Трудната страна на майчинството

  • 49 742
  • 1 317
  •   1
Отговори
# 930
  • Северозапада
  • Мнения: 5 472
Не мислех да пиша, но като прочетох Sixsens се изумих. Описала е точно поведението и на дъщеря ми. 😮 За всичко е борба и уговорки. И като говорехте за зодии, да не е блезнаци? Моята да и съм сигурна, че в нея живеят 2ма души - един за пред хората и един за вкъщи Joy

# 931
  • София
  • Мнения: 38 489
Ох, борбата с ината! С голямата се почна от както се роди та до ден днешен. Любимото й:
-Мамо, ела да ми помогнеш.
-ОК. Дай учебника.
- Няма. Ще учим по тетрадката. /Където не е записала всичко, което трябва./
И се почва.........
Козирог с  асцедент Овен. Заклевам се, рогата й се напипват!😄

Последна редакция: вт, 17 окт 2017, 13:18 от Free Agent

# 932
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
ние сме много далеч от съзнателното инатене, но още от сега се старая да покажа "кой е шефът" и не ме интересува пищи ли, реве ли и т.н. Като кажа "не" и това е! Даже и околните погледи и шушукания не ми влияят. Искрено се надявам да не ме надвие де, но уж везничките били кротки - ще видим!

# 933
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
Козирог е! Избърза с два месеца от проклетия Joy  Всичко е не и няма. Вчера след цирка баща й я наказа, елате да видите какво мило и сговорчиво дете имам, мед й капе, подмазва се. Абе, хитра е като стадо лисици тя, чудесно знае кога е прекалила.

Likeadream, нашата психоложка каза същото за интелекта и ината. Предупреди ме жената да намеря начин да се съхраня, защото с тоя инат не мога да се преборя, трябва само да направлявам в правилната посока. Дано успея. Пяна пускам да говоря, говоря, обяснявам. За някои неща вече виждам ефекта от говоренето, има светлина в тунела. Просто, как да кажа, знам, че един ден това ще е в нейна полза, но дотогава аз на какво ще приличам и каква цена ще платим всички, не знам. Толкова сприхава и изнервена съм станала, че не мога да се позная. За най-малкото вече вадя фалцета, а не бива. Изобщо не съм такава и се убеждавам, че едно дете може да извади у нас както най-хубавите, така и най-лошите ни черти. Здрави да сме само, ще преживеем всичко, но защо да е така, се питам аз и отговор не намирам Grin

# 934
  • Мнения: 4 087
И мойто е рогато  Joy Joy 

# 935
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
Мхмх, понякога си мисля, че Рогатия се е вселил в нея JoyJoyJoy

# 936
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Моята е уж безобидна Рибка, но харктерче само за задвратници е, но и на мен ината ми е голям, та карам кораво. Аз съм шефът и няма мърдане. Мъжът обаче като корав Овен е такава мека Мария с нея, че първо трябва да се сборя с него и после с Чудо... всеки път.

# 937
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Моето трябваше да е риба, но се роди седмица по-късно овен с асцендент скорпион  Mr. Green та весело е, след мама се научи да казва първо 'не’ Joy

# 938
  • Мнения: X
И аз мислех, че везните са кротки ама не! Дъщеря ми е везни и ината й е по - голям от нея! Като си науми нещо няма отказване. ММ е козирог и не е голям инат, особено пък в сравнение с нея.

# 939
  • Мнения: X
Моето трябваше да е риба, но се роди седмица по-късно овен с асцендент скорпион  Mr. Green та весело е, след мама се научи да казва първо 'не’ Joy

И на моята "не" и беше сред първите думи. И до днес й е любима. А от както научи "няма" само ги редува двете.

# 940
  • София
  • Мнения: 38 489
И моята се роди по-рано от инат, иначе щеше да е Водолей.
Един съвет от мен, ако позволите - избирайте си битките. Аз, със първото се опитвах нещо да налагам, но със второто въобще не съм си давала зор с режим, спане и ядене. Примерно никога няма да кажа "няма да ядеш сега, защото няма да ядеш после".
Всъщност аз никога няма да започна първа някаква битка или спор, защото "така съм решила, че ще бъде".
С голямата пък, като седнем на нормален разговор, много се разбираме и успявам да прокарам моите основни идеи за образованието и възпитанието.

# 941
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
А моето трябваше да е Овен, но се наложи да родя по-рано. Иначе асцендента 'и е Близнаци. Близнаци имам много добра приятелка и тя е толкова добро, кротко и мило момиче, че не смея да обвиня акцендента. Риби не познавам въобще и не знам.
Какво да кажа, в момента е болна и кривотията 'и взима неподозирани върхове. 😤

# 942
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
Вермилиън, ако позволиш един съвет - вкарвай в пътя таткото, докато е време, че после.... От личен опит казвам. Дано твоят поеме от наливане на акъл, защото иначе доста битки ще ти се наложи да водиш.

# 943
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Аз съм Козирог и не мога да и стъпя на малкият пръст  Laughing

Режим нямаме нито за хранене, нито за спане, поне там драми да няма. Тръшка се за някакви глупости, но е малка още има време да се развие в бъдеще Wink

# 944
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Likeadream, нашата психоложка каза същото за интелекта и ината. Предупреди ме жената да намеря начин да се съхраня, защото с тоя инат не мога да се преборя, трябва само да направлявам в правилната посока. Дано успея. Пяна пускам да говоря, говоря, обяснявам. За някои неща вече виждам ефекта от говоренето, има светлина в тунела. Просто, как да кажа, знам, че един ден това ще е в нейна полза, но дотогава аз на какво ще приличам и каква цена ще платим всички, не знам. Толкова сприхава и изнервена съм станала, че не мога да се позная. За най-малкото вече вадя фалцета, а не бива. Изобщо не съм такава и се убеждавам, че едно дете може да извади у нас както най-хубавите, така и най-лошите ни черти. Здрави да сме само, ще преживеем всичко, но защо да е така, се питам аз и отговор не намирам Grin
Все едно аз съм го писала. Ние да не ходим при една и съща психоложка?

Общи условия

Активация на акаунт