Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 840
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 256
Да,точно там ходим и ние,питах ако има някакви други центрове,не че се надявах много но все пак.Аз съм доволна от специалистите там,работят по индивидуална програма.А какви други дейности,спортове са подходящи за такива деца?

# 166
  • Мнения: 63
Плуване задължително,може баскетбол,волейбол,но в никакъв случай силови спортове.Има в аптеките корсети,не колани,които са за различни изкривявяния-лумбални,торакални ,тораколумбални,за кифоза и мн.др.Според изкривяването вземете и подходящ корсет.Ако имате възможност направете малка шведска стена или лост на който да виси в къщи.Аз от малка имам такъв и като се омъжих си го взех и го монтирах наново . Laughing
Също спях на дъски с дюшек,докато не излязоха ортопедичните матраци , и от много време съм на най - твърдия възможен,който е без пружини с някаъв кокосов пълнеж мисля.

# 167
  • Мнения: 44
Здравейте и от мен!
Може ли да попитам за линк, от който да видя модели на тия корсети. Малкия е с кифоза и май купихме, не корсет, съдейки по думите на gery_ch, а колан, който май за нищо няма да ни послужи и сега се мъча нещо да го приспособя.
Благодаря предварително!  bouquet

# 168
  • Мнения: 63
Не го преправяй,тези колани най - често са за дископатия , не ви върши работа.Корсетите са с метални или пластмасови пръчици и обхващат целият торст,те държат гръбнака изправен.
Не се изразих точно,като казах ,че се продават в аптеките,защото в не всички аптеки ги продават.Провери в санитарните магазини,аптеките в големите болници,или в магазините за помощни средства.
А за линк можеш да потърсиш в google,с търсачката ,,медицински тораколумбални корсети,,и ще ти излязат много сайтове.

# 169
Извинявам се за допуснатата грешка - става въпрос за 11 април тази година.
benito 2, майки с деца, страдащи и борещи се със сколиозата има и аз съм една от тях. Ако нещо по-конкретно Ви интересува, питайте и ще Ви отговорим.
PS: Отложиха снимките за 17 или 18 април, желаещите може ;r да пишат до 12-13 април
Аз също съм майка бореща се със сколиозата на дъщеричката ми. Тъй като съм много далеч от София моля Ви да задавате въпроси на специалистите за каквото се сещате свързано със сколиозата. Как се лекува?; какви превантивни мерки могат да се вземат, когато е открита на по-малка възраст но големи градуси и растежът на детето не е завършен, каква профилактика се прави при деца от 5 до 18 год.възраст?  и много други и др.
Ако бях по-близо до София бих се включила в снимките защото имам много въпроси към специалистите пък и да се надяваме, че пред камерите ще кажат повече от това което казват в кабинетите си.

# 170
  • Мнения: 44
Благодаря много за инфото gery_ch   bouquet

# 171
zdraveite az sam na 15 godini i mi otkriha taka nare4enata bolest na shoerman mal...toest imam zasilena kifoza...kazaha mi da pluvam i da pravq edni oprajneniq i da nosq kolan.....ami samo s oprajneniq i kolan 6te stane li?????????????????????????????????a sa6to taka mi kazaha 4e ot dqsnata mi strana 4 pre6lena sa sprqli da rastat...

# 172
az sam na 15godini i imam sa6toto zabolqvane na shoerman-mal...lekarite mi kazaha 4e dqsnoto mi ramo e s 4sm po nadolo ot drugoto.....4etiri ore6lena sa sprqli da mi rastat....

# 173
  • Мнения: 20
Здравейте на всички!!
http://www.bb-team.org/articles/1699/
Тук са нарисувани видовете изкривявания, за да се има представа за какво става въпрос.
Търсих в доста сайтове,но явно нещо не съм доразбрала,ако някой знае,моля да ми отговори.Болест на Шоерман Мау-какво е?От това което прочетох е юношеска кифоза newsm78

# 174
  • Мнения: 1
здравейте, на 15 год съм и имам диагноза kyphoscoliosis sin gr.|| (Th11=11*) . Откриха ми изкривяването преди 3 години и около половин годино ходих на гимнастика. За съжаление тогава не осъзнавах сериозния проблем и спрях с гимнастиката.През тези 3 години прявя упражнения вкъщи,средно 2 пъти седмично,старая се да ходя и стоя изправена,но усещам,че има изменение и това не е достатъчно  Sad след няколко дена ще отида пак на преглед. Моля ,ако има някой спец. да ми каже коя степен ми е изкривяването и да ми даде съвет. БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

# 175
Здравейте, казвам се Надя, 22 г., може ли някой да ми каже как да се запиша в Павел Баня на рехабилитация, какви са цените и някакъв телефон за връзка, много ще съм Ви благодарна Simple Smile))

# 176
  • Мнения: 898
Здравейте, казвам се Надя, 22 г., може ли някой да ми каже как да се запиша в Павел Баня на рехабилитация, какви са цените и някакъв телефон за връзка, много ще съм Ви благодарна Simple Smile))

Те са няколко санаториума там. Единия по здравна каса, другия си плащаш, и още има май.....
Аз като се обадих по телефона в Павел Баня ми казаха, ако не е по здравна каса на ден цената излиза около 70 лв.

А в Поморие цената ако си плащаш на ден е около 35-45...

Аз избрах  Поморие. До колко е вярно незнам, но и се афишира че там е най добрата кал в България.

# 177
Здравей, Ванина, благодаря ти за отговора. Добре, а ти защо не си се възползвала от здравната каса и не си избрала Павел баня? А вече ходи ли в Поморие. Аз като гледах сайта на НОИ видях, че финансират и санаториум в Хисаря, не знам , може и там да е добре. А как се казва санаториума в Павел Баня, който е чрез здравната каса?

# 178
  • Мнения: 898
Здравей, Ванина, благодаря ти за отговора. Добре, а ти защо не си се възползвала от здравната каса и не си избрала Павел баня? А вече ходи ли в Поморие. Аз като гледах сайта на НОИ видях, че финансират и санаториум в Хисаря, не знам , може и там да е добре. А как се казва санаториума в Павел Баня, който е чрез здравната каса?

Не съм се възползвала от здравна каса защото личния ми лекар/а и не само той/ си мислят че си въобразявам, че съм хипохондрик.
Е имала съм сравнително голяма лумбална сколиоза, дископатии, радикулит, ама чак пък чрез касата да ходя на санаторум, нямало как да стане. Да обаче мен ме боли вече две-три години.
Явно визуално не им изглеждам като човек със здравословни проблеми.

Отказах се от Павел баня още и защото там май могат да помогнат само за гръбначните ми проблеми, а аз освен тях имам и други.
А в Поморие могат за всичките ми три проблема - гръбначни, гинекол. и гастроентер.

За санаториума в павел баня по здравна каса има много информация.
Мисля че е от "Национален комплекс" ЕАД  санаториумите.
С едно две търсения ще намериш доста неща.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 10:04 от ВАНИНАА

# 179
Благодаря ти за помощта, надявам се че моята лична лекарка ще бъде по-благосклонна към мен и ще ми съдейства. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт