Депресия

  • 3 424
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 521
От известно време съм в тежка депресия. Причините - травиални. Живота ми е зациклил сериозно, въпреки отчаяните ми опити за промяна. Най-лошото е, че нямам човек до себе си и всичките останали проблеми ме карат да се чуствам много зле. В офиса вече ми е все по-трудно да работя без да се разплача и се притеснявам, че колегите ще забележат. Като се прибера вкъщи е някакъв ужас - плач и трудно заспиване. От време на време взимам Ксанакс, но само като е много тежко положението. Не ми е предписан от лекар, един приятел ми даде един блистер.
И преди съм имала такива епизоди, но някакси все успявах да се измъкна с "вяра в светлото бъдеще". Сега обаче и тази вяра я няма, може би и поради факта, че годините си напреднаха. Мислех си, дали пък не е време да посетя психиатър.
Въпросът ми е към тези, които сте на лечение - колко време изкарахте в "дупката" преди да вземете решението да посетите психиатър? Има ли краткотрайно лечение на депресията, тъй като не бих искала да взимам лекарства цял живот. Как се справяте със състоянието, докато сте на терапия?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 549
Здравей,
Хубаво е да се видиш с психиатър, за да ти предпише правилно лечение и да не задълбаваш, а най-добре да се опиташ да се измъкнеш сама - дори това, че пишеш тук е знак, че искаш да се измъкнеш от ситуацията. Може да пробваш различни техники, както и смяна на начина на живот, да се "поровиш" в психиката си, за да стигнеш до корена на проблема. Аз лично страдам от това плюс паническо разстройство и напълно те разбирам, а ето тук може да се включиш в темата, където си споделяме и помагаме със съвети. Заповядай
http://m.bg-mamma.com/?topic=996378

# 2
  • Мнения: 27
Здравей, имала съм и аз такива моменти, но най важното е сама да си помогнеш, лекарствата са краен вариант. Моят съвет е да посетиш психолог за да намериш източника на проблема. А до тогава защо не пробваш да си вземеш домашен любимец и да се запишеш на народни танци - действат много положително! Избягвай и дългото заседяване в къщи без занимание. Желая ти успех!

# 3
  • Мнения: 1 521
А как протича  една консултация с психолог? Ще се радвам ако ми препоръчате психолог и психиатър.

# 4
  • Мнения: 453
Здравей,
Мисля, че прибързваш с психолога, по-добре както ти препоръчаха преди мен намери си занимание, ако    имаш около себе си хора като сестра/брат, приятели и т.н., прекарвай време с тях, каквото и да е - чистене, излизане, нещо подобно. Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 549
С психолог е ок - там ще си говорите за нещата, които те притесняват и докарват до такива състояния.
При психиатър се ходи вече за големи депресивни епизоди и тревожни разстройства, там се съчетава в повечето случаи и с медикаментозно лечение.
Опитай се да се пребориш с различни техники и леки билкови лекарства, не оставяй нещата така, ще успееш да се пребориш лесно, докато е още рано Simple Smile

# 6
  • Мнения: 94
Не се връзвай на тия глупости само ще те объркат.
На нищо ме направиха.
Ще ти стопят мозъка.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 549
Не се връзвай на тия глупости само ще те объркат.
На нищо ме направиха.
Ще ти стопят мозъка.

За кое става въпрос ?

# 8
  • Далече, далече
  • Мнения: 6 005
За лекарствата, най-вероятно.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 549
Не се връзвай на тия глупости само ще те объркат.
На нищо ме направиха.
Ще ти стопят мозъка.

За кое става въпрос ?
Може ли да споделите какви лекарства сте пили и на какво са ви навредили ? Как се справихте с проблема ?

# 10
  • Мнения: 188
Недейте да се поддавате. Всеки ден е подарък. Здрава сте. По важно от това няма.

Ще намерите и човека до себе си.

 Излизайте, пазарувайте, гледайте филми, смейте се.

Преминах през ада- паническо разстройство, тревожност, депресии. Не можех без хапчета.

Изведнъж се осъзнаваш и ........ драпаш .....  по спокойно..

# 11
  • София
  • Мнения: 1 549
Опитвам се, но е трудно.
Има хора, който ти пречат да живееш. Като видят , че си щаслив и те дърпат надолу.
Пуснах тема за това, но я изтриха.
За тъпата Варна и завистливите , злобни маймунки.
Смени обкръжението, начина на живот, негативните навици и гледаш напред. Не споделяй много с "приятели" за щастието си. Не е само във Варна, не се безпокой Wink Мен такива "приятели" така хубаво ми завидяха на щастието, че на собствената ми сватба се претрепах от нищото така, че си изместих капачката на крака и 6 месеца трудно възстановяване.
Щом си така, не допускай да стигаш до дъно и с физически проявления, че тогава искаш не искаш по лекари ...хапчета... и така. Късмет !

# 12
  • Мнения: 94
Опитвам се, но е трудно.
Изнудват те да говориш. Правят те на нищо. Те живеят от човешкото нещастие.

# 13
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
Ти ако мислиш, че в другите градове хората цъфтят от радост по чуждия успех....
По темата вземи се запиши на курс или дори два - първо ще мислиш за тамошните занимания и това ще те разведрява и второ ще срещнеш поне 20човека, от които ще има поне един читав. Живей си живота и си следвай целите, пък кой какво приказва си е негов проблем!
За лекарствата не е решение, ще си ги гълташ до живот и ще се тровиш, а мозъка ти ще функционира на половина

# 14
  • Мнения: 94
Така е. Опитвам получава се. Има и готини хора. Но има и използвачи, който забиват нож в гърба на хората.

Общи условия

Активация на акаунт