Плетем красоти за топлите дни .. тема 96

  • 90 067
  • 735
  •   1
Отговори
# 330
  • Бургас
  • Мнения: 754
Ето това си изплетох

Преждата е Стенли Лилия, разход 350гр

И облечена

Последна редакция: сб, 26 май 2018, 13:09 от AnMary

# 331
  • Мнения: 6 898
Хриси, много хубаво ти стои, със здраве да си я носиш!
Еееех, друго си е да нямаш шкембе...

# 332
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ау, Хриси, много по-добре изглежда всяко плетиво когато е представено върху манекен. Много ти подхожда. Чудесна е.

Аз тази година реших да правя шапки тип спортни с козирка, защото имам няколко шапки от госпожиците, които не им стават, а си харесват този тип и речено -сторено. Даже и за мен си направих, ама се оказа, че козирката, която съм си отделила за мен е много детска и реших да сменя плата като просто я "облека" с друг плат отгоре, ама ми прозира, защото е с розови украси, пък аз си направих шапката бяла, а платовете дето имам /като остатъци от нещо/ не са достатъчно плътни явно и отлежава моята шапка, а госпожицата ми си носи нейната, даже успя да я загуби, но след седмица си я намери.
Сега мога да се похваля само с бижута.
И колието към гривничката

# 333
  • Бургас
  • Мнения: 754
А това е другата блуза и тя е готова и вече малко почивка, ще събирам мидички по плажа Smile


TSV много са хубави и нежни.

# 334
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
завиждам с благородна завист (ако има такава) Simple Smile
и за мидичките и за "плоската" плетка.
моите все се издуват Simple Smile

# 335
  • Мнения: 207
Хриси блузите са уникални 😍😍😍 със здраве да си ги носиш.

И аз съм си харесала един модел ама нека да родя и тогава ще му мисля.

Сега съм се прехласнаха по едни детски обувчици и вече сигурно направих 10 чифта😁

Ето снимка.

# 336
  • Мнения: 36 499
Тъй като ми липсва опит и все още експериментирам, имам един въпрос, който сигурно е глупав...Вчера разглеждах разни магазини за прежда из нета и попаднах на тези лъскави прежди - някой може ли да ми каже за какъв тип плетиво се използват по принцип? Питам сериозно.
https://alexanderyarn.com/produkt/%d0%ba%d0%b0%d0%bf%d0%bb%d0%b0 … %b8-kaplan-simli/

https://alexanderyarn.com/produkt/%d1%8f%d1%80%d0%bd-%d0%b0%d1%8 … bf-yarnart-tulip/

# 337
  • Мнения: X
Това са тънки прежди за една кука, ползват се за фини плетива като карета, аксесоари, украси, орнаменти, както и летни блузки, топове и подобни.

# 338
  • Мнения: 36 499
Плела съм карета на една кука, но сигурно тук магазините са с прекалено беден асортимент - от този тип прежди съм виждала само бяло, кремаво (екрю) и черно... Не си представям каква покривчица ще излезе от златно или сребърно...

# 339
  • Мнения: X
Ааа, в плетаческите групи във ФБ съм виждала умопомрачителни творения. Има прежди за всеки вкус.

# 340
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Тъй като ми липсва опит и все още експериментирам, имам един въпрос, който сигурно е глупав...Вчера разглеждах разни магазини за прежда из нета и попаднах на тези лъскави прежди - някой може ли да ми каже за какъв тип плетиво се използват по принцип? Питам сериозно.
https://alexanderyarn.com/produkt/%d0%ba%d0%b0%d0%bf%d0%bb%d0%b0 … %b8-kaplan-simli/

https://alexanderyarn.com/produkt/%d1%8f%d1%80%d0%bd-%d0%b0%d1%8 … bf-yarnart-tulip/

миналата седмица видях гривна, която (май) беше от такава прежда и мъниста.
Разкошна!

# 341
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
...Вчера разглеждах разни магазини за прежда из нета и попаднах на тези лъскави прежди - някой може ли да ми каже за какъв тип плетиво се използват по принцип? ...
Аз ги използвам за гривни, пръстенчета, колиета, цветя /за ваза/, коледна украса, принцески тоалети за кукли, украси за чанти...
Комбинирани с мъниста стават изключително красиви неща, нямам още направени снимки на последните колиета и гривни. Ето някои от по-старите
Скрит текст:
Великденско яйце и поставка за него

коледна камбанка украса за елха

гривни

Цветята



Последна редакция: ср, 30 май 2018, 16:25 от Tsv

# 342
  • Мнения: 36 499
Нещата са много интересни!
Бих се пробвала да направя нещо от този тип прежда - просто за разнообразие. Този модел ми изглежда подходящ за пролетта, но не знам как се прави:

Мога да правя по-големи квадрати, може би от тях ще се получи нещо подобно..

# 343
  • Бургас
  • Мнения: 754
Никакви ви няма, явно не плетете. За това пък аз изплетох това Българска торбичка или мочила с българска бродерия

# 344
  • Мнения: X
Хриси, на едно друго място коментирах детайлно тази мочила и няма да се повтарям тук.  Само ще кажа, че в нея има огромен потенциал да стане изключително красива и ефектна,  но в този вид не е.

Общи условия

Активация на акаунт