Алергия! да спирам ли да кърмя?

  • 3 469
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
За последния месец  аз имам 2 идентични алергични кризи, изразяващи се в червен обрив със сърбеж. Първият път главно по краката и по-малко по-ръцете, сега по лицето основно и по-леко крака, ръце и тяло. Не е ясно от какво.
Ами точно такива петна и сърбежи които описваш имах и аз след като родих първият път. И в ужас изпаднах и се чудих какво да правя. И знаеш ли какво се оказа АЛЕРГИЯ КЪМ ПРАХА ЗА ПРАНЕ бебешкият с който  перях дрехите на детето си. Не ми беше хрумвало но след като един път прах на ръка някакви негови дрешки се влоши положението по ръцете и се усъмних. Не помня какъв беше прахът за което много ме е яд.

# 16
  • Мнения: 453
sneji_73, добре, а защо да не захраня с домашна оризова каша? Гледам, че половината мами тук с това са захранили - каша от кафяв ориз + кърма. Защо тази на Хип е по-подходяща? Подчертавам, че ще захраня след известно време, сигурно като влезем в 7-ми месец.
(Иначе си имаше всички признаци рожбата,че е готова за захранване - удвои теглото преди време, над 7000г. е, опитва се да седи, захлежда се в моята храна (но по-скоро за игра, тя всичко иска да сложи в уста), мн. често цокунтене през деня, в шестия месец е... )
Педито каза, че обривът и е реакция към храната, че не е възможно аз да съм и предала моята алергия и че мога пак да давам тиква, но чак след 2-3 месеца. Обривът на бебето още не е изчезнал напълно, но завяхва.
krasi stz, от всичко може да е моята алергия. Поне от прах, сапун съм сигурна, че не е.

# 17
  • Мнения: 532
На Йоана като беше почти на годинка и сварих ориз, ама хубаво, и после го пасирах - първо: стана една водниста бълвоч, после тя се одриска отвсякъде.

От всичко приготвено от мен й се появяваше слуз в акито - задушени зеленчуци ...и каквото се сетиш като приготвена по всички правила бебешка кухня /без никакво мляко, подправки, мазнини и т.н., заради алергията, и то нещата от диетата й/.  newsm78
 
Май тези неща й идваха трудносмилаеми.

Кафявият ориз е всъщност ориз с обвивката му, която е много полезна като много богата на баластни вещества и хранителни фибри, но според мен ще е доста трудно смилаема за едно бебе, което дори проявява форми на хранителна алергия.

Хип ориз за бебе безмлечна съдържа само ориз и вит.В1 - няма захар, няма нищо друго. Разбъркваш с хладка преварена вода и става един хубав бял пухкав ориз с чудесен вкус - като остане на Йоана й го хапвам с мъркане  Crazy И според мен тази бебешка храна ще е много по-лесно смилаема - да не говорим, че Хип твърдят, че е bio-organic.

Решението си е твое! Ако искаш пък изяжте една кутия Хип ориз, а после пробвай домашната кафяво-оризова каша - бебата ще покаже.

Аз имам племеница, която захранваме.... Първо въведохме ориза /беше приет от организма добре, от нея не, защото кашата е без захар/, сега въвеждаме ябълката в пюре на Хип ябълка за бебе, в което има ябълка и ориз - ела да видиш какви очи опули като кусна пюренцето, ммммм, майка й не може да свари да й бута лъжиците, а като дойде време за ориза и като й бутнат първата лъжица я изглежда така сърдито и я изплюва - маймуна! не е сладко! че я послъгваме като приготвяме кашата в бурканче на пюре и слагаме мъъъъъъничко пюре вътре, абе тя пак недоволства, щото усеща, че нещо не е наред и като попорасне още малко тъй ще ни отсвирва и ще си иска скара-бирата, чееее ....  Joy

# 18
  • Мнения: 3 089
ту - няма начин ти да си предала чрез кърмата си алергията. тиквата по принцип е разхлабващ продукт и рядко, но дори дразнещ за някои бебета. захранването с оризова каша е добра стъпка. ако нямаш доверие към купените каши, най-добре сама си ги бъркай. възможно е обаче детенце да се запече. но, ако пък бъркаш с кърма, то вероятно кърмата ще неутрализира този ефект.

Общи условия

Активация на акаунт