Бързи здравословни въпроси и отговори – 9

  • 44 298
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Мислите ли, че е възможно тъпа болка, проявяваща се само по време на оргазъм и продължаваща едва няколко секунди, да се дължи на проблеми с пикочния мехур? Питането ми е за жена.

# 46
  • Мнения: 2 165
Тръшна ме вирус ли грип ли:( Сутринта ставам и главата ще ми се пръсне. Измерих 37.6. Около няколко часа стоя така, качи се на 37.8 и взех парацетамакс. Успокои ме и я посвалих до към 37.4-37.6. Започна пак да се катери, взех и аспирин, стана 38.3. Сложих чорапи с оцет и взех течен аналгин, падна на 38, като дроб съм, не мога да стана, върти ми се всичкл и главата адски ме блъска. Хапнах една пил. супа за да не пия лекарства на гладен стомах, сега така ме сви и горната част на стомаха, че не знам какво да правя. Приготвила съм си да ги редувам, след около 2ч пак да пия парацетамакс. Други болни мами има ли? Нямам диария, нито повръщане, гърлото е ок. Не знам от къде дойде:(

# 47
  • София
  • Мнения: 5 198
Нели, мисля че върви вирус и аз имам подобен . Хрема, гърло, болки в тялото , поне първите дни.

Явно ще се ходи на лекар за косопада . Какви хормони трябва да изследвам ?
И отделно , може ли да ми обясните какво означава рефлукс при възрастни.

# 48
  • Мнения: X
Рефлукс е обратното връщане на съдържанието на стомаха. Много неприятно, свързано е с болки в стомаха, киселини, оригване, повръщане.

# 49
  • Мнения: 5 860
Явно ще се ходи на лекар за косопада . Какви хормони трябва да изследвам ?

Хормоните на щитовидната изследвала ли си ги?

Косопад има също при дефицит на Желязо / Феритин, Витамин D, Витамин B12, Цинк...

# 50
  • София
  • Мнения: 5 198
Изследвала съм ги преди време , всичко в норма, преди няколко месеца само ехограф правих (нямаше нищо нередно )
Косопадът си продължава . Взех си балсами и други неща за него, но не спира.
Единият важен хормон беше тсх, а другите ?

За рефлукса благодаря (мъж ми страда от такова нещо )

# 51
  • София
  • Мнения: 11 987
Изследвала съм ги преди време , всичко в норма, преди няколко месеца само ехограф правих (нямаше нищо нередно )
Косопадът си продължава . Взех си балсами и други неща за него, но не спира.
Единият важен хормон беше тсх, а другите ?

фт3 и фт4.

Изследвай си желязото, Б12 и т.н. както са те посъветвали вече.

# 52
  • Мнения: 5 860
Косопадът си продължава . Взех си балсами и други неща за него, но не спира.

С балсамчета и други козметики няма да стане, ако има проблем "отвътре".

# 53
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Wind_ с това пробвала ли си?

https://apteka.framar.bg/30006933/%D1%84%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2 … 100-%D0%BC%D0%BB-

Но наистина ако проблема е от вътре, както казва Гърне без похлупак, дори и да имат козметиките някакъв успех, ще е временен.

# 54
  • Мнения: 140
От седмица-две усещам сякаш нещо ме подпира под дясно подребрие, все едно имам нещо, което опира и измества последните ребра от дясно. Някаква идея какво може да е и какъв специалит да търся?

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Violette_Field, мъжът ми се оплакваше от същото преди няколко години. Оказа се, че има чернодробна стеатоза. Ходи при ЛЛ и гастроентеролог.
С диета, някаква добавка и повече движение бързо се възстанови.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Момичета,от скоро ходя на нар.танци и от няколко дни ме болят глезените.Вчера забелязах,че левият ми е подут...боли ме.Едва слизам и качвам стълби.Мога ли да облекча с нещо?

И още нещо...този месец цикилът ми е мн.обилен с мн.съсиреци...нормално явление ли е?

# 57
  • София
  • Мнения: 5 198
Личната лекарка ни каза , че при обилен цикъл се търси анемия?

# 58
  • Мнения: 10 257
Wind_, чак сега се включвам по върпоса за рефлукса. Не е за пренебрегване, не лекуван води до рак на хранопровода. Като повечето онкологични заболявания, няма признаци кой знае какви, понякога се открива при случаен преглед на стомаха. При мен рефлукса се усеща буквално като стомашен грип – постоянно ми се повръща. Голям кошмар е. Но при повечето хора малко киселини, склонност към чести кариеси, леко повдигане....Решението е да вечеряте по-рано или ако не може по-рано, поне 2-3 часа след това да не лягате, да се отбягват храните, които предизвикват рефлукс, лекарства (инхибитори). Не мисля, че е лечимо, просто симптомите се потушават за известно време и си поддържа човек някакъв приемлив начин на живот. Не трябва да се допуска върнатата в хранопровода храна да стои там дълго време, а именно с хранене и лягане на скоро след това и неподходящи храни.

# 59
  • Мнения: X
mystic woman, не си била във форма и си се пресилила. Има разни гелове за болки в ставите, каквото и да вземеш ще помогне малко. Най добра работа върши почивката, вечер повдигай, носи удобни обувки и намали ходенето. Ако трябва пропусни една седмица танци. Цикълът може да се влияе от повишената физическа активност, стрес, промените във времето, а и това облещено пълнолуние едва ли помага. Ако и следващия месец е нетипично силен, отиди да те погледнат.

Дребното пак е болно и май ме е заразило, като парцал съм Sad Искам жега Sob Sob

Общи условия

Активация на акаунт