киста на яйчника

  • 33 936
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 094
Ще настояваш с вагинален Naughty

# 61
  • Мнения: 164
Здравейте момичета!Използвам темата,за да не отварям нова-извинявам се на авторката.Току що се връщам от гинеколог с новината,че имам киста:4,5 на 5см.Никога не съм имала  проблеми до сега/на 32г./Родих преди 1г и 2м.,миналия месец ми закъсня и направих аборт по желание.Този месец ми закъсня след аборта и отидох на лекар.Установиха киста на десен яйчник.Изписаха ми да пия Оргаметрил в продължение на 10 дни и след това да чакам 10 дни да се появи цикъл.Ако това не стане ще продължа , и така 3 месеца,след което следва лапароскопична операция.Не знам какво да попитам точно/ объркана съм /,но бих искала съвет от вас.Да започна ли да го пия това лекарство или да опитам с хомеопатия или нещо друго?.... Моля, дайте ми съвет.Благодаря ви!
п.п От Варна съм,ако можете да ми препоръчате специалист,ще съм ви благодарна.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 11:54 от Наденце

# 62
  • София
  • Мнения: 2 381
Не си губи времето с хомеопатия. Имат ли предположения какъв вид е кистата?

# 63
И така, още малко информация и от мен. Наскоро ме оперираха от киста на ляв яйчник - дермоидна, доста голяма 8 на 9 см. Ходя поне веднъж в годината на лекар, но се оказа, че тази киста е израстнала за някакви си5-6 месеца. При такъв вид кисти играе само ножа, така че когато описвате вашите проблеми с кистите, добре е да посочвате за какъв вид киста става въпрос, а много малко от вас го правят. Освен това съм и с диагноза поликистоза. Точно за това пих Диане 35 - това са противозачатъчни, които щяха да попречат на фоликурярните кистички да растат, но се оказа, че има и такива кисти, които не се повлияват от хапчетата, както стана и в моя случай. Моя позната ми препоръча да пия Саменто, изчиствало кистите, в момента пия билки. По отношение на противозачатъчните - добър гинеколог ми каза, че не е добре да пия противозачатъчни, а като цяло мненията са, че противозачатъчните пречат на кистите да растат. На 31 години съм, не съм семейна, не съм раждала.  Когато ме оперираха (в онкологично отделение) ми казаха, че трябва да забременявам и да раждам, защото видите ли с тия поликистозни яйчници след време пак ще се озова при тях, един вид ще режат на поразия. Някой може ли  да ме посъветва в каква посока трябва да се насоча, за да мога да предотвратя подобни злокобни докторски пророчества?

# 64
  • Мнения: 1 529
Като начало спри да им вярваш.Варвай единствено на себе си и на простата логика.

# 65
  • Мнения: 8
Здравей zaiko! Благодаря ти много за бързия и най-вече успокояващ отговор. Имам чувството, че правя нещо положително за себе си, но може и да има нещо по-добро, за което не знам. Не че им се връзвам 100 %, но кой знае какво ще стане?!
Какво по-точно имаш предвид като казваш "простата логика"?

# 66
Днес ми откриха киста на левия яйчник и то не малка. Гинеколожката явно бързаше и понеже бях с направление нищо не ми обясни. Само ме наплаши за спукване и сега даже ме е страх да ходя. А истината е, че не се чувствам много добре от около седмица, имам проблеми с отделителната система. Чудя се дали изобщо ще ми помогнат лекарствата, които ми изписа! Възникват ми и хиляди още въроси. Ако някой може да сподели мнение, въпреки че вече попрочетох от форуми, имам следните въпроси: какво са причините за появата на кистите; означава ли, че един път появила се, от тук нататък ще ти се случва и друг път; къде мога да търся оперативна намеса, компетентна, защото ако след седмица (тогава ми е контролният преглед) нищо не се е подобрило, няма да мога да си намеря място Sad

# 67
  • Мнения: 57
ultraviolet, първо се успокой, от многото четене сигурно си се объркала доста, вместо да намериш отговор на въпросите си.
Кисти има различни, ние трудно можем да ти кажем каква е. Кистата се следи, обикновено първо се прави опит да се повлияе с медикаменти и трудно се определя каква е още от първия преглед. Ако обаче нямаш доверие на лекарката - потърси и второ мнение. Не си поставяй диагнози сама и недей да мислиш отсега за операции и за това дали ще се появи пак.
Пожелавам ти дова да е някоя безобидна киста, която бързо да изчезне!
Успех

# 68
  • София
  • Мнения: 2 381
ultraviolet, седмица е твърде кратък срок, за да изчезне киста.
По-добре си смени лекарката. 
Всичко, което Meri D ти е написала е вярно. Наистина кистите са мнооого видове. Някои изчезват с медикаменти, други не. Лечението с медикаменти е 1- 2 месеца обикновено. 
Важно е и в кой ден от цикъла си отишла на преглед. На мен така ми казаха, че имам фоликулярна киста, а просто съм била в овулация. 10 дни по-късно, без да ми е идвал МЦ, нея я нямаше, значи просто не е било киста, поне според мен. И оттук един съвет: не ходи, когато си в овулация на гинеколог, освен ако не искаш да следиш самата нея.
Успех и не се шашкай излишно!  Hug

# 69
Мерси на Meri D и на Kia. И аз мисля да потърся още поне едно мнение на лекар, препоръчан ми от познати. Странното е, че вчера ми дойде, със закъснение от 12 дни. Има ли шанс кистата да изчезне, въпреки че 3 см. и 5 см. ми звучи страшно. А също така възможно ли е на видеозон кистата да попречи да се види ранна бременност?
Благодаря на всички предварително! Много сте мили!

# 70
  • Мнения: 57
Не знам дали кистата пречи да се види ранна бременност, но след като ти е дошло едва ли си бременна... може да е бил задържан фуликул. За кистите е важно да се проследяват. Някои се развиват бързо, други може да си ги носиш с години, трети изчезват (дано твоята е такава!). И както Kia каза, по време на овулация и след това може да се види нещо, а после да го няма, затова като открият киста лекарите обикновено те викат веднага след М. да видят там ли е още.
Стискам палци да я няма на следващия пеглед!

# 71
  • София
  • Мнения: 2 381
ultraviolet, кистата ти вероятно е на единия от 2-та яйчника. Ако си бременна, ембрионът трябва да е в матката. Така че кистата не пречи да се види бременността. На много жени им казат:"Честито, бременна сте, но имате киста", дори имаше тема със същото заглавие. А и щом МЦ ти е дошъл, едва ли си бременна.  Sad Запиши си час за преглед при друг лекар. Най-добре е да се ходи на гинеколог в първата седмица след МЦ. УСПЕХ!  Peace Hug
Meri D, извинявай. Объркала съм се.  Embarassed Благодаря за бележката по-долу.

Последна редакция: ср, 13 фев 2008, 11:20 от Kia

# 72
  • Мнения: 57
Meri D, кистата ти вероятно е на единия от 2-та яйчника. Ако си бременна, ембрионът трябва да е в матката. Така че кистата не пречи да се види бременността. На много жени им казат:"Честито, бременна сте, но имате киста", дори имаше тема със същото заглавие. А и щом МЦ ти е дошъл, едва ли си бременна.  Sad Запиши си час за преглед при друг лекар. Най-добре е да се ходи на гинеколог в първата седмица след МЦ. УСПЕХ!  Peace Hug
Kia, предполагам че това си го писала за ultraviolet

# 73
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 544
вие хубаво съветвате ultraviolet да се лекува ами ако е като мен и кистата и е превия-мойта е била усукана 3 пъти около яйчника изяла го е и е била пред спукване-симптома ми беше че имах много силни режещи болки-тъй че търси лекар и умната от много четене да не стане по лошо.

# 74
Здравейте и благодаря на всички за съветите! Днес личната ми лекарка ми изписка антибиотик - за настинката и гърлото, че и за кистата. Да видим в понеделник ще се е повлияла ли изобщо. Препоръча ми и друг лекар, ако реша да сравнявам мнения. Но аз съм решила да отида задължително, тъкмо ще ми е свършил цикълът. Така ми се иска, като отида в понеделник, тази киста просто да я няма, но ... чудеса? Лек ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт