Задържане на вода след противозачатъчни?

  • 974
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте, имах нередовен цикъл и пих противозачатъчни. Качих много килограми от запек и вода. Премерих се на кантара на диетоложката ми и ми показа, че 3-4 килограма са вода и другите 6-7 са от неизхождане (направи ми се ехограф на червата и са пълни с газове и вода). След 2 дни отивам на гастроентеролог. Пих ги преди 3 месеца, веднага като ги започнах спрях да ходя до wc и се подух като балон. Дрехите изобщо не ми стават. Лаксативи какви ли не не пих - пробвах също и зехтин, рициново масло, шоколадчетата слабителните, лактулоза, чай Сена, чай Сание и мелилакс също. Ако има някакъв ефект е минимален. Храня се изключително здравословно. Опитах с повече фибри, с по-малко фибри, но нищо не става. Мисля, че ще отида днес да си взема клизма, защото тези черва вече трябва да се изчистят. Коремът ми е като на бременна жена даже една колежка ме пита дали не съм забременяла.. направо е ужасно. А откакто ги спрях тези хапчета почти един месец пия ликуид оф - никакъв ефект!!! Пих даже и дехидратин една седмица по 1 таблетка на ден - пак нищо! Като си докосна кожата остава бяло. Лицето ми и особено краката ми са се подули ужасно много и не знам какво да правя. Знаете ли за някакви ефективни медикаменти за отводняване? И има ли по-добър вариант от клизма? Много ще съм благодарна!

# 1
  • Мнения: 15 553
И аз бях така. За 6 м. противозачатъчни качих 10 кг. Да знаеш, че няма да стане толкова лесно, колкото си мислиш. Ще ти трябва доста време. Това, че си ги спряла не значи, че веднага ще започнеш да отводняваш. Приготви се това да става постепенно в продължение на няколко месеца до година. Иначе само ще се измъчиш и ще си скъсаш нервите в напразно очакване  Peace

Общи условия

Активация на акаунт