Как да спи непробудно цяла нощ?

  • 6 980
  • 43
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
здравейте,моля ви кажете ми ефикасен и лесен начин как да спра сабуждането на детето през ноща за ядене,вече сме на 1 годинка мисля че е време

Последна редакция: вт, 19 сеп 2017, 18:57 от bubanka

# 1
  • Мнения: 6 070
Аз по никакъв начин не можах да го спра да се събужда за АМ ,а после и за вода.Ако го оставя щеше да  ореве блока.И така докато не му поникнаха  и всички зъбки.Спането е мираж първите 3 години ( поне при мен беше така ) #Puppy dog

# 2
  • Майна Сити
  • Мнения: 951
Беше на 3 месеца, когато се научи да спи по цяла вечер (по-точно от 12 до 5). После стана от 12 до 6 и т.н. Но още от родилното ни научиха че последното ядене е в 12, а първото в 6. Ако се събуди вечерта само вода или биба. Не знам дали ми се е паднало кротко и поспаливо бебе или е въпрос на свикване, но при нас проработи. Стомахчето трябвало да почива вечер.
Пробвай със стабилна вечеря и виж дали ще се събуди после Simple Smile

# 3
  • Мнения: 112
Аз по никакъв начин не можах да го спра да се събужда за АМ ,а после и за вода.Ако го оставя щеше да  ореве блока.И така докато не му поникнаха  и всички зъбки.Спането е мираж първите 3 години ( поне при мен беше така ) #Puppy dog
ние сме на кърма но мисля другия месец да си я спра,защото да не свикне прекалено и да ми бъде по трудно после но остава въпроса със сабуждането мисля да пробвам с водичка

# 4
  • Мнения: 4 408
Ако детето се събужда гладно и ако му давате вода ще стане по-лошо. Хранете го нощем, щом има нужда. А и няма гаранция, че като спре да яде ще започне да спи по цяла нощ. Може да започне да се буди по други причини.
Има деца, които спят по цяла нощ от много малки. Има и такива, които започват чак към третата година, без значение какво правите.

# 5
  • Мнения: 15 025
Пробвай да кърмиш бебето през деня, а последните две хранения вечерта да са на АМ. Особено последното. И дай малко повече, отколкото трябва. Така ще го държи сито повече време. Но иначе правилно са ти казали - детето трябва да си се храни щом е гладно. Да не говорим, че тепърва ще никнат зъби, няма да иска да яде с дни и нощното хранене ще ти е като подарък, за да може поне да хапва по нещо. И при нас спането беше мираж, докато малката не навърши 3 г. и 6 м. Така че не се надявай на големи успехи точно в този период, защото зъбите тепърва ви предстоят  Peace

# 6
  • Мнения: 166
На 2г и 3 м още се буди вечер по 3-4 пъти

# 7
  • Мнения: 46 403
И защо мислиш така?

# 8
  • Мнения: 7 325
Първото си дете, преди 18 години го гледах по съветите на педиатъра и книгите. Вода, ранно захранване, сокчета, отказване на нощното хранене. Горкото дете изтърпя геройски всичко.
С второто се водех по него. Падна ми се поспаливо та предпочиташе съня пред яденето, но и да не беше така смятам, че това е по-добрият вариант. Та на кратко - не си мъчи детето.

Последна редакция: вт, 19 сеп 2017, 23:17 от I.Hr

# 9
  • Мнения: 2 672
Като спреш да кърмиш, детето ще спре да се буди нощем. При мен се получи така и с каката(отбита на 10,5м.) и с близнаците(отбор. на 1г. и11м.).

# 10
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 398
Като спреш да кърмиш, детето ще спре да се буди нощем. При мен се получи така и с каката(отбита на 10,5м.) и с близнаците(отбор. на 1г. и11м.).
С това съм абсолютно НЕсъгласна.

# 11
  • Мнения: 4 408
Monza, при Вас е било късмет или може би сте уцелили момента кога да спрете. Защото моята дъщеря се будеше за мляко до 2 години и половина, след това до 4 годишна се будеше за съвсем различни неща. Няма универсална рецепта, всеки трябва да намери най-лесния начин, който го удовлетворява.

# 12
  • Мнения: 2 672
При мен се получи и с трите деца. При всички случаи, докато кърми ще се будят.

# 13
  • Мнения: 14 972
Ох, ако откриеш как да спи непробудно цяла нощ, ела ми го кажи. Моят е на 5, чаках да спра да го кърмя нощем, да махна бибата, да махна памперса, да почне да спи в неговото легло, абе всичко дето трябваше да чакам да мине, мина, сега само остава да чакам да спи по цяла нощ, ама нещо ми се изчака чакалото.

# 14
  • Мнения: 5 468
Наблюденията ми са, че кърмените бебета се будят повече от тези на АМ. Дъщеря ми е на 11 месеца и също се буди   през нощта и я кърмя, докато приятелки, чиито бебета са на АМ, нямат никакъв проблем с нощното спане. За съжаление, сученето през нощта постепенно се превръща в навик, от който децата трудно се отказват.

Общи условия

Активация на акаунт