
И ако няма викове и заплахи, без домашна ли ще отиде?
Измислили са му цаката. Класът е задружен. Някой предоставя готово домашно. Преписва се бързичко, естествено на автопилот - без грам разбиране и за пред учителя - всичко ОК. Т.е. имитацията на дейност вече не просто е усвоена, но и усъвършенствана.

# 242
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Хе, подсети ме как в къщи след училище по различно време се изреждаха поне 4-5 човека да препишат от мен домашната по математика, на крак, пред вратата. Simple Smile Тогава бяхме по 40 човека в клас, и класовете бяха формирани по местоживеене - 3-4 съседни високи блока.
Много са различни децата, с дъщерята не знаех какво учи, а сина постоянно го ръчкам и контролирам. И изведнъж, видиш ли, в 22:30 се оказва, че има да пише 3 страници по български. Ами пише, това е, ако ще до един. Обаче поука от това не си вади, всеки път едно и също. Simple Smile

# 243
  • Мнения: 35 961
кой от трите сборника по математика е по-добър според вас?
Архимед, Просвета, Коала или бихте препоръчали нещо различно?

# 244
  • Мнения: 3 535
кой от трите сборника по математика е по-добър според вас?
Архимед, Просвета, Коала или бихте препоръчали нещо различно?
На Архимед са ми го препоръчали няколко души.

# 245
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
На мен Архимед ми харесват като начин на подреждане и текст на задачите. Към този сборник нямам конкретни наблюдения.

# 246
  • Варна
  • Мнения: 440
на Просвета

# 247
  • София
  • Мнения: 6 172
кой от трите сборника по математика е по-добър според вас?
Архимед, Просвета, Коала или бихте препоръчали нещо различно?
Сборника на Архимед и на нас ни го препоръчахме и го купихме. Не съм го гледала, но мъжа ми го харесва. Сборника на Просвета е купен от задължителните за училище, но него също не съм разглеждала, а и сина ми не е тук, за да го питам за неговото мнение за двата.

# 248
  • София
  • Мнения: 4 576
Моята щерка от миналата седмица е на курс,  работят по просвета и Архимед...

# 249
  • София
  • Мнения: 1 055
При Калоян учебника е на Архимед, а сборника на Коала. Като ги погледнах Архимед определено е по-добре структуриран.

# 250
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Ако сега трябваше да купувам сборник, сигурно бих взела на "Архимед". Имам в наследство този на "Коала". и ще пропусна. В училище ползват на "Просвета", но според мен другите два са по-добри.

# 251
  • Мнения: 35 961
Благодаря Ви! Поръчах сборника на Архимед.

# 252
  • Мнения: 253
Здравейте, майка съм на шестокластник и се включвам в темата. Искам да изкажа възмущението си от новата учебници на децата за 6 - ти клас. Пълна недомислица е учебника по история - за мен е бълнуване на луд, които е писал учебника. В учебника по математика формулата за лице на  кръг е представена като пи по r на квадрат, при положение, че децата не са учили степенуване. Снощи се сблъсках с гръмкото название " развивка" на призма, не знам кога и защо е приет този термин, по мое време беше " разгъвка ". Да не говорим за учебника със  странното име " Технологии и предприемачество" , в който в 6 клас трябва да чертаят сечения, разрези и изгледи.  Учебника по Информационни технологии - и там е пълна лудница - децата не знаят какво е двоична бройна система, но се налага да я разберат. Оплаках ви се , но нищо не можем да променим за съжаление. Тази година поне на моя син му е доста трудно, но може би факта, че до миналата година беше на частна занималня, а сега е вкъщи и учи сам донякъде утежнява ситуацията.

# 253
  • Мнения: 1 919
Аз не виждам нишо ужасно в примерите, които даваш - лицето , развивката и двоична бройна система.
За историята е неприятно, ако е лошо написана, засега девойката не се е оплаквала.

# 254
  • София
  • Мнения: 11 706
кативики добре дошла! bouquet
Снощи се сблъсках с гръмкото название " развивка" на призма, не знам кога и защо е приет този термин, по мое време беше " разгъвка ".
По мое време призмата не се учеше в 6 клас.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт