Гръбначни изкривявания - сколиоза и кифоза!

  • 558 995
  • 1 687
  •   1
Отговори
# 210
Здравейте , някой може ли да ми препоръча добър физиотерапевт в гр.Бургас /дъщеря ми е на 12г със сколиоза/? Форума ви е прекрасен , благодаря предварително.

# 211
Влязох защото вчера бяхме на ренгенови снимки за детето - момиченце на 8 г.
При д-р Драганов - ортопет във ВМА. Днес съм в пълен хаос. Дъщеря ми има изкривяване-неразбрах степен, но не е начално. Пратиха ни при доц. Танчев в Горна баня. Само че нещо не ми вдъхват доверие. Още повече, че прочетох форума, а случайно или не попаднах на една статия във в-к Стандарт, където точно този доцент е направил неуспешна операция. Как да си заведа детето? А днес на друга от www.temanews.com - там е за д-р от клиника за гръбначна хирургия в Германия.
По-добре да връщам заем цял живот отколкото да ми тежи, че някой нещо не е видял или направил нещо. Преди 3г. постъпих в Медицинска. Приеха ме с съмнения за Множествена склероза.
А то се оказа възпален синузит. Така че незнам. Педиатъра пък е объркал ваксината - да продължавам ли? Прочетете и двете статии. Лично аз смятам, че операцията не трябва да е тук в България. Ще напишат лекарска грешка и спасявай се. Аз сега как да я осъдя педиатърката, че не е видяла деформацията и ако не бях поискала направление кой знае какво или пък за това че не знае дали е дала полиомиелитната ваксина и сега пак трябвало да се ваксинира, защото не го е написала в документите си.

# 212
  • Мнения: 256
А какво общо има полиомиелитната ваксина и защо трябва пак да я слагате.Ако съм на ваше място ще изчакам.Прочетете темата за пострадали от ваксините деца.

# 213
искам да знам аз съм на 17 проблем ли е кифосколиозата за бременоста ми

# 214
  • Мнения: 303
Всяко изкривяване е проблем по време на бременността-аз имам кифосколиоза и по време на бременността и 1 година след това, изкривяването нарастна.
Трябва да вземеш комплекс от мерки, иди най-добре на ортопед да ти обясни.
Ако на тази възраст си бременна е още по-опасно, защото растежът ти още не е приключил.
Помисли си много добре, дали искаш това дете, тъй като ти още самата си дете.

# 215
искам да попитам всички Вас електростимулацията за отпускане на мускулите ли е или за стягане на мускула и къде се прави на слабия мускул или на тоя дето се е стегнал / от страната на кривината или от страната на дъгата/ Благодаря предварително.

# 216
Знае ли някой нещо повече за корсетите за сколиоза? Има ли полза от тях?

# 217
аз незнам дали знам повече но ще обясня нещо. Скоро правихме снимка на дъщеричката ми с корсет и без корсет за да се види дали корсета добре поддържа гр.стълб. Без корсет е 24гр.горе и 30гр.долу с корсет обаче е 12гр.долу и 20гр.долу. Мое мнение е че може би докато все още не е спрял растежа корсета да поддържа гр.стърб за да не се завърта самия гр.стълб и съответно и вътрешните органи. Но това е мое мнение. Незнам на колко години си но мисля, че има полза. Единственият проблем при нас е, че лятото просто го слагаме много рядко, тъй като получихме обрив може би от регряването от него, защото той все пак е направен от пластмаса и тялото не може да диша. Затова, решихме лятото по интензивно да правим упражнения, ходим на китайски масаж, електростимулация и от време на време и на плуване. Това е което аз мога да споделя.

# 218
Благодаря за споделения опит.Става въпрос за дете на мои много близки.Детето има рани от корсета.Разрешават му да го сваля само по 4 часа за денонощие.Гледката е покъртителна .Между временно не прави гимнастика?????Редно ли е???Детето е на 11години.

# 219
Не налагам моето мнение но не би трябвало детето да има рани от корсета ние като е по-хладно го носим 24 часа без да се сваля, единствено като правим гимнастика и като е в банята. За да има рани значи той не му е направен удобен. Незнам къде е правен но през месец април в работилницата където ни правиха на нас корсета беше дошъл германец и по наше настояване искахме да ни види. При нас само се образуват леки синини около кокалчетата на ханша., че той каза че не трябва да ги има и ни одрязова корсета над тия кокалчета и го облякоха с някакъв материал дето попълват корсета. А ако някъде се търка по тялото се маже с крем /да речем от невен/ по мазен да бъде. Що се отнася за гимнастиката , задължително се прави сутрин и вечер, те не са много сложни,защото корсета не разрешава на мускулите да се движат и  един вид атрофират / ако сте виждали някой като си счупи кракът как става по слаб / , така че гимнастиката се прави едно че се стягат мускулите и става естествен корсет от тях и второ за да не атрофират. Гимнастика се прави за стягане изцяло на мускулите на гърба и  корема. Ако искате да ме питате нещо повече, защото ние се борим от 3 год. с тая сколиаза ми пишете на gan4eva.68@mail.bg или на скайп mimito4321.

# 220
  • Мнения: 256
Доколкото знам при електростимулацията мускула се стимулира,прави се при слаби и атрофирали мускули,след гипс ит.н.Би трябвало да се прави на слабия мускул с цел да навакса,при гимнастиката е трудно да се натовари само единия.

# 221
  • Мнения: 631
Електростимулацията е метод за изкуствено контрахиране на мускула /стягане/ посредством ел импулси. Интересно ми е къде ще ти се прави тази елстимулация? За гръбначното изкривяване ли?

# 222
zdraveite kazvam se ivelina imam skolioza neznam koq stepen  e.ako nqkoi moje da mi dade informacia kam kogo moga da se obarna 6te mu bqda blagodarna.6te se radvam ako niakoi iska iska da se svqrje s men s takqv problem

# 223
  • Мнения: 256
Електростимулацията е метод за изкуствено контрахиране на мускула /стягане/ посредством ел импулси. Интересно ми е къде ще ти се прави тази елстимулация? За гръбначното изкривяване ли?
Да,прави се при гръбначно изкривяване за да се засилят мускулите на гърба,понякога може само от едната страна.На нас също ни правиха,даже докато трае елоктростимулацията правше и упражнения за гърба.Всъщност това е основната идея при изкривяването-мускулите на гърба да са силни и да държат гръбнака изправен.

# 224
от коя страна Ви го правиха от изпъкналата където е кривината и ли от страната на дъгата.

Общи условия

Активация на акаунт