Форумски липси - 5

  • 171 566
  • 1 563
  •   1
Отговори
# 570
  • Paris, France
  • Мнения: 14 040
Аз пък никакви пари не преведох. Беше да види гъз път и да и извадят матката в Германия вместо в София, само защото в Шарите, без да са я виждали и прегледали и казали, че можели да и спасят матката. Е, извадиха я матката в прехваленото Шарите, както в България бяха и казали доцент-гинеколог и май други. Доцентът поне е имал доблестта да е честен в прогнозите и да я подготви за най-вероятното, макар и неприятно за нея развитие. И накрая се оказа, че понеже е по спешност, българската здравна каса ще плати на Шарите. Не зная какво стана след това. Към 60 000€ за услуга, която би струвала в пъти по-евтино в София. След един друг случай, който няма да коментирам, аз пари за такива кампании не пращам.

# 571
  • Пловдив
  • Мнения: 23 711
Като никога да съм съгласна с Невена.

# 572
  • Мнения: 54 478
Аз след този случай само за Вики съм превеждала пари, защото с майката се познаваме и исках да помогна.
Обаче за други вече не превеждам. Naughty

# 573
  • Мнения: X
И накрая се оказа, че понеже е по спешност, българската здравна каса ще плати на Шарите. Не зная какво стана след това. Към 60 000€ за услуга, която би струвала в пъти по-евтино в София.


Жалите българската здравна каса ли?

# 574
  • Мнения: 54 478
Не, беше безмислено да ходи там и да има кампания за набиране на средства.
Тук щяха да направят същото.

# 575
  • Paris, France
  • Мнения: 14 040
И накрая се оказа, че понеже е по спешност, българската здравна каса ще плати на Шарите. Не зная какво стана след това. Към 60 000€ за услуга, която би струвала в пъти по-евтино в София.
Жалите българската здравна каса ли?

Не точно. Макар че не е много редно, при положение, че толкова раково болни не получават нужните им лекарства, а са си плащали осигуровки. Нейната операция можеше да се направи в София без проблем и не по-зле от в Шарите. От отношението към раково болни хора в България съм отвратена. Става дума за друго - на Поли и събраха пари за прищевките да роди в Германия, тя нарочно отиде там точно с цел да роди, а се оказа, че касата поема тези разходи. А събраните пари? Нейното си беше прищявка точно и навиване на пръст. Аз писах в темата тогава. И при моята втора бременност, след секцио, ме предупредиха за такава възможност. Тя, не знам защо реши, че доцентът бил некомпетентен. Може би трябваше да я лъже, че нищо няма да и има на матката, ако и плацентата да е прорастнала чак до пикочен мехур, май беше. Човекът избрал да я подготви за най-лошото, а ако може, да опита да спаси матката. От Германия малко преувеличиха надеждите

# 576
  • София
  • Мнения: 6 157
Това е случаят, след който подхождам изключително недоверчиво към подобни кампании. Досега не е ясно какво се случи с парите, които събрахме (по спомен около 100хил лв). А когато попитах в темата години по- късно, ме нападнаха мен. Уж чакаха становище от касата дали ще поемат разходите, но така и ме казаха какво се е случило.

# 577
  • Paris, France
  • Мнения: 14 040
Аз след този случай само за Вики съм превеждала пари, защото с майката се познаваме и исках да помогна.
Обаче за други вече не превеждам. Naughty

На Вики случая е съвсем друг и няма нищо общо със случая, който коментирахме. Ина е трябвало да я диагностицира сама. животът на Вики, но и на Ина, би бил съвсем различен ако в България, вместо криотерапии без упойка и бяха оправили очетата с лазер. Също за терапиите в Израел - в България нямаше тогава подобни, Ина информираше за напредъка и даже пусна видео на Вики преди и след рехабилитацията в Израел, май беше. Пределно ми е ясно, че чудеса не стават и че Вики едва ли някога ще стане да бяга или да язди кон. Но при нея друг вариант нямаше. Честно и с риск да бъда оплюта, на мястото на майката на Вики шях да съдя българската здравна каса до дупка. Не зная как живее тази жена и на нейно място щях да емигрирам. С Ина, но най-вече Вики българската здравна система се подигра. Ина не избяга след като бяха събрани парите, нали? Нейните сметки във форума са чисти, така да се каже. Вече не пише тук както не пишем редовно много други. Пиша това, за да не се разочароват участниците в други подобни кампании.

миласара, тъй като не пратих пари си замълчах тогава. Писах в началото с информация за плацента перкрета, май беше. От самото начало нещо ми подсказа да не бързам, не знам защо. Странно беше, че тя не пожела медийни кампании, а точно те са най-ефективни. Защо ли? За да не излезе доцента с доводите си? Поиска тихичко, скрито и покрито кампания тук. После не знам какво стана и не е моя работа. Тук нападнаха Цоцоланка, но тя поне е била честна и ясно е писала за какво и трябват парите. А на поли случая се покри. Можеш да пишеш на модератор и да помолиш за информация. Наистина е нередно да се скатаят с толкова пари, а здравната каса да е платила. А и те от самото начало знаят, че спешната помощ в Европа се поема от здравната каса. Пиши на мамма или татти! В пълното си право си.

# 578
  • Мнения: 3 914
Здравейте момичета , тук съм , но само чета напоследък. Не съдих държавата, останах тук и никога няма и да мръдна от България, но пък превърнах проблема си в кауза . Сега се борим, аз и няколко други момичета от раздела "Деца с увреждания и хронични заболявания", за правата на хората с увреждания в България, протестите с черните балони ако се сещате или "кухите лейки" Simple Smile .....
Вики вече е на 15 години, лош пубертет Simple Smile , тя все още не ходи, не прави куп неща, но е от малкото деца с ДЦП, които нямат ортопедични операции, нямат и тежки контрактури, не се появиха и изкривявания, като сколиоза например, тя е напълно във физическа норма , все малки наглед неща,но за мен огромни победи. Вярно пубертета ни донесе някои влошавания, но нещо което аз съм очаквала и което борим до колкото можем в момента.
Благодаря ви ,че ни помните, целуваме ви всички Heart

# 579
  • Мнения: X
~Ина~ , радвам се, че се разписа!!! Hug Hug Hug
Бог да дава сили и вяра на теб, семейството ти и другите майчета, за които спомена.  bouquet

# 580
  • Paris, France
  • Мнения: 14 040
Ина,  Hug радвам се за вас. Шапка ти свалям за всичко, което правиш за Вики и за всички други  bouquet. Без да преувеличавам - майка-героиня си. Планини преобърна, ей! Радвам се много, че се разписа. Майка ти ни писа, че сте добре  Simple Smile. Ох, за пубертет не ми се говори, мила. У нас е весело. Моят син стана лежащ скелет. Не мога да го вдигна от дивана едно домашно да напише. А беше отличник до миналата година и футболист. Шегувам се, че пак трябва да го водя на рехабилитация  hahaha. Ходи наведен като маймуна и ще се очудя, ако сколиозата го подмине. Ще мине и това. Почна ли да проговаря Вики? Впечатлена съм от резултата след 2х Израел и даже писах във френския форум.

Някой има ли новини от жена, която пишеше в дира с ник Thunderbird или подобно преди 15-16 години? Имаше момченце, което се роди с отвор на небцето и го оперираха в Пловдив. И после май пишеше тук, но не съм я чела отдавна.

# 581
  • Мнения: 11 926
Ина, поздрави и прегръдки!Аз се възхищавах как убеждаваше майките да не изоставят болните си дечица!Здраве за Вики!

# 582
  • Мнения: 54 478
Ина! bouquet Прегръдки и много целувки за Вики! Heart Eyes Hug Много чаровна мацка е! Heart Eyes bouquet

# 583
  • Мнения: 5 248
Дали можете изобщо да си представите, че има хора, които си пишат тук по конкретната тема, в която са влезли и въобще не се интересуват от хората зад никовете?! Не обикалят по профилите на другите, не ровят в публикациите им и комуникират с аватара и екранното име, които в момента виждат, без да нищят, ровят и коментират кой какъв е защо такъв е?! Не? Ми, не се учудвам! Тук да съобщиш триумфално нещо за някого, все едно си "посветена" в някаква тайна, да го разкриеш, да покажеш на другите кооолко си находчива, колко нюх имаш като на немска овчарка, мале! - нямаш равна! Никога не съм се бъркала в животите на хората, в мотивите им защо си сменят цвета на косата, защо се подстригват и защо искат да им викат Пепи като се казват Наталия. Това е такъв селски елементаризъм, но вие просто няма да го разберете. Знам за хората това, което те са пожелали да знам и не питам нищо за тях, което те не са пожелали да кажат сами за себе си. Винаги, обаче тук ще се намери някой много услужлив, дето да ми каже нещо тайно за някой, за когото смята, че много искам да знам подробности. Въ-об-ще не ме интересува!
И не, не е подскачане, щото е адски важно, че 50 квачки разбрали от други пет, че X-RayLily е Бижу, а защото е толкова просташко това изравяне на "тайни", че направо ми се повдига от такива хора и в реал, и във виртуал, и навсякъде. Неща без особен смисъл, но пък личен избор на някого, обаче не - те са длъжни да разнесат новината. ooooh!

Здравей, Nevena, приятно ми е да те срещна пак!
Има такива хора. Аз съм от тях Simple Smile  Peace

# 584
  • Мнения: 22 036
Аз пък смятам, че са интересни подобни промени. По-скоро е комплимент интересът, защото очевидно авторът е направил впечатление.

Общи условия

Активация на акаунт