Противоменингитни ваксини

  • 4 589
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
След като мъничкия се разболя от стомашени вирус и проявите му съвпадаха с тези на бактериален менингит просто си изкарах ангелите. Бяхме в болница, оказа се малък дявол, вече е почти здрав, но след страха, който брах сериозно се замислих за поставянето на противоменингитни ваксини на децата. Изрових информация, която искам да ви покажа и да коментираме. Не зная колко е актуална и достоверна.

Основни причинители на менингит:
 - Хемофилус инфлуенца тип Б - 7%
 - Менингококи - 25%
 - Превмококи (streptococcus pneumonae) - най-висока смъртност - 47%
 - стафилококи и други бактирии 21%

Ваксина срещу Хемофилус инфлуенца тип Б: ActHib, цена 23лв.
При поставяне между 6 и 12 месеца - 3 бр.
При поставяне между 12 и 14 месеца - 2 бр.
При поставяне след 15 месеца - 1 бр.

Ваксина срещу Менингококи - Meningo A+C  или Menjugate (само срещу С)
Поставя се след 2 годишна възраст, цена 25лв.

Ваксина срещу Превмококи - Prevnar, цена 75 евро, поставя се след 6 седмична възраст или Pneumo23 - след 2годишна възраст.


Вие слагали ли сте противоменингитни ваксини и кои?
Колко реваксинации се правят с Prevnar?


след много мислене в на4алото на годината ваксинирах и 2_те ми дъЩери:
малката, на 2 навърШени години, голямата на 10. Тук  Хемофилус инфлуенца е между задължителните от сравнително скоро, не знам то4но от коя година, но във всеки слу4ай по време на голямата Щерка я нямаШе.
така : малката с Преванар (не си спомням ве4е дали е 5 или 6 валентна newsm78), една доза, а голямата с Пнеумо23 (тук не я препоръ4ват за под 3 години, заЩото не гарантирала достатъ4но покритие). голямата трябваШе да направи и Хемуфилоса, така 4е, две дози.

за martisun:

не е то4но така, вси4ки видове могат да бъдат смъртоносни. Вярно е, 4е среЩу един от най_разпространените (B ли беШе или С newsm78, неЩо днес вси4ко ми се губи Rolling Eyes) няма оЩе ваксина, но не виждам заЩо да не се възползуваме от това, което все пак дава някаква заЩита.

Освен това, малката ми дъЩеря правеШе постоянни отити, след ваксината престана (пу пу пу), предполагам, 4е е заради пневмококото, което е и при4инител на голяма 4аст от отитите.

ами това е, аз до преди време не бях голяма по4итателка на ваксините, но... Sick

# 16
  • Мнения: 7 106
На дъщеря ми поставихме Act-hib на 1г. 4м. еднократно, не е имала никакви проблеми след това.
Ще се поинтересувам за Pneumo23 и  Prevnar, брат ми работи съм Търговска лига и ще го разпитам каква  е работата.
Менингита е гадна работа, на мой колега племенничката почина от мененгит на 6 месеца преди няколко години  Sad.

# 17
  • Мнения: 8 505
Сложих на дъщеря си Act-Hib-еднократен прием.

# 18
  • Мнения: 1 680
а Pneumo23 внася ли се в БГ?

# 19
  • Мнения: 1 680
Зори,

пита ли брат ти за пневмококовите ваксини?

# 20
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 227
Цитат
Sina mi e na 2.8meseta kasno li e ve4e da mu pravia niakoia ot protivomeningitnite
Сина ми е на 2.8месета късно ли е вече да му правя някоя от противоменингитните



-------
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: чт, 01 юни 2006, 14:23 от Ellypr

# 21
  • Мнения: 1 209
mnogo interesna tema Simple Smile поздравления, моято бебе е на3.5 месеца и слагаме пентаксим, комбинирана, ДТК, полиомиелит и менингит. но не знам за кой от при4инителите е ?

# 22
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
самсара аз сложих на дъщеря ми Акт Хиб с ДТК-то три дози ... ще следя и аз темата с интерес за другите ваксини

# 23
  • Мнения: 667
....менингит. но не знам за кой от при4инителите е?

Hib - ваксина срещу Haemophilus influenzae тип b.
Може ли да ми кажеш от къде купи Pentaxim и колко струва?
62 лв. дозата в Търговска лига? Ние отдавна минахме остовната схема ваксинацията с ДТК, полио и ActHIB, но интересува ме принципно.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 880
сложихме на Ники "АктХиб", сега предстои 3-тия прием.

# 25
  • Мнения: 7 106
Зори,

пита ли брат ти за пневмококовите ваксини?

Да, питах.
Значи Pneumo23 я имат налична, в аптеките е около 30 лв. , а Prevnar за съжаление я нямат, каза ми, че въобще не работят с нея. Каква е причината незнае.

# 26
  • Мнения: 1 680
Pneumo23 е за деца над 2 годинки, а за бебета единствената пневмококова е седем-валентната Превнар, обаче не била одобрена за България. Много неприятно.
Исках да я сложим на малкия, защото точно този стрептокок е причината за пневмонии и отити при бебетата и малките деца.

Общи условия

Активация на акаунт