Трудната страна на майчинството

  • 49 836
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 087
Гледах я по книга, ама избирателно абзаците  Mr. Green

Първият път като трябваше да я изкъпем настана голяма паника, първата вечер след болницата. Мъжът ми трепери
-ти ще я къпеш, на теб ти показаха в болницата/така беше ако трябва да съм искрена/
-аа не, аз съм със секцио, не мога да се мокря и ако се хлъзна няма да съм стабилна/малко си поизмислих/
След това сумтя, сумтя и отиде да гледа клипчета в Ютуб. След 20 мин, пристига:
-Няма да я къпем днес във ваната, гледах как ги къпят по душа, във ваната утре ще гледам.
Повъртях се повъртях се, изморена, изнервена, спи ми се, детето и то спеше, къде ще му развалям съня сега и му викам:
-Слушай, доктор Спок каза, че не е добре да се къпят всяка вечер децата  Crazy......

На следващият ден ни домързя да вадим ваната, мен ме домързя да чета как се сглобява, че беше от ония с 1000 приставки и схеми/ама нали такива вани били най-удобни....дръжки/. А мъжът ми го домързя да гледа ЮТУБ. Той я къпеше на ръка под душа или в мивката, а аз като закрепнах и влизах да се къпя, той ми я подаваше да се изкъпем заедно и след това я взимаше. Без да трябва да пълня вани, да ги изливам, да чистя вани, да мъкна боклуци нагоре-надолу....Сега не мога да я изкарам от ваната, дойде и времето да я ползваме,че струваше майка си и баща си Joy hahaha hahaha  Peace

# 556
  • Мнения: X
Пиша, щото явно все има някой не разбрал. Твърдя точно обратното- вие МОЖЕТЕ да се справите с децата си, а не те с вас.

Ама и Вие МОЖЕТЕ да преборите мъжкия фактор! Защо пускате теми с мрънкане, вместо да го борите, да правите нещо по въпроса?

Защо пишете в тази тема, а не четете за ДНК фрагментацията при сперматозоидите, която не се отчита от най-стандартните тестове, но е ключов фактор за успешно забременяване и обяснява "биохимичните" бременности при предишните опити? Тест за ДНК фрагментация правихте ли? Айде, МОЖЕТЕ! Преди IVF има и IVI, включително с процедури на предварителна селекция на сперматозоиди (същото и при IVF). Нали не чакате на наши клиники и доктори само? Тези в Турция са по-добри - мои познати там ходиха. В западна Европа има още по-добри сигурно. Какво Ви спира? Вие МОЖЕТЕ да си намерите по-високо платена работа и да използвате най-най-най-доброто и скъпото в медицината, за което у нас сигурно дори не са чували. Можете да участвате в експериментални програми. МОЖЕТЕ, ама вместо това...

# 557
  • Мнения: 4 087
Преборих го веднъж, ще го преборя пак.....време ми дай само!


Мойто Момче?! С мъжки фактор съм от 10 години, тези неща съм ги чела и чела.....с този пост проучвам нови неща, които не съм чула.

По-висока работа на този етао няма как да поема, защото изисква отговорност, а аз съм с друг план за бъдещето, никой няма да ми даде и да ми възложи проекти или по-дългосрочни ангажименти, а и аз не искам да поемам отговорност, като ще влизам в процедури в близките месеци.  Peace

# 558
  • Мнения: X
Ами и Вие тогава дайте време на мрънкащите в темата - и те ще "преборят" бебоците и ще се радват след няколко години на немрънкащи, а правещи други поразии деца Simple Smile

# 559
  • Мнения: 1 505
Ами и Вие тогава дайте време на мрънкащите в темата - и те ще "преборят" бебоците и ще се радват след няколко години на немрънкащи, а правещи други поразии деца Simple Smile

Точно!

Момичета,не пиша но ви чета от   първия пост.
От един отбор сме.
Да трудно ми е,и не ме е срам да си го призная.. не очаквах да е чак така.

# 560
  • София
  • Мнения: 1 489
Детето ми не искаше да рисува дълго време и започна, като стана чак на 3г да проявява интерес. Гледах, че публикуваха снимки от детската градина, как децата рисуват и като го питах къде му е рисунката, той казваше: "Казаха "драсканица" и я хвърлиха." Laughing За съжаления никак не го бива все още. Сега рисува кръгчета, чертички и точки. Понякога нещо безформено, което не мога да определя какво е, но той обяснява, че било мечка например, или котка. Simple Smile Понаучи се да оцветява. Отначало всички картинки бяха оцветени с един цвят, после почна да разнообразява. Аз купувам флумастери на водна основа (пише миещи се), че по-лесно се махат. Проявява интерес към пластилин и обича да прави фигурки. Най-много обича книжки със стикери и за оцветяване (комбинирани), от тези на Фют. Сигурно малко късно се развива в това отношение, но пък като цяло е доста напред с материала. Сигурно затова ме прави дива и щастлива, както си знае. По стените не е рисувал, но пък драска по мебелите и по дрехите си.
Бгтатко, въпреки, че малко грубо прозвуча, донякъде имаш право. Аз ви казах за игнора, но не знам защо толкова не можете да се абстрахирате. Има хора, на които просто им подминавам постовете и не ми представлява трудност. Нека си запазим добрия тон в темата.

# 561
  • София
  • Мнения: 1 489
Ами и Вие тогава дайте време на мрънкащите в темата - и те ще "преборят" бебоците и ще се радват след няколко години на немрънкащи, а правещи други поразии деца Simple Smile

Точно!

Момичета,не пиша но ви чета от   първия пост.
От един отбор сме.
Да трудно ми е,и не ме е срам да си го призная.. не очаквах да е чак така.
Добре дошла. Като ти гледам лентичката, има вероятност най-трудното тепърва да започва. Simple Smile

# 562
  • Мнения: X
Ти да не мислиш, че моето едногодишно рисува портрети или натюрморти. Драска там нещо си и се учи да държи моливите. Брат му след като стана на 4 години започна да прави по-ясни рисунки и то при условие, че баща му рисува наравно с него и му показва. Та, не виждам изоставане, напротив съвсем нормални са нещата.

# 563
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Spastik Children, не мисли, че хлапета на по 1-2 год рисуват етюди. 😆Плескаме си на воля все още само петна, а аз в последствие ползвам нещо за подложки, да не отива картона фира. 😂 А учителка, която хвърля с подобен довод създадено от дете е абсолютен идиот, без извинетие. Искам да ти кажа, че в ателието на родителите ми, пазят всяка една черта нарисувана от мен. Аз като дете не съм насърчавана да рисувам и изобщо да развивам умения в творчески аспект, но като им стана ясно, че дюлята не ражда круши обърнахапалачинката и постоянно ми е набивано, че нищо не се хвърля, дори да ми се струва най-големият боклук.  
Това е първият опит на дъщеря ми преди 2-3м и в момента не плеска нещо по-различно, така че не говори, че детето еди си как се развивало. Важното е да има желание, а ние да ги насърчаваме, стига да не са опасни за самите тях, според скромното ми мнение. 😂😉
Скрит текст:
]

Последна редакция: ср, 20 сеп 2017, 13:10 от Vermilion`

# 564
  • София
  • Мнения: 1 489
Брат му след като стана на 4 години започна да прави по-ясни рисунки и то при условие, че баща му рисува наравно с него и му показва.
А, то моят няма 4. Януари ще стане. Но пък е развит, като цяло, не се притеснявам.

Vermilion`, ми то това изглежда много добре! Ако го сложиш в рамка, никой няма да познае, че е нарисувано от дете, а по-скоро прилича на някаква абстрактна рисунка.
На мен също ми стана кофти, като ми казах, че са му изхвърлили рисунката. Голяма работа, че е драсканица, аз искам да я имам.

# 565
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Считай го за късмета на начинаещия и с активното участие на мама. 😉😂

# 566
  • София
  • Мнения: 1 489
Считай го за късмета на начинаещия и с активното участие на мама. 😉😂
Не знам какво е участието на мама, но изглежда рисувано от някой, който знае какво прави, а не случайна цапаница. Цветовете се преливат плавно и създават усещане за завършена картина. Като букет, който не е на фокус Simple Smile))

# 567
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Намокрила съм картона, на първите 2-3четки 'и държа ръката, както и докато топи четката в боята.
Малко ще забия темата, но аз споделям тезата, че всяко едно дете и човек изобщо, е талантлив. Убедена съм, че и ти, и всяка друга, ако покажат рисунки на децата, ще открием прекрасни качества при всички. Ето, аз например като забия обичам да разглеждам именно детски рисунки и "пластики", изобщо творения от всякакъв характер. Действа ми изключително зареждащо. Спрямо детето си бих подхождала с нулева критичност в това отношение, докато или не се превърне в пътя, по който ще върви.

# 568
  • Мнения: 30 802
Всички деца рисуваха човечета- синът ми чак на 6г. нарисува човече. Просто той рисува това, което види- а не стереотипни рисунки. Примерно един ден прави голям черен правоъгълник...аз вече избръмчавам и си мисля при какъв психолог да го водя...а той човекът рисувал точно дизеловия локомотив, който сме видели по-рано и наистина е голям черен правоъгълник. И сега рисува точно това, което вижда. В училище го накарали да нарисува класната стая- нарисувал я е в поглед отгоре, правоълник и в него чиновете, точно както изглежда. Просто различен вид възприятие. Повечето деца биха я нарисували "наративно", с човечета.

# 569
  • София
  • Мнения: 1 489
В училище го накарали да нарисува класната стая- нарисувал я е в поглед отгоре, правоълник и в него чиновете, точно както изглежда. Просто различен вид възприятие. Повечето деца биха я нарисували "наративно", с човечета.
Има добро пространствено виждане. По геометрия най-лесна ще му е стереометрията. Simple Smile)) От опит казвам.

Vermilion`, вярно е, че изместихме малко темата, но и тези ни писания могат да бъдат полезни на някого. Ето, аз си мислех, че детето ми е вързано в ръцете, вие ми казвате, че не е - беше ми полезно. Simple Smile Права си, че това, което рисуват децата е страшно интересно, ако се загледа човек. Виждаш какво ми е на малкото човече в главата и че то не вижда света по същия начин, по който ние. Също винаги ми е било интересно да го наблюдавам как неща, които вижда за първи път и няма готов "шаблон" в мозъка за тях, ги оприличава на нещо друго.

Общи условия

Активация на акаунт