ПОТРЕСАВАЩО-ШАМАР ОТ ГОСПОЖАТА В ГРАДИНАТА

  • 3 336
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 761


 Тази  учителка не става за работа с деца.Аз с чиста съвест бих написала оплакване до районния инспекторат,отдел " Просвета" и Министерството на Образованието.И бих пуснала съдебен иск срещу нея.
 Никой няма право да удря,още по-малко пък дете.Не бих приела никакви извинения за такава постъпка.И не бих спряла да защитавам детето си.Ако е било някакъв голям проблем,с който учителката не може да се справи, може да ми каже на мен, не да го удря,когато аз съм далече.

# 31
  • Мнения: 239
ОХ, И НИЯ МИНАХМЕ ПО ТОЯ ПЪТ. И ПОСЛЕ СЕ УКАЗА , ЧЕ ДИРЕКТОРКАТА И ГОСПОЖАТА СА 1ВИ ПРИЯТЕЛКИ И ЗАЕДНО ХОДАТ НА БИНГО #Crazy  СРЕЩУ ВЪПРОСНАТА ГОСПОЖА ИМАЛО И ДРУГИ ОПЛАКВАНИЯ И ЖАЛБА   #Cussing outИ НАКАЗАНИЕТО И БИЛО ДА Я ПРЕМЕСТАТ ОТ ДРУГА ГРУПА В НАЩА  Shocked(голямо наказание) АААААААААА, И СИНЪТ И ХОДИЛ ДА ЗАПЛАШВА  СЕМЕЙСТВОТО КОЕТО ПОДАЛО ЖАЛБАТА . #2gunfire #2gunfire #2gunfire ИНАЧЕ  ДЪЩЕРЯ МИ КАТО РАЗКАЗА ВЕЧЕРТА КАКВО СЕ Е СЛУЧИЛО В ГРАДИНАТА И ГОСПОЖАТА Я Е УДАРИЛА И АЗ ПОЩУРЯХ , АМА ТОГАВА  СИНЪТ МИ БЕШЕ ОЩЕ БЕБЕ И НЯМЯШЕ КАК ДА ИДА НА ДРУГАТА СУТРИН КОГАТО Е ТЯ НА СМЯНА  Mr. Green АМА МЪЖАМИ Я БЕШЕ  СМОТАЛ ЗА БЪРЗО И ОТ ТОГАВА ПОСРЕЩА ДЪЩЕРЯ МИ СЪС ЦЕЛУВКА И Е МНОГО ЛЮБЕЗНА. Hug

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 #Crazy Много се ядосах! Close Непременно се оплачи #Cussing out

# 33
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
Справете се с учителката,но не намесвайте детенцето в тази история.Така по-лесно ще я забрави.А на побойничката кажете:учителка-това е диагноза за някои Laughing

# 34
  • Мнения: 544
И синът ми имаше една подобна заместваща госпожа,но за съжаление той нищо не ми сподели Confusedа си е страдал сам Confused
разбрах за случилото се след около 1мес от лелката:в градината е имало театър с клоун,който имал много голяма шапка,от когото синът ми силно се е притеснил и разплакал.Заместващата госпожа го оставила ревящ сам в стаята Close.в следствие на което синът ми имаше страхова невроза от клоуни,актьори и куклени театри-стархове които слава богу вече изкоренихме,но много трудно и бавно.
Добре е,че си решила да се заемеш със случая!Още не мога да си простя,че не съм знаела за случилото се за да защитя детето си Close

# 35
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не четох всичко, но да ви кажа нашия опит.
Още в яслата една вечер детето спокойно каза, че са го ударили по главичката, не каза защо, но каза кой.
Мислихме и решихме да направим следното: учтиво, но настойчиво уведомихме главната сестра на групата и посикахме повече информация. Естествено такова нещо нямало...
Не се занимавах повече не за друго, а защото те вече знаеха че детето ми и може, и ще, ми каже какво и кои е направил, а аз няма да съм така блага втория път. ..
Е, имах им доверие и детето не беше травмирано, а по-скоро недуомяващо, но реших, че повече няма нужда да се раздухва. Не мисля че сгреших.
В детската градина обаче ако стане......javascript:void(0); не директорка ами..

# 36
  • Мнения: 4 406
толкова много оплаквания от насилие чета, че ме хваща страх- защо толкова много злоба в тези възпитателки...  в какво точно ни възпитават децата?
искрено вярвам, че има и друг , цивилизован начин , да накараш детето да разбере, че греши в поведението си- това няма ли го в учебниците на тези госпожи???

# 37
  • Мнения: 1 400
толкова много оплаквания от насилие чета, че ме хваща страх- защо толкова много злоба в тези възпитателки...  в какво точно ни възпитават децата?
искрено вярвам, че има и друг , цивилизован начин , да накараш детето да разбере, че греши в поведението си- това няма ли го в учебниците на тези госпожи???

Ами всъщност, ако трябва да сме честни, ние също понякога пошляпваме, нали? Не е въпроса в това - дали е посегнала или не възпитателката, а в това, че тя няма тези права като нас, но да не забравяме, че и те са хора. С това не искам да ги оправдавам - в никакъв случай, особенно ако става въпрос за дребно провинение да се изпозва тоя метод. Но виж, ако е нещо за което и аз бих шляпнала - мисля, че не бих се сърдила.
Например - малката един ден излязла от групата сама навън. Госпожата я настигнала, шляпнала я по дупето и вечерта ми разказа тази случка. Да й се сърдя ли? Мисля, че в случая беше подходила правилно жената.
Общо казано - нека не ги съдим прекалено строго. Винаги трябва да се поглежда от няколко гледни точки. Това не означава обаче , че не бих вдигнала панаир, ако детето ми без никакво основание си отнесе шамара  Naughty

# 38
  • Мнения: 4 406
нямаше описан случай в темата, в който майката да е била съгласна да й натупат детето за такова провинение- разхвърляне на книжки.
моето мнение е че шляпването винаги е първосигнална реакция- на уплаха, на яд, на безсилие... на още сто причини. сигурна съм, че възпитателките биха могли да се владеят, ако поискат.
децата обичат госпожите, които намират общ език с тях и ако една госпожа редовно раздава шамари, естествено е да не е любимка и да няма авторитет- децата пак ще си правят бели и ще си отнасят боя, без някой да им обясни кое е редно.
щом може няколко от госпожите да възпитават без бой, значи могат и останалите

# 39
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
аз вече писах по темата - че само съм разговаряла мило с персонала понеже детето ми не е било травмирано и т.н
Сега като чета другите постове си мисля, че не самото плясване е проблема. А отношението и емоцията, която носи..

Моето иначе чуствително дете, го бяха пляснали по главицата още веднъж - като да му разрошат косата.
Тъкно набирах сила и пара като парен локомотив и детето обясни, "ама аз хвърлях храна от чинията и така не трябва" или нещо подобно и че не го е боляло и т.н. След като още няколко пъти по различно време и в различна ситуация го попитах, бях сигурна, че не е било насилие и щом като спокойното ми и небито дете е реагирало така, проблем няма.
Вярно, е че никой няма право по принцип, че съм против, че е вид насилие самата идея, но жената макар и първосигнално, го бе обърнала на полу-закачка, без болка и обида. Фигуративно, беше го ударила, както бихте ударили детето на дупето пращайки го на разходка с тати "Хайде да играеш мамо с тати", без злоба, осъждане или ожесточение.
Същата жена го обгрижваше и гушкаше като свое дете, както и останалите дечица в групата...
Когато обаче детето е наранено физически или емоционално или е унизено и леко да со го пляснали - гонете до дупка!

# 40
  • Варна
  • Мнения: 10 793
ЗДРАВЕЙТЕ МИЛИ МАМИ!!! Ще започна нова тема ,защото мисля че доста майки са го преживели затова искам съвет ако може!!!!! Praynig
Снощи когато взех сина ми от градина видях ,че нашата госпожа я няма някаква друга я замества.Детенцето ми само като ме видя на врата се разплака и така жално ме гушна ,че разбрах че нещо е станало. newsm78/Той никога не иска да си тръгва от градината/Попитах няколко пъти какво му е,но отговора беше"ще ти кажа вкъщи".Прибрахме се и той разказа ,че е разпилял книжките си и  госпожата му е ударила шамар по лицето и след това го е наказала ,защото той се е разплакал много #2gunfire.Думите му бяха"И аз толкова много плаках,плаках а тя ме наказа"Направо пребледнях от тези думи. CryЧестно незнаех нито какво да му кажа ,нито как да постъпя и не можах да се сдържа и се разплаках. CryТолкова ми стана мъчно ,че не мога да ви опиша.Цяла нощ не съм спала.То вярно ,че синът ми не е от най послушните ,или че и аз съм го шамарила по дупето,но по лицето и след това да го накажеш защото се е разплакал.........Не мога да го понеса.А по принцип съм страшно доволна и от градината и от госпожите ,но тази госпожа изобщо не я познамам.Тази сутрин се бях зарекла да и вдигна луд скандал,но тя не била на смяна,а била след обед и сега се чудя дали с нея да говоря или направо при директорката да отида?????.Но няма да оставя нещата така.
О ле, малко дълго стана ,извинявайте ,но не мога да ви опиша как се чувствам и сега ми се пълнят очите. newsm45 newsm45 newsm45

Ужас!

Не знам аз как бих постъпила, но разбрах, че става дума за детска градина Незабравка, където съм подала молба и ако ни приемат, ще има да се притеснявам...  Rolling Eyes

Вземи та напиши името на въпросната госпожа!  Praynig

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 877
Нашата детска градина?
Чак сега прочитам. Говори ли с директорката, какво стана?
Преди години в яслата/отсреща - Щурче/една госпожа, пак заместваща т.е. не титулярка, беше ударила шамар на едно момиченце. Уволниха я на момента доколкото помня.
За първа група ли става въпрос? - ужас.

# 42
  • Мнения: 3 663
'начи ако такова нещо ми се случи на мен и моето дете -  не само при директорката ще ида, ами аз лично ще и зашлевя един на тази патка!

# 43
  • Мнения: 193
Разбира се, че няма начин да оставиш нещата така. При положение, че госпожата е по заместване, аз бих говорила и с нея, и с директорката. С нея, за да й махна главата от кръста, с директорката, за да съм сигурна, че рецидив няма да има.
и аз съм на това мнение. всеки случай не оставяй нещата в никакъв слъучай така. още повече че би загубила и доверието на детето си

# 44
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Сега да не викнете по мене всички, но я си представете при норматив от 17-20 деца, групите в градините и яслите са по 27-30. И вътре има всякакви деца - палави, чувствителни и т.н. Нека се запитаме дали госпожата редовно бие децата или това е инцидент, дали бие всички деца или само това, детето кротко ли е или палаво, дали на майката не й се случва понякога и тя да му се изнерви и да го шляпне? Като гледам настроението в темата везните клонят към митинг пред градината със приготвени пръчки за бой на госпожата и заповед за арест. Ами и на мен ми се случва така да се изнервя че да си нашамаря диването а гледам само едно. Като прави цял ден бели и не само че не разбира от дума ами ме гледа как ще реагирам докато си прави глупостите какво да го правя? А по принцип съм против боя на деца. Не казвам че е права госпожата, но нека майката да разбере и нейната гледна точка.  Ние имаме едно дете на площадката толкова е бясно и така тормози другите че мен ме хващат нервите за два-три часа около него а на майка му не знам какво й е. Сигурно и на госпожите в яслата и градината не им е лесно по цял ден с такива деца.
Големия ми син ходи от 1.4 м. на ясли и оттам право в градината. Сигурна съм че е ял шамари. Голяма работа. Като знам мен как ме е вбесявал какво да се сърдя на другите около него. Пък порастна здрав и умен. От понеделник и малкия тръгва на ясла и знам че ще яде шамари защото е по-бесен и от батко си. Е разбира се ако стане нещо фрапиращо ще надам вой. Но един шамар надали ще ме извади от релси. Пък и да не забравяме децата как преувеличават понякога за да ни манипулират.

Общи условия

Активация на акаунт